FV za gaz

11 Cze 2018, 15:40

Witam kupiłem Audi a4b6 od handlarza i mam problem. Auto od 2013r posiada gaz nie wbity w dowód. I teraz mam problem z rejestracją. Brakuje mi faktury za montaż. Dzwoniłem do handlarza on dzwonił do byłego właściciela i powiedział że nie ma dokumentów. Dostałem atest butli oraz homologację ale nie mam faktury. Firma w której był zamontowany już nie istnieje. Pojechałem do najbliższej firmy co zakłada gaz. I mówią że są machlojki tam bo papier od butli ma inny nr niż w homologacji że coś nie legalnie i żeby mi to wyprostować i dać fakturę on musi założyć nowa butle koszt koło 550zl. Wtedy wystawi mi wszystkie nowe dokumenty. Powiedział mi również że mam dzwonić do handlarza i domagać się żeby to on zapłacił za wymianę. Auto kupiłem 3 dni temu. Przeglądu brak bo gaz nie wbity w dowód i jest negatywny. Ja nie mogę zarejestrować auta bo nie mam faktury więc nie mogę wbić gazu w dowód i zrobić również przeglądu. Pan od gazu powiedział że musiały być lewe przeglądy i że gdyby był świnia to zgłosił by to dalej i ci co robili przeglądy w tym aucie już by nie pracowali tam. I mówi że mam dzwonić że on wystawi fakturę za wymianę butli a handlarz musi to pokryć albo oddaje mu auto. A ja nie chcę oddawać. Macie jakąś poradę na to? Bo on mówi że by nie odpuścił a handlarz zlewa moje smsy i telefony. Postraszyc go czy co.
kaszana1994r
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 02 1994
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2000

11 Cze 2018, 19:07

kaszana1994r napisał(a): Postraszyc go czy co.
A czy masz daleko do własciciela samochodu... :?: Oczywiście miałem na myśli tego który widniej w DR pojazdu...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

12 Cze 2018, 06:21

Inne województwo.
kaszana1994r
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 02 1994
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2000

12 Cze 2018, 11:36

kaszana1994r napisał(a):Inne województwo.
No to trochę problem.Ja na Twoim miejscu udał bym się na SKP do diagnosty który wykonywał OBT /czytaj-klepał DR/i zaproponowł jemu rozwiazanie tego problemu.W przypadku jezeli on ta sprawe sprobuje olać to krótko:udaje się do WK i przedstawiam tą sprawe kierownikowi wydzialu.Myślę ze to powinno zadziałać pozytywnie.... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

19 Lip 2018, 14:33

Kolega dobrze tu doradza! :)
Mateuo
Nowicjusz
 
Posty: 16
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...