Golf III Variant antena w błotniku, nie można jej max rozsunąć.

25 Cze 2017, 01:15

Nie można wyjąć do końca anteny, nie chce się do końca rozciągnąć.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Jak widać, jeden z elementów nie chce się wysunąć.
A wiem, że powinna się całkowicie rozsuwać(z resztą to logiczne, w końcu jest teleskopowa), bo widziałem wiele aut z takim samym nadwoziem i anteną całkowicie wysuniętą/rozłożoną.
Różnica jest widoczna "gołym okiem", bo całkowicie wysunięta trochę wystaje ponad linię dachu/jego poziom. A ta nawet nie zrównuje się z nią.
Antena działa, odbiera fale radiowe.
Oglądałem antenę przy wymianie błotników, ale nie widziałem tam niczego, co było by podejrzane.
Próby z WD-40 i płynem hamulcowym nie przyniosły żadnych efektów.

Jakieś rady od doświadczonych użytkowników? Pomijając wymianę anteny.
Temat poruszony również na innym forum.

Pozdrawiam. :)
TDI.SUBARU
Początkujący
 
Posty: 95
Zdjęcia: 1

26 Cze 2017, 09:57

Antena z tego co widzę jest aluminiowa i jak ta część która się nie wysuwa skorodowała to praktycznie dwa elementy łączą się ze sobą bardzo mocno. Możesz jeszcze spróbować wymontować antenę i potraktować ją opalarką rozgrzewając zewnętrzną powłokę, ale nie wiem czy to pomorze.

Jak byś wymontował grot anteny to można by go spróbować w roztworze do trawienia aluminium na jakiś czas i może by puściło.

Myślę że szybciej i taniej wyjdzie wymiana.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Produkcja Opla Cascady w Gliwicach od 2013 roku
    To był wielki dzień dla gliwickiej fabryki Opla. Kiedy pierwszy egzemplarz modelu Cascada, eleganckiego, średniej wielkości kabrioletu Opla, zjechał z taśmy montażowej. Numerem jeden był Opel Cascada w kolorze białym "Seashell", ...