Opel Astra F 1,6 16V Gaz włącza się w tryb awaryjny

Opel Astra F 1,6 16V Gaz włącza się w tryb awaryjny

15 Sty 2013, 19:31

Witam w mojej astrze mam instalację LPG STAG sekwencja , pojawił się problem, że podczas jazdy na gazie instalacja czasami wpada w tryb awaryjny (bardzo szybko mruga zielona kontrolka)
po podłączeniu na kompa wyskakuje brak połączenia z wtryskiwaczem , jednak wszystkie połączenia są poprawne . Dodam, że po wyłączeniu silnika i przekręceniu kluczykiem do pozycji zapłonu likwiduje problem ,czasami trzeba tak zrobić kilka razy żeby kontrolka mrugała normalnie.
Problem pojawia się bardzo nieregularnie i raczej już na rozgrzanym silniku.
Franz81
Obserwowany

Auto: Opel Astra F
Silnik: 1,6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Opel Astra F 1,6 16V Gaz włącza się w tryb awaryjny

15 Sty 2013, 23:30

Błąd - ,,Brak połączenia z wtryskiwaczem"? Jeszcze nie widziałem takiego błędu. Tak dokładnie on brzmi? Czy obarczone jest to zdarzenie sygnałem dźwiękowym?
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

Re: Opel Astra F 1,6 16V Gaz włącza się w tryb awaryjny

16 Sty 2013, 18:10

Coś w tym stylu, ale usterka została usunięta okazało się, że wtyka która idzie do komputera od gazu była zawilgocona i podawała cały czas napięcie na jedną z cewek .

Dzięki za zainteresowanie

post do zamknięcia
Franz81
Obserwowany

Auto: Opel Astra F
Silnik: 1,6 16V
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai i30 - kompaktowy hatchback do miasta Hyundai i30 - kompaktowy hatchback do miasta
    Najbardziej ekonomicznym silnikiem, z jakim możemy zakupić Hyundaia i30 jest wysokoprężna jednostka 1.6 CRDI DPF o mocy 95 KM. Ten silnik jest jednak dostępny wyłącznie z manualną skrzynią biegów. Aby zdobyć wersję ...
    Honda Civic - kompaktowy hatchback do miasta Honda Civic - kompaktowy hatchback do miasta
    Podstawowa pięciodrzwiowa Honda Civic dostępna jest z dwoma silnikami benzynowymi VTEC Turbo: jednolitrową jednostką o mocy 129 KM i 1,5-litrowym silnikiem wytwarzającym 182 KM . W przypadku obu motorów auto można ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI