Ford Mondeo kombi MK3 2002.Problem ze sprzęgłem.

27 Paź 2016, 20:05

Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc.
przy delikatnym wciśnięciu pedała sprzęgła słyszę taki dziwny stukot tak lekko metalowy.Podczas jazdy i używania jego normalnie,nie jest słyszalny.Wcześniej jak wcisnąłem sprzęgło było słychać delikatne piszczenie jak by łożysko oporowe...a teraz sam nie wiem,Wibracji na pedale nie czuć.Proszę o pomoc co to mogło by być,nie chcę nawet myśleć że to może być dwu masa...Proszę o poradę czego mógł bym się spodziewać.
Pozdrawiam. :cry:
Mario1978
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 07 02 1997
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

01 Lis 2016, 20:02

A nie masz problemu za zmianą biegów?
Czy silnik na biegu jałowym nie trzęsie się i drgania nie są przenoszone na karoserię?

Tu masz typowe objawy zużycia koła dwumasowego, zweryfikuj czy u ciebie jeszcze coś z nich występuje:
- stuki i hałas dochodzące z silnika podczas włączania i wyłączania zapłonu (gaszenie odpalanie samochodu),
- drgania wydobywające się z okolic silnika podczas pracy na biegu jałowym które często przenoszone są na karoserię (odczuwane drżenie nadwozia),
- nierówna (przerywana) praca silnika,
- hałasy i stuki dochodzące z okolicy skrzyni biegów,
- podszarpywanie auta przy ruszaniu,
- problem z płynnym ruszeniem oraz zmianą biegów.

Tak to mniej więcej wygląda.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

01 Lis 2016, 21:34

Witam.
Właśnie nie ma problemu ze zmianą biegów nic nie drży,nawet na pedale sprzęgła,czy podobne sprawy o których kolega pisze,jak to po mojemu każdy dizel ma większe drgania jak będzyniak dzisiaj zauważyłem że znowu piszczy tak jak by łożysko oporowe czy dociskowe,był taki dziwny delikatny stukot słychać ale to wcześniej przy każdorazowym wciśnięciu delikatnie, nie do połowy sprzęgła a teraz w to miejsce wrypał się znów taki delikatny pisk łożyska jak miałem wcześniej,tak jak kojażę z innych samochodów wcześniejszych bez dwu masy.Sam nie wiem.
Mario1978
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 07 02 1997
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

01 Lis 2016, 23:30

Mario1978 napisał(a):dzisiaj zauważyłem że znowu piszczy tak jak by łożysko oporowe
To może być to łożysko, ale u ciebie chyba ono występuje w komplecie i wymienić można tylko cały wysprzęglik. Co do sprzęgła i dwumasy to myślę, że będzie widać po zdjęciu skrzyni w jakim są stanie i czy trzeba wymieniać wszystko.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

02 Lis 2016, 10:43

A nie piszczy ci czasem pasek klinowy? Bo pisk z łożyska, to raczej nie. Jakby łożysko, to raczej by szumiało, a nie piszczało.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000