Ford S-Max 2.2 TDCi 175 KM - filtr silnika przeciążony, tryb awaryjny

08 Mar 2021, 20:27

Cześć. Od jakiegoś czasu mam problemy z filtrem DPF. Problem polega na tym, że wyświetla się komunikat "filtr silnika przeciążony" i samochód przechodzi w tryb awaryjny (maks 3 tyś obrotów). Samochód już był u mechanika, który wymienił czujnik różnicy ciśnień, wyczyścił zawór EGR i całego DPF'a. Tego samego dnia zrobiłem łącznie ponad 120 kilometrów i było wszystko w porządku. Jednak następnego dnia po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów problem powrócił. Kupiłem dzisiaj aplikację FORScan Lite, żeby spróbować wykonać adaptację EGR'a i wymienionego czujnika różnicy ciśnień, a także odpalić statyczną regenerację DPF'a.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji pokazały się takie błędy:

-P246B
-P2454
-P2453
-P244A

Po usunięciu tych błędów nadal wyświetla się komunikat "filtr silnika przeciążony". Ponowna adaptacja też nic dała, a regenerację przerwało przy 17% i zapaliła się kontrolka ESP. Dodatkowo po nieudanej regeneracji pojawiło się więcej błędów:

-P246B
-P0606
-P2297
-P062B
-P2454
-P244A

Podczas krótkiej jazdy nagrałem kilka PID'ów, które mogą mieć związek z moim problem. Nie jestem pewny, czy wszystkie wartości są poprawne, dlatego tutaj macie link do niego:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Z góry dziękuję za pomoc.
AdrMas
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Opel Zafira A OPC
Silnik: 2.0T 200KM (Z20LET)
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

09 Mar 2021, 08:16

Wypróżnić wyłączyć kompem i po zabiegu, nigdy więcej Cię nie zdenerwuje :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Mar 2021, 09:49

Tak byłoby najlepiej, ale mieszkam w Niemczech w Berlinie i nie chcę sobie jakiś problemów narobić, więc DPF musi niestety zostać.
AdrMas
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Opel Zafira A OPC
Silnik: 2.0T 200KM (Z20LET)
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

09 Mar 2021, 10:24

A w jaki sposób mechanik go wyczyścił? Może mu się nie powiodło?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Mar 2021, 10:28

Był przepłukany w tej specjalnej maszynie i mechanik stwierdził, że przed czyszczeniem nie był bardzo zapchany.
AdrMas
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Opel Zafira A OPC
Silnik: 2.0T 200KM (Z20LET)
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kultowe japońskie silniki
    Kultowe japońskie silniki nie bez powodów zdobyły na świecie rzesze fanów, którzy doceniają nie tylko ich niezawodność, ale również dużą podatność na modyfikacje. Oto kilka świetnych japońskich ...