Hałas na luzie - elektroniczna blokada mechanizmu różnicoweg

Hałas na luzie - elektroniczna blokada mechanizmu różnicoweg

07 Mar 2015, 21:52

Zamierzam kupić Golfa 6. Oglądałem dzisiaj jednego i mam pewną wątpiwość. Auto posiada Elektroniczną Blokadę mechanizmu różnicowego (Chyba zwane EDS). Po puszczeniu sprzęgłą, na luzie, słychać taki dziwny dodatkowy hałas, raczej taki bardziej "elektroniczny" hałas. Po naciśnięciu sprzęgła hałas ustaje. Sprzedawca mówi, że to normalne, że w aucie z Elektroniczną szperą taki hałas jest. Dodatkowe pytanie - W VW z tego co znalazłem, rozrząd wymienia się wg uznania, nie ma stałego interwału. Czy nie lepiej wymienić sobie samemu rozrząd po pewnym czasie? Jeśli tak, to jaki interwał jest optymalny? Podaje link do źródła informacji - http://www.autosmotor.de/vw-golf-6-typ-1k-zahnriemen-oder-steuerkette-28682 .
Pozdrawiam, i dzięki za odpowiedź.
xdawid7
Obserwowany

Auto: Nie mam.

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW M6 Gran Coupe - wysokie osiągi i luksus BMW M6 Gran Coupe - wysokie osiągi i luksus
    Trzeci wariant nadwoziowy rasowego samochodu sportowego BMW M6 zostanie zaprezentowany światu jako BMW M6 Gran Coupe, dołączając do znanych już modeli Coupe i Convertible. Nowy członek rodziny M6 nie wyrzekł się ani wyjątkowego ...
    Akumulator zimą - dbamy o niego aby nas nie zawiódł! Akumulator zimą - dbamy o niego aby nas nie zawiódł!
    Czy z akumulatorem w naszym aucie jest wszystko w porządku, a jeśli coś jest nie tak to jak poradzić sobie gdy pojawiają się pierwsze problemy... Kiedy trzeba kupić nowy? Nie warto od razu biec po nowy akumulator, gdy auto ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Lexus LFA
      Skoda Fabia RS2000 Cabrio
      Chicago Auto Show 2008
      Porsche Cayman S