HELP! Pierwszy samochód

25 Sty 2011, 17:46

kolego od tego tira,dzwonilem nie więcej jak mieśiąc temu do urzędu celnego do Częstochowy i powyzej 2,5 litra jest 18%....chyba,że przez mieśiąc sięcoś zmienilo :grin:
A prawda ogólnie jest taka,że kupno uzywanego samochodu to loteria,ja niestety z pierwszym autem szczęścia nie miałem i po pół roku oddałem w rozliczeniu za grosze :sad:
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Miejscowość: Den Haag

25 Sty 2011, 18:53

Oczywiście masz rację kolego :wink: . Przepraszam za moje nie dopatrzenie.
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

25 Sty 2011, 19:06

po odpowiedziach mogę wywnioskować, że najlepiej żebym kupiła od 1. właściciela, gdzie samochód był kupiony w polskim salonie, nieuszkodzony itd, itp, etc..... - tylko jakimś cudem pod moim domem nie stoją ludzie którzy błagają mnie abym kupiła ich nowy samochód po okazyjnej cenie - a znalezienie w taki sposób samochodu który by mi odpowiadał pod każdym względem jest niemożliwe, więc pozostaje mi komis gdzie mam stosunkowo duży wybór.
prawdę mówiąc nie widzę też różnicy czy kupie sprowadzony czy krajowy, kto powiedział że tylko auta z zagranicy są rozbite, poskładane lub mają cofnięte liczniki? w polsce się tak nie robi?? - haha dobre..... tak na serio to ani ten 1. właściciel ani handlarz z komisu tak do końca to mi prawdy nie powiedzą jaki jest stan faktyczny....

na co muszę zwrócić szczególną uwagę kupując samochód używany?
Meggy
Meggy
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Brak

25 Sty 2011, 19:32

Meggy napisał(a):prawdę mówiąc nie widzę też różnicy czy kupie sprowadzony czy krajowy, kto powiedział że tylko auta z zagranicy są rozbite, poskładane lub mają cofnięte liczniki? w polsce się tak nie robi?? - haha dobre..... tak na serio to ani ten 1. właściciel ani handlarz z komisu tak do końca to mi prawdy nie powiedzą jaki jest stan faktyczny...


Źle myślisz i masz złe podejście...
Nie widzisz różnicy czy krajowy czy sprowadzony ?
No to zasadnicza różnica jest taka, że samochody z zagranicy z reguły robią więcej kilometrów niż nasze krajowe. Zresztą i tak 90% samochodów krajowych to samochody sprowadzone w ciągu kilku ostatnich lat.
Najważniejsze by auto było sprawne techniczne i pokrywało się z twoimi oczekiwaniami, a w komisach zazwyczaj stoją "złomy".
I zrozum, że handlarz nie ma innej pracy ! On z tego żyje ! Więc jedzie do Niemiec czy do innego kraju tam kupuje jak najtaniej, przyprowadza do Polski tu robi kurację odmładzającą i wstawia do siebie jako (super zadbane, od dziadka).
Prędzej prawdę Ci powie I właściciel niż handlarz... Więc albo sama sobie sprowadzisz auto, albo utopisz kasę w komisie.
Poczytaj troszkę:
http://tylik.motogrono.pl/korekcja/
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... 270103,415
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

25 Sty 2011, 19:38

zgadzam się z kolegą w 100%,handlarze z tego żyją :lol: droga koleżanko,mieszkam za granicą naszego pięknego kraju i widze jakie auta jadą na wschód europy.....oczywiście nie mówie,że wszystkie,wiem,że pierwsi właściciele nie ustawiaja się w kolejce,ale polecam rozwagę i cierpliwość :lol:
BVB GÓRĄ!!!!!
szczupak25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Miejscowość: Den Haag

25 Sty 2011, 20:22

Sprowadzonego samochodu od handlarza nigdy bym nie kupił co innego jak ktoś sobie sprowadził a teraz zmienia na inny i dlatego sprzedaję (tak kupiłem obecny mój samochód) szukaj samochodu od prywatnej osoby nie koniecznie od pierwszego właściciela bo tak to będzie ciężko znaleźć, generalnie to może być nawet i któryś tam właściciel ale podstawa to żeby samochód był w dobrym stanie technicznym i nie zaliczył jakiegoś poważnego wypadku a idzie to sprawdzić bez problemu.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    VERVA Street Racing - Top Gear Live / relacja
    VERVA Street Racing wraz z polskim debiutem jednego z najpopularniejszych spektakli motoryzacyjnych na świecie Top Gear Live zelektryzowała niemal 60 tys. zgromadzonych na Stadionie Narodowym w Warszawie. Brytyjski show jeszcze ...
    MORPHOZ - ciekawa stylistyka samochodu elektrycznego
    Samochód koncepcyjny Renault MORPHOZ z nadwoziem o długości 4,40 lub 4,80 m (w zależności od wersji) przy szerokości 2 m i wysokości 1,55 m to crossover z napiętymi i zmysłowymi liniami nadwozia. Jego stylistyka łączy ...

25 Sty 2011, 20:26

Meggy napisał(a):po odpowiedziach mogę wywnioskować, że najlepiej żebym kupiła od 1. właściciela, gdzie samochód był kupiony w polskim salonie, nieuszkodzony itd, itp, etc..... - tylko jakimś cudem pod moim domem nie stoją ludzie którzy błagają mnie abym kupiła ich nowy samochód po okazyjnej cenie - a znalezienie w taki sposób samochodu który by mi odpowiadał pod każdym względem jest niemożliwe, więc pozostaje mi komis gdzie mam stosunkowo duży wybór.
prawdę mówiąc nie widzę też różnicy czy kupie sprowadzony czy krajowy, kto powiedział że tylko auta z zagranicy są rozbite, poskładane lub mają cofnięte liczniki? w polsce się tak nie robi?? - haha dobre..... tak na serio to ani ten 1. właściciel ani handlarz z komisu tak do końca to mi prawdy nie powiedzą jaki jest stan faktyczny....

na co muszę zwrócić szczególną uwagę kupując samochód używany?


Różnica jest taka, że jak handlarz sprzeda przekręcone auto to zawsze się wykręci bo nie jest on jedynym właścicielem i zawsze jak coś wyjdzie na jaw po kupnie może powiedzieć ,że to nie on cofał licznik. 1 właściciel już takiej mozliwości nie ma i 3 razy się zastanowi zanim cofnie bo jak przekręt się wyda to ląduje w sądzie i nic go nie wytłumaczy, dlatego też jesli 1 właściciel deklaruje ,że auto jest powypadkowe to proponuje się takiemu gościowi wpisanie tego w umowę. Ja po rozbiciu auta ,następnego szukałem 5 miechów drałując przez ten czas na nogach i komunikacją miejską. Rób jak chcesz.

Ja też dołoże trochę lektury dla naiwnych dotychczasowy wykryty rekord
R+
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Małopolskie

26 Sty 2011, 10:02

doskonale zdaję sobie sprawę z tego że jeżeli handlarz nie sprzeda auta to nie zarobi. a co do kupna od prywatnego właściciela to znam tylko jedną taką osobę której udało się w taki sposób kupić samochód i to był czysty przypadek i dodam że ta osoba kupowała 3-4 lata samochód, aż trafiła na mniej-więcej taki jaki chciała, a to raczej mnie nie interesuje.
jak już wcześniej mówiłam za bardzo się na tym nie znam więc do kupna samochodu będę musiała zaangażować dodatkową osobę, a to też nie jest łatwe tak jak ktoś myśli
Meggy
Meggy
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Brak

26 Sty 2011, 10:08

A skąd jestes? Może ktoś z forum pomoze.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

26 Sty 2011, 10:13

Meggy napisał(a):jak już wcześniej mówiłam za bardzo się na tym nie znam więc do kupna samochodu będę musiała zaangażować dodatkową osobę, a to też nie jest łatwe tak jak ktoś myśli

Wystarczy podjechać na pierwszą lepszą stację diagnostyczną i tam sprawdzą Ci cały samochód oczywiście nie za darmo ale masz wtedy pewność, że samochód jest ok.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

26 Sty 2011, 10:29

raczej nie sądzę, poszłam Waszym tropem i na otomoto.pl wpisałam takie kryteria auta które mnie interesują. wyników było 48: głównie chevrolety, fordy, fiaty, renault 2-3 toyoty -- jak dla mnie to mały wybór, i ogłoszenia również wstawiali handlarze z komisów, osób prywatnych było niewiele

tak czy inaczej dzięki za informacje i pomoc
Meggy
Meggy
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Brak