Focus Mk2 (diesel) - gaśnie w trakcie jazdy, dławi się po odpaleniu

17 Wrz 2020, 21:50

Ford Focus II Kombi 1.6 TDCi 90KM 66kW, rocznik 2006

Od jakiegoś czasu borykam się z dziwnym problemem. Któregoś poranka odpaliłem samochód, a on zaczął się mocno dusić. Dodałem gazu, ruszyłem, po chwili zgasiłem, odpaliłem, wszystko jakby wróciło do normy.

Jeździłem kilka tygodni (tygodniowo około 400 kilometrów) i wszystko wydawało się OK. Któregoś dnia znów ruszam rano, przejeżdżam kilkaset metrów i auto nagle gaśnie. Próbuję odpalić od razu, dławi się i gaśnie po raz kolejny. Po kilku próbach udaje mi się dojechać kilkanaście metrów na parking. Śpieszyłem się do pracy, więc pojechałem innym autem, a do forda wróciłem po południu. W międzyczasie umówiłem się z mechanikiem i zacząłem załatwiać holowanie. Wsiadam do niego po kilku godzinach, odpala jakby nigdy nic. Pojechałem do mechanika, zostawiłem auto, po dwóch dniach dzwoni i przekonuje, że wszystko jest OK. Zasugerował, że może jest jakiś syf w układzie paliwowym, więc na początek wymieni filtr paliwa. Zgodziłem się, odebrałem auto, jeździłem.

Czułem jednak, ze wciąż coś jest nie tak, bo czasami przy odpalaniu praca silnika nie była tak regularna jak dawniej. Aż w końcu, któregoś dnia auto po odpaleniu znów podobny objaw. Niestabilne obroty, duszenie, jakby lada moment miał zgasnąć. Kolejna wizyta u mechanika, znów nic nie znalazł i wlał jakiś środek czyszczący układ paliwowy.

Jeździłem, obserwowałem, wydawało się, że jest lepiej, ale dziś znów to samo. Ruszam do pracy, przejeżdżam może 2km i auto nagle gaśnie na drodze. Po natychmiastowym odpaleniu dusi się i gaśnie znów. Po odczekaniu kilku minut - odpala i jedzie jakby nic złego sie nie stało.

Może ktoś z Was borykał się z czymś podobnym? Wybiorę tym razem innego mechanika, ale przed kolejnym wydaniem kasy, chciałbym być mądrzejszy...
krzysiek770
Nowicjusz
 
Posty: 4

17 Wrz 2020, 22:26

Zrobić test przelewowy wtryskow, to może rzucić trop.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Wrz 2020, 06:53

Ciekawe gdzie taki test można zrobić?
Easydriver
Początkujący
 
Posty: 77
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Warszawa / Złotoryja
Prawo jazdy: 22 05 2016
Auto: Ford Maverick, poluję na BMW
Silnik: 2.3 i 150 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

18 Wrz 2020, 09:22

U każdego mechanika
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Wrz 2020, 09:24

Dziś powtórka z rozrywki.

Gasł zaraz po odpaleniu, potem kilka razy w trakcie drogi. Ledwo dojechałem do pracy (15km), bezwzględnie trzecia wizyta u mechanika, tym razem spróbuję u innego.
krzysiek770
Nowicjusz
 
Posty: 4

18 Wrz 2020, 18:58

Jaka tam jest turbina,ze zmienną?
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Stacja tankowania wodoru w Belgii
    Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...

21 Wrz 2020, 09:17

Mechanik powiedział, że jest spadek ciśnienia na listwie, a przyczyna to wtryskiwacz lub zawór sterujący na pompie. Zaczynamy do sprawdzenia wtryskiwaczy. Dam znać, jak uda się rozwiązać problem.
krzysiek770
Nowicjusz
 
Posty: 4

22 Wrz 2020, 16:58

Trzy wtryskiwacze poza zakresem. Będą regenerować. Mam nadzieję, że to ostatecznie rozwiąże problem.
krzysiek770
Nowicjusz
 
Posty: 4

28 Wrz 2020, 12:20

Ostateczność to wymiana wtryskiwaczy, ale koszta duże. Może spróbuj preparat TEC 2000 do oczyszczania wtryskiwaczy. Znajdź odpowiedni bo są różne rodzaje może się jeszcze podratuje silnik
DamianRR
Nowicjusz
 
Posty: 14

29 Wrz 2020, 18:29

Jeśli siadły 3 wtryskiwacze wraz,sprawdziłym filtr paliwa czy nie ma w nim opiłków,jeśli będą dochodzi regeneracja pompy wtryskowej,odpowiednio utwardzone krzywki,cały układ paliwowy do czyszczenia,inaczej ,,nowe,,wtryskiwacze szybko padną.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)