Ford Sierra 2.3 Diesel dławi się i ma problemy z odpalaniem

11 Lis 2009, 11:15

Witam. Posiadam forda sierrę 2.3 w dieslu i od jakiegoś czasu mam z nią problemy.
Jakieś dwa tygodnie temu zapowietrzyłem układ paliwa. Zalałem go benzyną, podpompowałem pompką reczną i samochod odpalił. Jezdziłem nim i wszystko było ok.
Jednak ostatnio samochód zaczął mi się dławić, podczas jazdy w różnych momentach niezależnie czy silnik jest zimny czy ciepły samochód zaczyna się dławić, nie reaguje na gaz (ewentualnie szarpie) i potrafi się wyłączyć. Potem zazwyczaj są problemy z odpaleniem samochodu. CO TO MOŻE BYĆ ZA USTERKA? JAK MAM TO NAPRAWIĆ? PROSZE O POMOC!!!
Właśnie Tak !
satyresco
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa
  • 11 Lis 2009, 11:42

    wymieniałeś filtry? może jak zalałeś benzyną to pozostałości są jeszcze w układzie
    gibaj
     

    11 Lis 2009, 11:52

    Filtrów nie zmieniałem. Ok a jesli po zapowietrzeniu pozostalosci sa w układzie to w jaki sposób mam to naprawić? Zalać go ropą, podpompować i kręcić? Czy moze w jakis inny sposób? Jak to zrobić najskuteczniej ? Prosze o odpowiedz bo niedlugo bede szedl do samochodu i probowal cos zdziałać..
    Właśnie Tak !
    satyresco
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Miejscowość: Warszawa

    11 Lis 2009, 23:13

    to w koncu zalałeś go ropą czy benzyną?
    Serce bije w tempie obrotów maszyny
    bodziokardasz
    Zaawansowany
     
    Posty: 623
    Miejscowość: Czarna Ziemia

    12 Lis 2009, 00:25

    Nie no oczywiście ropą przeciez to diesel. Zle napisalem za pierwszym razem. Ktoś da mi jakas konkretna wskazówke?
    Właśnie Tak !
    satyresco
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Miejscowość: Warszawa

    12 Lis 2009, 15:26

    spróbuj go jeszcze odpowietrzyć, na filrze paliwa powinna być u góry taka śróbka do tego odkręcasz ją i ściskasz pompkę jak leci czysta ropa to jest dobrze jak z powietrzem to pompujesz dalej
    Serce bije w tempie obrotów maszyny
    bodziokardasz
    Zaawansowany
     
    Posty: 623
    Miejscowość: Czarna Ziemia
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Toyota Hilux w służbie GOPR
      Toyota Hilux pojawia się wszędzie tam, gdzie wymaga się wytrzymałości, niezawodności i uniwersalności w najtrudniejszych warunkach. Dlatego kilka lat temu do grona użytkowników Hiluxa dołączyło Górskie Ochotnicze ...