Freelander td4 problem przy przyspieszaniu

30 Wrz 2010, 18:14

witam wszystkich mam problem z freelanderem rocznik 2004 silnik 2.0td4.Chodzi o to,ze samochod od jakiegos czasu zaczal mi ciezej odpalac i przy przyspieszaniu od 100-120km/h jest dziwny gwizd,ale to mi sie wydaje,ze nie turbina i samochod traci moc i dalej nie chce przyspieszac i zapala sie kontrolka od awarii silnika.Po jakims czasie kontrolka gasnie i samochod znow ma moc i tak sie robi coraz czesciej.Po podlaczeniu pod komputer jest blad przeplywomierza,ale juz go wymienilem i jest to samo,nawet wymienilem pompke paliwa która jest przy tylnim kole.Na komputerze sa 2 bledy p1470 i p0100 jeden z nich to wlasnie blad przeplywomierza,ale juz nie pamietam ktory to.Czy to moze byc zawor egr??czy cos innego??
adamskulsk
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: konin

30 Wrz 2010, 20:42

witam,
sprawdz najpierw szczelność przewodów powietrza ,
czyszczenie zaworu EGR napewno nie zaszkodzi
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

03 Paź 2010, 10:52

jeszcze dzisiaj doszlo do tego,ze samochod nie chce odpalic i nie mam pojecia co sie dzieje.Tak to wyglada jakby paliwo gdzies schodzilo,bo juz wczesniej tez zaczal ciezej odpalac juz naprawde nie mam sily na ten samochod
adamskulsk
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: konin

28 Paź 2010, 19:35

Wyczyść albo wymień filtr(czy tam ssak) przez który zaciąga paliwo z baku.Jeśli nic nie da to pewnie masz rozrząd przestawiony-uwierz mi że nie trzeba wiele aby się sam przestawił-przerabiałem już to u siebie.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

29 Paź 2011, 23:52

Witam ! Mam podobny proble ...powiedz jak to naprawiłeś auto jest po wymianie pompy i wtrysku i zrobiłem jakies 4000 tys. i problem wrócił POMOCY!!!!!
jaca
jaca1
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Chorzów

01 Lis 2011, 09:55

witam kolego miałem też ten problem a mianowicie samochód nie przyśpieszał zapalała się kontrolka silnika i tracił moc jak się okazało był popuszczony kolektor wydechowy dokręciłem kolektor i wszystko chodzi jak powinno
mlycek171
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: LR Freelander TD4

27 Lis 2011, 15:44

Osoby z problemami w Land Roverach zapraszam do Brzegu Dolnego niedalekie okolice Wrocławia
LANDER2
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Discovery