Ford Sierra opinie...

01 Lis 2006, 17:56

Chciałbym Was zapytać o opinię (jak narazie to tylko o opinie) na temat tego samochodu z silniczkiem 2.0 DOHC. Napewno z tym silnikiem jest dynamiczny, ale czy faktycznie tak bardzo w porównaniu z jego masą? A silniki OHC? Może ktoś miał ten samochód i mógłby coś o nim powiedzieć. Czy faktycznie dużo pali (oczywiście cały czas mowa o 2.0), czy dobrze znosi gaz, itd. A może polecilibyście coś jeszcze 4-ro drzwiowego w podobnym przedziale cenowym co Sierka i z dynamicznym silniczkiem. Myślałem o BMW E-30.
Pozdrawiam.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

04 Mar 2007, 21:42

Autko naprawdę super w rodzinie mieliśmy już 2 sierry, są przede wszystkim trwale i nie do zajeżdżenia. Co się tyczy do 2.0 DOHC to jest to dość mocny silnik i nie każdy użytkuje to autko tak jak powinno, traktują to rodzinne autko z silnikiem DOHC jak wyścigówkę przez co często można te silniki spotkać w nieciekawym stanie.
Bob
Nowicjusz
 
Posty: 9

21 Mar 2007, 11:15

No ja niestety musze powiedziec że w mojej rodzinie było kilka fordow i właśniepierwszym była Sierra, sprowadzony przez mojego dziadka w wieku 2 lat wytrzymał 4 lata w Polsce i padł silnik a dokładnie chyba opiłki z wału dostaly się do silnika.Sierra była duzym i wygodnym autkiem podobno dobrze nim się jeździło tyle że czasem lubiło sie popsuć coś co żadko się psuje np. wentylator chłodnicy po 3 latach od nowści .Paliło to dość duzo ale to przecież duże autko i wtedy benzynka byla tania jak znosi gaz to niewiem choc podobno tak samo jak mondeo czyli niemożna fdo niego zamątować gaz z powodu ceramicznych tłoków , ktore pekakja przy gazie.-ale to tylko usłyszane Nastepnym Fordem był Fokus ktory mial brat ojca w ktorym po roku padł ABS kilka miesięcy później wsp. kierwonicy .Ale standart to padanie silniczkow elektyrcznych szyb. Nastepnym było Monedeo rocznik 2002 ktore kupil sobie po okazyjnej cenie mój ojciec na imteres rok nim jeździlismy zanim go sprzedał ale problemów było co niemiara. Dlatego moja rodzina dożywotnio wyleczyła się z fordów i Fiatów....
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków

23 Mar 2007, 00:41

Pewnie coś w tym jest ,u mnie w rodzinie od strony ojca naliczyłem 14 autek były to Opel, Peugeot, Renault, Audi, Mercedes, no i parę Fordów jakoś te ostatnie nas urzekły. Były lepsze i gorsze modele ale Fordy nam najbardziej odpowiadają. A co do sierry to uważam ,że należał do tych lepszych :D
A co do gazu to zajrzyj na wypowiedzi ludzi którzy tym jeżdżą to znaczy na LPG
http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=3216
Pozdrawiam
Bob
Nowicjusz
 
Posty: 9

23 Mar 2007, 08:01

No włąsnie a u mnie w rodzinie Peugot wiedzie prym każdy ma lepsze i gorsze mniemanie o każdym modelu.Ja tylko powiedziałem swoje to co widze.
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków

23 Mar 2007, 13:31

Z Peugeotów mieliśmy tylko 405 świetna maszyna może sobie taką sprawie, a właśnie mam pytanko do Łukasz789 mieliście jakiegoś Peugeota z silnikiem diesla jakie wrażenia jaki silnik byś polecił chodzi mi do 405 lub 605
Bob
Nowicjusz
 
Posty: 9

23 Mar 2007, 18:57

Tylko i wyłącznie 405 mielismy taką i zrobilismy nia 650 tys.Według mnie jest to najlepszy model w dziejach Peugota po nim mielismy 2 x406 1,9 TDI i 2,0 HDI ale to juz nie to , ale je też gorąco polecam i ja mialem zamiar kupic sobie właśnie 406 2,0 HDI taka 2004r.Co do 405 to polecam wersje od 1995-1996 bo wtedy wnętrze było 406 , wogółe świetne wyposażenia wkladali my takiego mielismy....
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków

24 Mar 2007, 11:08

Widze, że temat Peugeotów się rozkręcił, w związku z tym to i ja mam pytanko do Łukasza. Co myślisz o Peugeocie 205 GTI ? Silniki 1.6 GTI, a tym bardziej 1.9 GTI w połączeniu z niewielką masą auta czynią go naprawde bardzo mocnym, coś w sam raz dla młodego. Peugeoty mają naprawdę różne opinie, opłaca się teraz kupić takie auto ? Jak z jego awaryjnością, dużo pali taki GTI? jak z częściami i czy Francuz z tamtych lat to dobry wybór?
Pozdrawiam.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

24 Mar 2007, 21:41

Ja niebardzo znam sie na 205 ale wedlug mnie warto wejść w starsze Peugoty fakt dla tego autka te silniki sa dość mocna i według mnie wolałbym to od Sierry.
Łukasz789
Aktywny
 
Posty: 460
Miejscowość: Kraków

07 Kwi 2007, 13:49

To zależy jakie autko potrzebujesz bo sierra i 205 to raczej troszkę różne samochody. Co do 205 to mój znajomy miał i bardzo sobie chwalił. Jestem właśnie na etapie poszukiwań ciekawej 605 2.1TD (choć nie ukrywam, że kocham fordy) porównywałem ceny części i są dość tanie, zresztą 205 podobno jest niezawodna, a wersja 205GT to legenda. A sierra to po prostu rodzinne autko chyba, że naprawdę w dobrym stanie ostatnie roczniki 3drzwiowa to naprawdę zrywny samochód (mam na myśli z silnikiem 2.0 DOHC).
Pozdrawiam
Bob
Nowicjusz
 
Posty: 9

07 Kwi 2007, 18:14

FORD SIERRA:

Całokształt:
Dobra niemiecka robota!

Silnik (kultura pracy, elastyczność):
DOHC i tylko 8V, ale po co więcej, i tak mozna nim poszalec

Skrzynia biegów:
bez zarzutu, bardzo dobra, poreczna i sie nie zacina

Układ jezdny:
Dla wtajemniczonych w RWD. I dobrze, bo to kierowca prowadzi samochód a nie odwrotnie.

Widoczność:
Dla rodziny ideał. Mały minus za lusterka z kłopotliwym martwym polem.

Wentylacja i ogrzewanie:
pod tym wzgledem,nie ma chyba lepszego samochodu

Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów:
O.K

Ekonomiczność:
Żeby tylko każda 2 litrówka tak spalała. LPG-owcy zbankrutowaliby.

Ogolnie bardzo polecam, jest to po prostu, dobre auto :twisted:
BMW M Roadster, może kiedyś...
maniokin2
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 302
Miejscowość: tomaszów mazowiecki

08 Kwi 2007, 10:22

Co do spalania to naprawdę maniokin2 ma rację moja 2litrówka potrafiła zaspokoić się nawet lekko poniżej 7litrami benzyny, naprawdę byłem w szoku
A wracając do zawieszenia to ta maszyna ma niezależne zawieszenie wszystkich kółek, rzadkość nawet w dzisiejszych czasach. A napęd na tylną oś to jest to :-)
Pozdrawiam
Bob
Nowicjusz
 
Posty: 9

08 Kwi 2007, 10:43

to niezalezne zawieszenie wszystkich kol jest naprawde duzym plusem polecam jeszcze raz to autko
BMW M Roadster, może kiedyś...
maniokin2
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 302
Miejscowość: tomaszów mazowiecki