Hiundai i20 1.2 78KM (4cyl) czy Ibiza 1.2 70KM (3cyl)

24 Wrz 2010, 08:46

Witajcie:
Potrzebuję rady- kupujemy nowe auto w benzynie: padło na Ibizę 1.2 70KM 3 cylindrowy silnik lub Hiundai i20 1.2 78KM 4 cylindrowy.

Seat 2 lata gwar.
Hiundai 5 lat

Interesuje mnie co spali mniej paliwa .... Jechałem Ibizą i jak na 70KM byłem w szoku jak to sie zbiera. Hiundaiem dopiero się przejadę.

Ponoć jakość Hiundaia przebija skodę czy Ibizę... ale sam niewiem.

Ibiza jakoś wygląda - hmm... solidniej ?


Silnik 3 czy 4 cylindrowy - czy raczej to bez znaczenia i przejade na nim z 200 tys. bez remontu ?
infor7
Nowicjusz
 
Posty: 42

24 Wrz 2010, 13:52

Jeśli będziesz o niego dbał to tak.

3 cylindrowy silniczek w Ibizie - 1.2 MPI - najprzyjemniejszego dźwięku nie ma, potrafi dostawać dziwnych wibracji, ale technicznie nie można mu nic złego zarzucić.

Ibiza wydaje mi się być gorsza w środku, lepsza na zewnątrz (rok temu gdy kupowałem auto Ibiza była jedną z opcji branych pod uwagę). W środku i20 jest naprawdę przyzwoity, chociaż Ibiza też ok, na pewno nie ma mowy o jakiejś tandecie.

i20 ma lepsze wyposażenie, lepsze, bardziej nowoczesne silniki (mniej pali, szybciej idzie do setki - chociaż trzeba ją pokręcić jak każdego ze zmiennymi fazami rozrządu), dłużdzą gwarancję. Ibiza zaś lepiej się sprawuje na zakrętach - nie tyle za sprawą zawieszenia, co za sprawą bardziej komunikatywnego układu kierowniczego i sztywniejszych amortyzatorów.

Ogólnie samochody bardzo podobne, Ibiza będzie lepsza jeśli lubisz pojeździć trochę dynamiczniej (na tyle na ile 1.2 pozwoli), i20 zaś trochę bardziej komfortowy bo ma np. klimę, radio z CD/mp3/slotem USB i sterowanie w kole kierownicy w standardzie.

Ogólnie w i20 warto dopłacić do 1.4 100-konnego, różnica w spalaniu i koszcie zakupu (porównując do ceny auta) niewielka, a przyjemność z jazdy większa :) W Ibizie zaś trochę lepszy byłby 1.4 a najlepiej 1.6 105-konny, chociaż ten ostatni do miasta może być trochę za duży.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

26 Gru 2011, 18:28

odgrzewam temat ponownie:P

Obecnie w posiadaniu i20 1.2. Spalanie ok 6.5 -7 l

Nadal szukam informacji o Ibizie 1.2 70KM 3 cyl. gdyż nigdzie nie pisze jak z trwałością tej jednostki.... czy jej żywot dojdzie chociaż do 150 tys....?
infor7
Nowicjusz
 
Posty: 42
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Latający samochód elektryczny - czy to jest możliwe?
    Toyota opatentowała nowy projekt latającego samochodu-drona, którego koła mogą pełnić funkcję śmigieł. Pojazd ma mieć napęd elektryczny zasilany bateriami lub ogniwami paliwowymi. Projekt opracowała Toyota Engineering ...