Franczyza sklep motoryzacyjny

Franczyza sklep motoryzacyjny

10 Paź 2018, 14:33

Witajcie, zastanawiam się nad założeniem sklepu motoryzacyjnego na zasadzie franczyzy z firmą Lucart. Ponoć mają najniższe ceny w Polsce np. na akumulatory, oleje, filtry samochodowe. To mnie skłania do nawiązania z nimi współpracy na zasadzie franczyzy. W moim rejonie jest tylko 1 sklep z takim asortymentem, ale mają drogo i myślę, że uda mi się spokojnie ich przebić cenami. Sądzicie, że warto zakładać biznes we franczyzie?
ArtPie
Nowicjusz

Auto: Opel Zafira

Re: Franczyza sklep motoryzacyjny

10 Paź 2018, 18:01

Jeżeli będziesz miał na to zbyt to dlaczego nie. Tylko weź pod uwagę to że dzisiaj dużo osób zamawia z internetu i stacjonarne sklepy tego typu mają raczej małe powodzenie.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 10
Auto: Nie mam

12 Paź 2018, 09:51

Francyza to ciekawa opcja, a tamten sklep, gdzie piszesz, ze jest drogo to ma popyt? bo skoro się utrzymuje to musi mieć ;) fakt, że dużo ludzi kupuje przez internet, ale znaczna część społeczeństwa woli jednak kupić stacjonarnie, obejrzeć towar na żywo, popytać itd. Gdyby wszyscy kupowali przez internet to by nie było sklepów stacjonarnych. A lucart to dość rozpoznawalna marka, więc jak dadzą dobre wsparcie marketingowe to może ci się to udać.
Maniek3322
Nowicjusz

Auto: Honda Civic

20 Sty 2019, 13:21

Jeśli już masz taką działalność to możesz ją rozszerzyć o sprzedaż ubezpieczeń, także na zasadzie franczyzy. Cuk ma ciekawą propozycję współpracy.
kierowca36
Nowicjusz

17 Mar 2019, 13:46

Brzmi ogólnie ciekawie, myślę że jak jest na to popyt i masz dobre miejsce to taki sklep fajnie by się przyjął bo czasami też wolę zajechać stacjonarnie niż zamawiać i czekać kilka dni, a czasami nawet i tydzień.
RomekTos
Obserwowany

18 Mar 2019, 10:05

LucArt przygotował dobrą formę biznesu, którą według mnie też warto rozważyć, bo też działają sprawnie w zakresie marketingu. Jeśli też uda Ci się skutecznie przenieść prowadzenie sprzedaży do internetu to moim zdaniem na pewno więcej uda Ci się zarobić.
EmilP90
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Paliwo można produkować nawet z wody morskiej Paliwo można produkować nawet z wody morskiej
    Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda opracowali nowatorską metodę produkcji wodoru z wody morskiej z użyciem energii elektrycznej. Rozpowszechnione dziś elektrolizery wymagają stosowania czystej wody, gdyż woda morska powoduje ...
    Hyundai Santa Fe Nowej Generacji w testach Euro NCAP Hyundai Santa Fe Nowej Generacji w testach Euro NCAP
    Hyundai Santa Fe Nowej Generacji został uznany za najbardziej bezpieczny samochód w swoim segmencie, w ocenie Euro NCAP w 2012 roku. Wyniki we wszystkich kategoriach testowych okazały się najlepsze w klasie, co czyni ...

• Re: Franczyza sklep motoryzacyjny

Dzisiaj, 09:36

Robiłem zakupy w jednym z ich sklepów i rzeczywiście ceny są przystępne, obsługa też na poziomie i jest duży wybór topowych producentów olejów, kosmetyki, czy akumulatorów więc też jak dla mnie nie opłaca się tego zamawiać przez internet.
    Robik45
    Nowicjusz