Freelander szarpanie

18 Sty 2009, 21:16

no wlasnie dzis jak chcialem wyjechac z parkingu wrzucilem wsteczy i kawalek cofnolem i poczulem jak bym w cos uderzyl albo najechal ale nie dalo sie jechac dalej to dalem do przodu i znow cofnelem i znow to samo jak bym w cos uderzyl ale nic nie bylo ani pod kolami ani za mna w koncu zawrucilem potem bylo ok. co to moglo byc??
land rover freelander 2000r. 1.8 petrol 120KM
rafciuch
Aktywny
 
Posty: 414
Miejscowość: grudziadz

18 Sty 2009, 21:33

Mi kiedyś ktoś wrzucił badyla w alusa i się tak zablokowało :lol: .
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

21 Sty 2009, 22:07

rafciuch napisał(a):no wlasnie dzis jak chcialem wyjechac z parkingu wrzucilem wsteczy i kawalek cofnolem i poczulem jak bym w cos uderzyl albo najechal ale nie dalo sie jechac dalej to dalem do przodu i znow cofnelem i znow to samo jak bym w cos uderzyl ale nic nie bylo ani pod kolami ani za mna w koncu zawrucilem potem bylo ok. co to moglo byc??
PRZECZYŚĆ SZCZĘKI HAMULCOWE I ZOBACZ CZY LINKI HAMULCOWE WRACAJĄ
zbigbo
Nowicjusz
 
Posty: 6

22 Sty 2009, 18:42

witam w moim landku takie objawy zakończyły się wymianą reduktora
antek3006
Nowicjusz
 
Posty: 9

22 Sty 2009, 20:09

no wiem ze musze reduktor zmienic ale narazie brak funduszy
land rover freelander 2000r. 1.8 petrol 120KM
rafciuch
Aktywny
 
Posty: 414
Miejscowość: grudziadz

29 Sty 2009, 16:05

antek3006 napisał(a):witam w moim landku takie objawy zakończyły się wymianą reduktora
- jutro Ci napiszę , ponieważ jutro jestem z tym szarpaniem umówiony na warsztat , ale prawdopodobnie to blokada szczęki hamulcowej z tyłu - do jutra..
stanisław tołłoczko
Początkujący
 
Posty: 147
Miejscowość: pomorze
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Lexus UX - nowe wersje specjalne
    Najmniejszy SUV Lexusa doczekał się nowych wersji specjalnych. Miejski crossover klasy premium jest teraz dostępny w odmianach F Sport Style Blue i Elegant Black. Te warianty podkreślają charakterny styl modelu UX i robią ...

30 Sty 2009, 15:37

stanisław tołłoczko napisał(a):
antek3006 napisał(a):witam w moim landku takie objawy zakończyły się wymianą reduktora
- jutro Ci napiszę , ponieważ jutro jestem z tym szarpaniem umówiony na warsztat , ale prawdopodobnie to blokada szczęki hamulcowej z tyłu - do jutra..
- tak jak podejrzewałem,/ szykowałem sie na naprawę tylnych hamulców od dłuższego czasu i miałem ze sobą:nowe szczęki i cylinderki/. W moim przypadku była pęknięta i oderwana okładzina tylnej szczęki - wymieniłem wszystko na nowe / bo i cylinderek zaczął cieknąć/. Narazie jest cicho - odpukać jakby się zmieniło dam znać.
stanisław tołłoczko
Początkujący
 
Posty: 147
Miejscowość: pomorze

31 Sty 2009, 16:11

stanisław tołłoczko napisał(a):
stanisław tołłoczko napisał(a):
antek3006 napisał(a):witam w moim landku takie objawy zakończyły się wymianą reduktora
- jutro Ci napiszę , ponieważ jutro jestem z tym szarpaniem umówiony na warsztat , ale prawdopodobnie to blokada szczęki hamulcowej z tyłu - do jutra..
- tak jak podejrzewałem,/ szykowałem sie na naprawę tylnych hamulców od dłuższego czasu i miałem ze sobą:nowe szczęki i cylinderki/. W moim przypadku była pęknięta i oderwana okładzina tylnej szczęki - wymieniłem wszystko na nowe / bo i cylinderek zaczął cieknąć/. To uderzenie /charakterystyczny odgłos jakby coś najechać - przejechać/ podczas cofania - to nie hamulce, po naprawie hamulcy u mnie uderzenie powturzyło się podczs cofania. To może być cos grożnego - np. napęd.
stanisław tołłoczko
Początkujący
 
Posty: 147
Miejscowość: pomorze

31 Sty 2009, 22:25

ja zauwazylem ze jak auto postoi ze 2 dni to wtedy jest czyli wina bedzie hamulcow. prawdopodobnie. trza bedzie zajrzec do tylnych bebnow
land rover freelander 2000r. 1.8 petrol 120KM
rafciuch
Aktywny
 
Posty: 414
Miejscowość: grudziadz

01 Lut 2009, 11:51

rafciuch napisał(a):ja zauwazylem ze jak auto postoi ze 2 dni to wtedy jest czyli wina bedzie hamulcow. prawdopodobnie. trza bedzie zajrzec do tylnych bebnow
- to nie jest wina hamulcy, ani też zawieszenia - wymieniłem na nowe : szczęki, cylinderki ,tuleje zawieszenia i też myślałem że to hamulce, trzeba prosić o pomoc fachowców na naszym Forum. To jest poważna sprawa - chyba napęd siada.
stanisław tołłoczko
Początkujący
 
Posty: 147
Miejscowość: pomorze

02 Lut 2009, 21:57

Nie znam sie za bardzo chlopaki ale czy nie ma na to rowniez wplywu podpora walu?
przemus30
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 31
Miejscowość: Drammen Norwegia

03 Lut 2009, 14:17

przemus30 napisał(a):Nie znam sie za bardzo chlopaki ale czy nie ma na to rowniez wplywu podpora walu?
- - podpory wału/łożyska/ wymieniłem niedawno, to jest charakterystyczny odgłos uderzenia z tyłu /okolice dyfra/ , wrażenie jakby coś zostało najechane/przejechane/ w czasie cofania auta. Jak widac nie jestem odosobniony tą awarią. Fachowcy Forum -POMOCY.
stanisław tołłoczko
Początkujący
 
Posty: 147
Miejscowość: pomorze

04 Lut 2009, 20:24

Ja ostatnio też zaobserwowałem takie objawy u siebie.Ale mi sie wydaje że to są luzy, bo jak stał na podniośniku to kręciłem jednym kołem, a drugie zaczęło się kręcić po 1/4 obrotu.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk