Samochód w rowie, małżeństwo w szpitalu

Opis zdjęcia

Weekend na drogach powiatu biłgorajskiego nie należał do szczęśliwych. Pogoda sprzyja, a wielu kierowcom wydaje się, że na drodze mogą pozwolić sobie na więcej niż dotychczas. Nic bardziej mylnego. Nawierzchnia jezdni nadal pozostaje w wielu miejscach śliska, a szczególnie nad ranem, kiedy temperatura w nocy spadła do zera. Mógł się o tym przekonać w Zagrodach 27-letni kierowca ciężarowego stara. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Jego pojazd przewrócił się, a kierowca trafił do szpitala z urazem głowy i klatki piersiowej. Był trzeźwy – wyjaśnia rzecznik policji Milena Wardach.
Natomiast w niedzielę, 23 lutego, mieszkanka gm. Biłgoraj potrąciła małżeństwo, które w Korytkowie Dużym na drodze dojazdowej do drogi wojewódzkiej W 835 szło środkiem drogi. Samochodem kierowała 27-latka z gm. Biłgoraj. Na skutek wypadku 51-letni mieszkaniec gm. Biłgoraj doznał ogólnych potłuczeń ciała, natomiast jego 50-letnia żona doznała pęknięcia miednicy, skręcenia kręgosłupa szyjnego, skręcenia kolan i stłuczenia płuc. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Poszkodowani zostali przewiezieni karetką do biłgorajskiego szpitala.
Policjanci ustalają dokładne okoliczności każdego zdarzenia, apelując jednocześnie o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą auta. Pamiętajmy, że jako kierowcy jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za własne zdrowie i życie, ale i innych uczestników dróg. Natomiast jako piesi miejmy świadomość tego, że nie dbając o własne bezpieczeństwo, narażamy siebie na ciężkie obrażenia ciała a niejednokrotnie nawet na śmierć. Nie zapominajmy, że przy zderzeniu z pojazdem pieszego nie chroni nic – zaś kierowcę chroni poduszka powietrzna i pasy bezpieczeństwa.

Szczegóły

Samochód w rowie, małżeństwo w szpitalu
05 Maj 2014, 19:44
332
mlody1996
Miniatura zdjęcia BBCode
Adres URL zdjęcia

Komentarze

jeszcze nie ma