GLOBAL SAWA!!! UWAGA!!!

07 Gru 2010, 10:57

Piszę "Pan" z uprzejmości, bo rzeczywiście dzięki niemu wiele osób nie wpłaciło zadatku, za co moge mu teraz podziekować. Ale mimo wszystko mam do tego pana uraz. Rozmawiałam z nim przez telefon w momencie, gdy chciał kupić od nas auto i przepraszam,że to napiszę, ale nie chciałabym mimo wszytsko mieć więcej tej przyjemności.
Z drugiej strony żałuje,że wogóle tam pracowałam... :cry:
majka86
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gorzów wielkopolski

07 Gru 2010, 18:33

Jestem w stanie Was zrozumieć
W końcu broniłyście interesów szefa który Wam płacił.
Teraz nie ma co żałować, trochę na to za późno.
Teraz pozostaje nam tylko zrobić wszystko, aby wszyscy którzy wpłacili zadatki Ci świadomi i Ci jeszcze nie, zgłosili ten fakt na Policji.
Żeby ci, którzy są temu winni odpowiedzieli za to.
tygrys
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Polska

07 Gru 2010, 19:50

Właśnie problem w tym,że nie zapłacił....a święta tuż, tuż.....
majka86
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gorzów wielkopolski

07 Gru 2010, 21:09

Gdzie są Ci wszyscy ludzie, którzy wpłacili kasę?? Przecież było Was dużo... Nie wierzycie czy nie chcecie uwierzyć? Im szybciej tym lepiej...

No właśnie, nie zapłacił.... za prawie 1,5 miesiąca... Niby nic, ale jednak, ja rzuciłam pracę, żeby u niego pracować... Cały miesiąc dojeżdżałyśmy ponad 30km do pracy...

Nie mieści mi się w głowie, że w Polsce dochodzi do takich "legalnych" oszustw... SZOK
angel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: zachodniopomorskie

08 Gru 2010, 00:08

Informacja do tych, którzy widzieli "prezesa" Global Sawa, Sebastiana Sawę w biurze w Gorzowie Wlkp. W serwisie nasza-klasa.pl jest profil kogoś o tym imieniu, nazwisku z miasta Szczecin/Berlin. Link do profilu: http://nk.pl/profile/28944322 Czy to ta sama osoba? Chyba warto zidentyfikować na Policji tożsamość tego pana.
Jeśli to ten sam, to dzięki umieszczonym w profilu informacjach i znajomych może uda się szybko odnaleźć oszusta.
Jeżeli Sawa ukradł także komuś tożsamość to przepraszam poszkodowanego Pana Sawę z naszej-klasy.pl
perceptron
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Nowy Sącz

08 Gru 2010, 00:56

To ten sam Pan... policja jest o tym poinformowana.
Teraz każdy widzi, że perceptron miał rację, szkoda, że dotarło to tak późno....
angel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: zachodniopomorskie

08 Gru 2010, 08:59

Panie Pracownice !!!

Nie otrzymałyście pieniędzy za pracę ???
A kto mi mówił przez telefon, że otrzymałyście wynagrodzenie nawet z dodatkową premią???
Kto mi mówił, że zostałyście zarejestrowane w ZUS-ie ???
To też kłamstwo ???
Byłyście bardzo zaangażoawane w swoją pracę, w nakłanianie klientów do wpłaty zadatków, to potrafię zrozumieć, ale kłamstw w żadnym razie nie toleruję !!!
Nie pogrążajcie się, bo zaczynam się na was....wkurzać !!!
tygrys
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Polska

08 Gru 2010, 09:09

Tak otrzymałyśmy pensje za dwa tygodnie przepracowane w październiku, otrzymałyśmy również dokument od księgowej,że jesteśmy zarejestrowane w zusie, dlatego wierzyłyśmy,że to nie jest przekręt. Byłyśmy nawet u księgowej,która również nie otrzymała pieniędzy i okazało się,że owszem zgłosił,ale nie odprowadził składek.
Tutaj kończe moje wpisy na forum. Mam duże poczucie winy,że przez kontakt z nami ludzie utracili pieniądze i robie teraz wszystko co w mojej mocy żeby im pomóc a pisanie,że kłamiemy bardzo mnie :mad:
majka86
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gorzów wielkopolski

08 Gru 2010, 09:31

Nie jest moją intencją obrażanie kogokolwiek, ale ważne jest teraz aby wszystko było od tej pory jasne.
Pani informacje mnie przekonują, jeśli uraziłem...przepraszam.
Wszyscy straciliśmy i wszyscy jesteśmy....winni...niestety
tygrys
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Polska

08 Gru 2010, 11:25

No właśnie, zgłoszenie do zusu dostałyśmy, wypłate za październik z premią, więc tym bardziej starałyśmy się pracować jak najlepiej... Pan Sawa tyle załatwiał, że nie pomyślałabym, że jest oszustem, a jak się teraz okazuje to okłamywał nas prosto w oczy...
Ma Pan rację się na nas denerwować, ale zanim oskarży Pan o kłamstwo, trzeba było wysłuchać do końca. Pan stracił pieniądze, ale ma Pan pracę i prędzej czy później kupi sobie auto. A my nie mamy ani pieniędzy ani pracy. W dodatku nikt nie rozwiązał z nami umowy o pracę, więc jeszcze więcej komplikacji i nawet Pan w inspekcji pracy miał problem, żeby nam pomóc :(
Ja na pewno tego tak nie zostawię i zrobię co w mojej mocy, żeby winny został odnaleziony i skazany.
angel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: zachodniopomorskie

08 Gru 2010, 13:59

No i o to chodzi...
Żeby teraz wspólnie przestać obrzucać się oskarżeniami, a zrobić wszystko by dopaść tego który rzeczywiście jest temu winien...
tygrys
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Polska

08 Gru 2010, 20:25

A czy majka86 i angel wiedzą co to jest takiego jak ZUS RMUA? Jest to raport miesięczny dla osoby ubezpieczonej, więc dostając wynagrodzenie nawet za przepracowany tydzień w RMUA rozpisane są wszystkie składki...
magdana83
magdana83
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Bydgoszcz

08 Gru 2010, 20:39

Za pierwsze pół miesiąca dostałyśmy ZUS RMUA zerowy, a za listopad już nic ponieważ nie dostałyśmy ani wypłaty ani RMUA, szef miał wynajętą księgową, ale opłacaniem on się zajmował- jeśli w ogóle można to tak nazwać, bo księgowej też nie zapłacił... Zresztą co za różnica, skoro szefa już nie ma, to i tak nie opłąci składek. Każdy z nas sobie poradzi, nie o to teraz chodzi, tylko o to, żeby winny został ukarany.
angel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: zachodniopomorskie

09 Gru 2010, 10:45

Myślę, że zaczynamy się tu rozmieniać na "drobne"...
Trzeba zrozumieć, że każdy teraz chce bronić własnych interesów.
A sprawa dotyczy SAWY, tego złodzieja i oszusta trzeba ścigać i zebrać wszystkie siły żeby to zrobić.
Trzeba zgłosić się na policję właściwą do miejsca zamieszkania, zgłosić przestępstwo i...nękać Policję w Gorzowie Wlkp. o wyniki, żeby nie umorzyli sprawy, albo żeby się nie przedawniła.
Im więcej oszukanych to zrobi tym sprawa będzie poważniejsza.
Starajmy się też tą sprawą zainteresować jakieś media.
Ja osobiście kontaktowałem się już z UWAGĄ i RMF FM, ale jest jeszcze wiele innych.
Mam na myśli tylko te ogólnopolskie , a nie o zasięgu lokalnym.
tygrys
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Polska

09 Gru 2010, 10:56

Zaczynam odnosić nieodparte wrażenie, że...wielu poszkodowanych chce odpuścić temat?
Dlaczego?
Mylę się?
Wychodzi na to, że w Polsce warto oszukiwać, bo zawsze znajdzie się wielu,.."frajeróww", którzy nabrani odpuszczą sobie temat, a oszustowi dadzą się cieszyć ukradzioną gotówką?!
kev@ls
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: polska