Gdzie kupic auto?

17 Mar 2011, 18:14

Witam.
Od jakiegos czasu zamiaruje sie z kupnem samochodu.
2 miesiace temu sprzedalem auto i teraz jak bez reki.
Chcialem kupic w polsce Volvo v50 pierwsze wypusty tj 04-05r. koszt takiego auta to ok 30tys w PL. Jednak trzeba zwrocic uwage na to ze przebieg takiego auta to srednio 120-170tys. Jednak przegladajac auta z niemiec holandii czy belgii maja ponad 200tys. Wiec wiecej niz pewne iz liczniki u nas sa cofane niestety.
Znajomy jakis czas temu pojechal po auto do belgi. Kupil tam lekko "bitego" forda cmaxa 2008r laczny koszt bedzie 30tys na gotowo juz. A w PL za takie auto trzeba wylozyc 40 tys.
Zachecilo mnie to do tego zeby pojechac wlasnie do belgii po auto. Jednak czytajac rozne opinie nieraz pisza ze mozna jechac i nadal bardzo sie oplaca a niektorzy ze nie ma co jechac bo i tak czy siak nie zyskam albo nic nie kupie. Moze mieliscie jakas stycznosc z takimi autami lub z wyjazdami czy jest to nadal oplacalne i czy mozna wychaczyc jakies dobre auto w przystepnej cenie. Chce zeby auto na gotowo wynioslo mnie juz w PL 30tys. Czy jestem w stanie cos dobrego kupic?
Na co musze zwrocic uwage tam jesli bede kupowal?
Jakie papiery umowa itp?

Bede serdecznie wdzieczny za jakiekolwiek informacje.
Serdecznie pozdrawiam
Emil
emil_em
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Poznań
0

17 Mar 2011, 18:23

za granicą na pewno kupisz taniej i nawet jak ma wiecej tys.przebiegu to i tak pewnie w lepszym stanie w polskie drogi to koszmar a na zachodzie tego niema jeśli by było coś nagranego to warto może zagadaj kogoś kto ściaga auta ma kontakty i szczegółowo ci opowie
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław
0

17 Mar 2011, 18:34

Dobre auto z za granicy wyjedzie Cię drożej niż dobre auto krajowe.
Nie opłaca się, tzn. dobry samochód znajdziesz bez problemu ale tani on z pewnością nie będzie.
No chyba, że powypadkowy(i to nie lekko bo za granicą też potrafią liczyć i auta po stłuczce za pół ceny nie oddadzą) lub będzie miał ogromny przebieg.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

17 Mar 2011, 18:51

no tak moze macie i racje..
tn znajomy ktory byl po auto jechal zorganizowana grupa wyjazdem z jakims gosciem co sie zajmuje..
opowiadal jakie okazje np passat 07r walniety z boku podobno nie duzo za 6,5 tys euro tyle tylko ze chyba mial za 150tys najechane. ale mimo wszystko wole tamte z przejechanym 150tys 3 letnie niz u nas..
wydaje mi sie ze on tez trafil z tym c-maxem jak wyniesie go do 30tys a u nas trzeba wylozyc 40 tys.. wiec nie wiem.. mysle ze mozna sie przejechac i samemu przekonac..
tak szczerze powiedziawszy jestem nastawiony na to ze kupie lekko bite..
emil_em
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Poznań
0

17 Mar 2011, 19:00

W Niemczech wszelkie usługi (w tym naprawa samochodu) są dość drogie więc jak szukasz okazyjnej ceny to tylko w autach z jakimś defektem. Auto sprawne kosztują mniej więcej tyle co u nas (tylko zazwyczaj są bardziej zadbane), no i jeszcze koszty sprowadzenia. Ale warto kupić pojazd powiedzmy z nie szczelną uszczelką pod głowica bądź z walniętą pompą wspomagania bo takie rzeczy drastycznie obniżają ceny a można to naprawić samemu.
Grigorij
Początkujący
 
Posty: 111
Miejscowość: Wrocław
0

17 Mar 2011, 19:18

W przypadku tak młodych aut jak te o których myśli autor wcale nie.
Po pierwsze takie rzeczy raczej się nie psują w pierwszych latach eksploatacji a po drugie nawet jeśli to takie auta są jeszcze na gwarancji więc to nic nie kosztuje właścicieli.
Zacznijmy od tego, że w Niemczech, Holandii, Francji itd. auta jako nowe są znacznie droższe niż w Polsce i nawet jeśli procentowo tracą tyle samo to nadal są droższe.
Sprawdzałem kiedyś cenę Peugeota we Francji wyszło, że w Polsce w salonie można kupić nowe 308 w Polsce za cenę identycznego dwulatka we Francji, do większości popularnych marek odnosi się ta zależność z segmentem premium jest z kolei raczej na odwrót.
Nie wiem dlaczego tamte lepsze, starsze może tak bo im tańsze auto tym tańszym kosztem ludzie je naprawiają ale w miarę nowe auta które jeźdżą do ASO?
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Lexus IS 200 od dzidy
    Moja skrzynka pęka w szwach od zapytań nt. mojego samochodu (ponad 300 wiadomości priv już), więc pomyślałem, że spróbuję przybliżyć to co mam i dokumentować jak się sprawuje (lysy30 mnie pilnuje w tym względzie :D). ...

17 Mar 2011, 20:33

interesuja mnie auta typu:
audi a4 04-05r
volvo v50 04-05r
skoda octavia, superb 04-05r
opel vectra 05-06r
myslalem rowniez o peugot 407sw 06-07r ale odradzono mi ze wzgledu na awaryjnosc filtra czastek stalych.
poniewaz bedzie to auto ktore rocznie bedzie przejezdzac maxymalnie 20tys.
moze sami polecili byscie mi cos ciekawego.
nie mam wygorowanych wymagan poprostu chce dobrze kupic a tam bede mial raczej pewnosc co do stanu auta niz u nas.
poprostu takie okazje o jakich pisalem i o jakich sam slyszalem zachecaja do wyjazdu..
emil_em
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Poznań
0

17 Mar 2011, 20:41

W takim razie odrzuć też Volvo.
Jeździ na silniku Peugeota i też ma filtr cząstek stałych.
Odrzucił bym też Audi i Skodę o ile myślisz o nich z silnikiem 2.0TDI, początkowe ich wypusty są wyjątkowo awaryjne.
Vectra CDTI też prawdopodobnie będzie miała filtr cząstek stałych.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

17 Mar 2011, 21:43

a co myslicie o Toyota Avensis 04-05r??
emil_em
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Poznań
0

27 Sty 2012, 13:32

Po ostatnich doświadczeniach wiem, że najlepiej kupować auto w salonie. Takie mam wnioski po salonie Prestige w Sopocie, gdzie traktowano mnie jak gościa, pomimo że sam niczego nie kupowałam i raczej nie wyglądałem na bogatego. Komisy? Kombinacje. Giełda? To samo. Po prostu trzeba uważać.
kierowiec
Początkujący
 
Posty: 116
Miejscowość: czewa
0

05 Cze 2014, 15:41

Myślę że kupowanie aut w salonie to bardzodobry pomysł ale po co przepłacać ???? Można kupić nowe jak i używane auta w bardzo dobrych cenach poza serwisem. Jestem przekonany że każdy kto korzystał z ich usług jest zadowolony
boczek952
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 30 03 1928
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Audi A8
0

05 Cze 2014, 15:44

tu też dzięki za odkop patrz przy okazji na daty.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

05 Cze 2014, 16:35

dobre auto w niemczech kosztuje
i nic sę zz tym nie zrobi
tani samochod to wiadomo albo powypadkowy albo cos jest do zrobienia
jedynie co możesz zaoszczedzic to brak pośredników oczywiście jak kupujesz od prywatnego właściciela anie z niemieckiego komisu
Adamautko
Początkujący
 
Posty: 114
Zdjęcia: 24
Prawo jazdy: 29 08 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam
0

08 Lip 2014, 09:43

Ja kupiłem samochód dla siebie i dla córki w Sonar Auto Max w Radomiu, Oboje jesteśmy bardzo zadowoleni i pewni tego, że w razie chęci zmiany auta zakupimy go właśnie tam. Polecam :)
stefan270
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 10 02 1914
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4 B7
Silnik: 1.9 TDI 131km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2013
3

08 Lip 2014, 09:52

Nie widać że temat z 2011 roku?
Zamykam.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0