Homologacja - Zmiana z pojazdu specjalnego (karawan) na osobowe

28 Lut 2022, 15:54

Witam

Jakie warunki trzeba spełnić aby zmienić w dowodzie rejestracyjnym auto specjalne (karawan) na pojazd osobowy.

Samochód to Mercedes Vito z 2010, który jak widać po zabudowie środka był autem osobowym, ma boczki przystosowane pod kubki i popielniczki, w boczkach głośniki itp.

Została dobudowana ścianka która odgradza kabinę od zabudowy karawanu czyli metalowej podłogi...do demontażu.

Czy potrzebny będzie jakiś dokument od Mercedesa w którym będzie zawarte że auto zostało wyprodukowane jako osobowe z X miejscami siedzącymi?

Podobno weszła jakaś akcyza?

Proszę o info osób które są w temacie, dziekuje
Karwan88
Nowicjusz
 
Posty: 12

02 Maj 2022, 12:19

A zmieniał się liczba miejsc?
LimonQ
Nowicjusz
 
Posty: 22

08 Sty 2023, 11:02

Witam ktoś może pomóż? Bo wlasnie też chcę przerobic vito na auto osobowe
Sadziol99
Obserwowany
 
Posty: 1

08 Sty 2023, 11:28

Ja to załatwiłem bez problemu w Koszalinie, pojechałem do ASO Mercedes, wydrukowali mi kwit z wyposażeniem i adnotację że auto w rzeczywistości było wyprodukowane jako osobowe z 7 miejscami siedzącymi, zamontowałem używane fotele i pojechałem do OSKP, tam był rzeczoznawca, porobił fotki i normalnie wydał kwity na nowy dowód rejestracyjny.
Karwan88
Nowicjusz
 
Posty: 12
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wezwać pomoc na drodze?
    Co zrobić z samochodem, który uległ kolizji albo awarii na drodze? Próbować jechać dalej? Wezwać przyjaciela z linką holowniczą? Zatrzymywać przejeżdżające samochody? Zestresowanemu właścicielowi uszkodzonego ...