HELP! Pierwszy samochód

23 Sty 2011, 17:03

Witam!
na 'dzień dobry' pragnę powiedzieć że w tematach samochodowych jestem zielona, więc proszę o wyrozumiałość ;)

jestem młodym kierowcą (kierowniczką) i postanowiłam sobie kupić pierwsze autko, kwota jaką dysponuję to max 25 000,- co polecacie?

znalazłam też ciekawą ofertę: autko jest w komisie cena 21400, 2007r, przebieg 61000, na benzynę, 95KM, niezarejestrowane, sprowadzone.
w opisie dodatkowym widnieje 21400+opłaty - jak mam to rozumieć, co wchodzi w skład takich opłat i ile one wynoszą?
jest też podobne (też sprowadzone) koszt 23400 ale w opisie jest koszt I rejestr 370, tz. że zapłacę 23400+370=23770 i to wszystko????
proszę Was o pomoc :)
Meggy
Meggy
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Brak

23 Sty 2011, 17:43

Meggy,no ale :grin: jakie to autko znalazłaś,jaka marka?!Jaki segment ciebie interesuje,małe,średnie?!Diesel,benzynka,itd.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

23 Sty 2011, 17:44

Nie daj się namówić aby kupic auto od handlarza i nie podpisac umowy z nim a z jakąś osobą której na oczy nie widziałaś. Potem w razie problemów, czy jak by się okazłąo że auto kradzione to nie masz do kogo się zwrócić.
Bardziej auto do miasta czy w trasy? Jak do miasta to benzyna lub benzyna + LPG jak w trasy to diesel. Jakiej wielkości aut szukasz? Małe, duże, limuzyny, coś z napędem na 4 koła? Kombi, sedan?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

24 Sty 2011, 13:50

szukam czegoś małego (tzw hatchback jak się nie mylę); opla corsa, mercedes klasy A - wielkościowo coś w tym stylu. i do miasta i w trasy.
ale chodziło mi konkretnie o te opłaty, jakie one są i ile mogą wynieść, czy to jakiś procent od ceny auta, czy odgórnie narzucona kwota :?: :!:
mam też ofertę z komisu na toyotę yaris1.3 benzyna z 2007, już zarejestrowana w cenie 22900, czy to możliwe :?: myslałam że toyoty są droższe.....
Meggy
Meggy
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Brak

24 Sty 2011, 14:31

Meggy napisał(a):mam też ofertę z komisu na toyotę yaris1.3 benzyna z 2007, już zarejestrowana w cenie 22900, czy to możliwe :?: myslałam że toyoty są droższe.....

Jest to możliwe ale nie wiadomo jak jest wyposażone auto i w jakim stanie technicznym trzeba było by zajechać na stację diagnostyczną albo do ASO żeby gruntownie sprawdzili chyba, że masz kogoś kto dobrze się zna i sam sprawdzi. A ze swojej strony mogę polecić Toyotę Corolle. A co do sprowadzonych nie zarejestrowanych to posłuchaj rady fiko7,
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

24 Sty 2011, 16:04

Ze swojej strony polecam ten konkretny egzemplarz(auto znajomego) w naprAwde dobrym stanie. Żadna mina, 'okazja' od handlarze
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sobota w terenie
    Jako ze ostatnio brak mi na wszystko czasu to gdy wczoraj zadzwonil kumpel spytac czy mam chwile zeby dzis rano wyskoczysc w teren nie zastanawialem sie ani chwili. Do tego jechalismy doslownie "za rog" zdjęcia w galerii ...

24 Sty 2011, 17:50

ja jedynie napiszę ci odnosnie opłat:samochód z silnikiem do 2000cm3 podlega opłacie akcyzowej wysokości 3% procent wartości powyżej 2000cm3 jest to 18%....mniemam,że twoje autko zmieści się w tym pierwszym przedziale,całkowity koszt przerejestrowania wacha się koło 2 tyś zł,plus minus,aczkolwiek wielkiej różnicy w dół czy w górę nie ma,i tak jak koledzy wyżej:lepiej na pierwsze kup auto krajowe z udokumentowaną historią i popieram toyote corolle :grin:

[ Dodano: 24 Styczeń 2011, 17:52 ]
nie głupi ten kolcik,sam jeżdżę mitsubishi :grin:
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Miejscowość: Den Haag

24 Sty 2011, 18:10

dzięki za dotychczasowe informacje na pewno się przydadzą, jednak nadal mnie nurtują te opłaty (przykład, który podałam na początku) wie ktoś jak to wygląda? jakie to opłaty? ile wynoszą i jak się je nalicza?
Meggy
Meggy
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Brak

24 Sty 2011, 18:33

http://autokalkulator.pl/
Wpisz przyblizona cenę modelu i będziesz wiedzieć ile
W praktyce od 2 do 3 tysiecy
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

24 Sty 2011, 19:20

rece mi opadają,wszystko napisałem powyżej :sad:
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Miejscowość: Den Haag

24 Sty 2011, 19:48

Jeśli samochód jest niezarejestrowany to musisz zrobić/odwiedzić:
1. Tłumaczenie dokumentów
2. Pierwsze badanie techniczne
3. Urząd Celny - opłata skarbowa
4. Urząd Celny - akcyza (zależna od pojemności skokowej silnika i wartości pojazdu z umowy kupna-sprzedaży lub faktury)
5. Urząd Skarbowy
6. Wydział Komunikacji
7. Kserokopie dokumentów i inne opłaty

Aktualnie obowiązującą dwie stawki akcyzy na samochody sprowadzane z zagranicy:
- 3.1% dla pojazdów z silnikiem o pojemności do 2000 ccm
- 13.5% dla pojazdów z silnikiem o pojemności powyżej 2000 ccm

Wiek auta, rodzaj paliwa (diesel czy benzyna) oraz normy emisji spalin nie mają tutaj żadnego znaczenia. Liczy się wyłącznie wartość auta z umowy sprzedaży lub faktury zakupu.
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

24 Sty 2011, 20:55

Meggy napisał(a):dzięki za dotychczasowe informacje na pewno się przydadzą, jednak nadal mnie nurtują te opłaty (przykład, który podałam na początku) wie ktoś jak to wygląda? jakie to opłaty? ile wynoszą i jak się je nalicza?

Jak kupisz sprowadzone auto to na 95% będzie Cię nurtować wiele innych rzeczy.Ty wiesz co sprowadzają z zagranicy? rozbity złom stłuczki ćwiartki do pospawania a jak będziesz mieć szczęście to trafisz na bezwypadkowy egzemplarz z ...........przebiegiem cofnietym o 200 000 km a jak bedziesz mieć duuuużo "szczęścia" to o 600 000 km. Zastanów się dlaczego handlarzom opłaca się sprowadzać auta z niemiec skoro tam są droższe niz u nas.

Ktoś powyżej juz Ci napisal ,szukaj auta kupionego w polskim salonie i najlepiej od 1 właściciela a nie z komisu i tej rady się trzymaj, powodzenia.
R+
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Małopolskie

24 Sty 2011, 21:11

R+ napisał(a):
Ktoś powyżej juz Ci napisal ,szukaj auta kupionego w polskim salonie i najlepiej od 1 właściciela a nie z komisu i tej rady się trzymaj, powodzenia.

kupione w salonie 3 letnie to w Polsce w 90% poleasingowce. Ktos powie ze sa super itd. a moim zdaniem(przynajmniej te najtansze, i ze sredniej polki cenowej) to zlom. 160kkm z gazem w podlodze po polskich drogach nie wrozy nic dobrego.
szuka sie aut nie najtanszych i nie najdrozszych. od prywatnych wlascicieli, 'spod domu' a nie w komisach, od handlarzy. sa jescze komisy przysalonowe, ale tam ceny znacznie wyzsze :wink:
ostroznosc i odrobina cierpliwosci i mozna nawet w Polsce kupic zadbane auto, czesto taniej niz za granica :wink:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

24 Sty 2011, 21:34

Wcale nie muszą być polisingowe. Osobiście znam kilka osób co auta zmieniaja co 2-5 lat i zawsze kupują nowe.
Owszem mają własne firmy ale auto w zasadzie jest użytkowane jak prywatne, więc to chyba nie ma znaczenia.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

24 Sty 2011, 21:44

ja do takich naleze i znam wiele osob takich jak ja. ale oni nie sprzedaja ich za posrednictwem allegro a wstawiaja w przysalonowy komis, a w tym wypadku o cenach z allegro zapomnij :wink:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ