Głośniki zaczynają buczeć

21 Paź 2019, 17:36

Cześć.
Wczoraj wymieniłem jakieś słabe radio na jakiegoś soniaka z wejściem cd. Głośniki fabryczne (tylko dwa przednie bo więcej nie ma) wymieniłem na BLAUPUNKT BGx 402 MKII. Głośniki przy średniej głośności fajnie grają. Ale przy delikatnie większym basie nagle jakby drzwi zaczęły dudnic. Auto to Lanos 99 HB. Zdjęcie drzwi poniżej. Jakiś porady co to może być??
Xylizkb
Początkujący
 
Posty: 69
Zdjęcia: 2

21 Paź 2019, 18:55

Xylizkb napisał(a):Ale przy delikatnie większym basie nagle jakby drzwi zaczęły dudnic
Przy większym basie inaczej rozchodzi się dźwięk bo masz tam pewnie pusto z tyłu i bas zaczyna dudnić zamiast ładnie grać. Drzwi są puste w środku i przez to moim zdaniem jest potęgowane takie dudnienie przy większym basie. Chodzi głównie tu o akustykę.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

21 Paź 2019, 19:04

Co do tych drzwi to jestem w stanie coś tam sensownego i taniego wsadzić żeby pozbyć się tego niefajnego efektu? Dźwięk dudnienia idzie na 100 %z drzwi
Xylizkb
Początkujący
 
Posty: 69
Zdjęcia: 2

22 Paź 2019, 14:24

Xylizkb napisał(a):Co do tych drzwi to jestem w stanie coś tam sensownego i taniego wsadzić żeby pozbyć się tego niefajnego efektu?
Trzeba by pomyśleć np. na matą butylową. Moim zdaniem jedna jej warstwa powinna wyciszyć i załatwić sprawę takiego buczenia.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] VW Touareg III
    VW pokazał kolejna auto nie dla ludu. W środku pełno elektroniki rodem z nowych Audi z... 15 calowym ekranem dotykowym i 12 calowymi zegarami na czele. Waga spadła o jakieś 100kg w porównaniu do poprzednika. Zapowiedziano ...
    Lexus RX 450h - duży luksusowy SUV
    RX 450h to duży luksusowy SUV o długości 4,89 m z napędem hybrydowym o mocy 313 KM, który przyspiesza do setki w 7,7 s. Zużycie paliwa wg WLTP wynosi od 7,6 l/100 KM. Testerzy Consumer Reports uzyskali średni wynik ...