"Front left hand door open" - tylko przy minusowej temp.

"Front left hand door open" - tylko przy minusowej temp.

01 Sty 2016, 16:16

Witam,
szukałem i nie znalazłem, więc piszę z prośbą o pomoc:
Auto Peugeot 407 SW

Problem występuje tylko przy niskiej temperaturze: nie mogę zamknąć pilotem auta. Przy próbie zamknięcia zamek "odskakuje", na wyświetlaczu pojawia się komunikat "Front left hand door open".
Jeśli zamykam kluczykiem (drzwi od strony kierowcy, przednie) zamyka drzwi, ale tylko te drzwi. Nie ma dźwięku, że centralny zamek zamknął pozostałe drzwi - i są one otwarte.

Problem zgłosiłem u mechanika, wymienił mi zamek*, ale pojawiły się mrozy i problem wrócił.

*może tylko powiedział, że wymienił? ;)
wlodarinho
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 01 01 1997
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: "Front left hand door open" - tylko przy minusowej temp.

02 Sty 2016, 23:23

Zdemontuj tapicerkę i posprawdzaj jak podczas mrozu chodzą linki w pancerzach - być może jest tam wilgoć, woda i jak zamarznie, to nie działa. coś podobnego jak nie raz zamarza linka od ręcznego.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji
    W sierpniu 1990 roku linię montażową zakładu w Kvasinach opuściła ostatnia seryjna ŠKODA z silnikiem umieszczonym z tyłu. Był to egzemplarz modelu Rapid (Š747) – stanowiącego atrakcyjną odmianę coupe niezwykle ...
    Różnorodne wersje Golfa na przestrzeni lat Różnorodne wersje Golfa na przestrzeni lat
    Debiut Volkswagena Golfa pierwszej generacji w 1974 roku okazał się początkiem imponujących historii pełnej sukcesów. Od tego czasu wyprodukowano ponad 33 miliony egzemplarzy tego modelu. Na szczególne podkreślenie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Fiat Panda Cross
      Łukasz Pająk - Porsche Cayenne, 2
      Mercedes-Benz W120, tył
      Chevrolet Corvette 4x4, VTG Team, nr startowy 77