Honda accord viii 2.0

13 Kwi 2023, 16:31

Witam,

poprzednim razem pomogliscie mi znalezc auto do 15k, wybor byl Fiat Bravo 1.4t-jet. Drugie 15k w niego wlozylem zeby jezdzil ale to szczegol :)

Czy ta Honda accord jest warta obejrzenia? Jesli tak, to czy sprawdzenie jej na stacji diagnostycznej ma sens? Poprzednim razem jak kupowalem Fiata Bravo, nie sprawdzalem go nigdzie i wyszla mina, pekniety kolektor wydechowy, turbo do regenerenacji, pół ośka do wymiany itd. Chcialbym kupic auto ktore bedzie wymagac mniej napraw i chce do tego podejsc najlepiej, miernik lakieru juz zamowilem na allegro, przydalby sie jeszcze wariograf :D

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
robertkubica
Nowicjusz
 
Posty: 30
Zdjęcia: 1

13 Kwi 2023, 16:53

robertkubica napisał(a):Drugie 15k w niego wlozylem zeby jezdzil ale to szczegol :)

bo to są takie tego typu porady internetowe, słuchaj mądrych ludzi a nie na internetach :lol:
robertkubica napisał(a): miernik lakieru juz zamowilem na allegro


jak przyjdzie to go bardzo mocno rzuć za jakimś szarikiem czy reksiem :lol:
bo znowu kupisz auto które wszędzie bedzie miało po 100 mikronów a i tak w rezultacie mogło mieć ćwiartkę wstawioną i miernik Ci się totalnie nie przyda. :lol:
robertkubica napisał(a):[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... F9Thl.html


bardzo dziwne że łańcuchowy rozrząd wymieniał, tzn jest on b. trwały i nawet w hondach przy blisko 300 000km jest go nie słychać jeżeli ktoś regularnie wymieniał olej
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

13 Kwi 2023, 17:06

toyman40 napisał(a):bardzo dziwne że łańcuchowy rozrząd wymieniał, tzn jest on b. trwały i nawet w hondach przy blisko 300 000km jest go nie słychać jeżeli ktoś regularnie wymieniał olej

czyli mozliwym jest, ze przebieg cofniety i ma najechane wiecej? patrzalem historie pojazdu gov i wygladalo to sensownie
Zdjęcie

jedynie zastanawia mnie dlaczego nie przeszedl przegladu 2x, bo jeden raz to bym zrozumial (Fiat nie przeszedl bo swiatla zle wyregulowane byly) ale 2x
robertkubica
Nowicjusz
 
Posty: 30
Zdjęcia: 1

13 Kwi 2023, 18:12

robertkubica napisał(a):jedynie zastanawia mnie dlaczego nie przeszedl przegladu 2x, bo jeden raz to bym zrozumial (Fiat nie przeszedl bo swiatla zle wyregulowane byly) ale 2x

Ale przypatrz się dokładnie
10.10.2019 negatywny
16.10.2019 pozytywny zapewne usterka została usunięta
09.10.2020 negatywny
09.10.2020 pozytywny, i znowu usterka była bardzo szybko usunięta w tym samym dniu

Dlaczego negatywny ? no może być tysiące rzeczy, typu luzy w zawieszeniu, zły stan opon, zły stan hamulców, zły stan amortyzatorów, oświetlenie, wycieki itp, przewosy hamulcowe, itp, już niedługo to żarówka będzie przepalona i będą dawać negatyw, w mnie koledzy diagności też bardzo często walą negatywy a jak klient usterkę usunie to ma pozytywny. to jest całkowicie naturalne i normalne. Można zadzwonić i zapytać przecież ,
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

13 Kwi 2023, 18:24

masz racje @toyman40, zadzwonilem do sprzedajacego i jutro podjedziemy do stacji diagnostycznej zeby tam sprawdzili auto w jakim jest stanie i czy nie trzeba nic robic :?:
Pytanie mialbym jeszcze, na co dokladnie moge zwrocic uwage? Z tego co czytalem, silnik wolnossacy w ktorym "trzeba duzo krecic", ale nie wiem jak bym mial to ja zweryfikowac a poza tym:
- ruda na nadkolach/progach/pod spodem
- skrzynia biegow jest automat (da sie jakos zweryfikowac czy poprawnie pracuje?)
- cos jeszcze?
robertkubica
Nowicjusz
 
Posty: 30
Zdjęcia: 1

13 Kwi 2023, 19:57

stan podłogi raczej najwazniejszy, tutaj bym się skupił , tymbardziej że auto już troche lat ma, skrzynia i silnik na pewno będzie dobry.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Moto Session 2016
    Lubelskie Święto Motoryzacji to obowiązkowa pozycja w kalendarzu imprez w 2016 r. Już w weekend 7-8 maja zapraszamy na Moto Session. W tym roku na zwiedzających czekać będą wystawy nie tylko samochodów, ale także motocykli, ...

13 Kwi 2023, 20:09

robertkubica napisał(a):skrzynia biegow jest automat (da sie jakos zweryfikowac czy poprawnie pracuje?)

Sprawdź płynność zmian biegów do góry i do dołu.
robertkubica napisał(a):cos jeszcze?

Magiel, jest elektryczny i ma drogi moduł który potrafi zdenerwować. Kiera musi się kręcić płynnie. Oczywiście luzy do weryfikacji.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

14 Kwi 2023, 13:23

kurde Panowie jednak odpuscilem sprawdzanie tego auta, a to dlatego, ze cos mi nie pasowalo w nim i na Otomoto zaznaczyl sprzedajacy opcje "Bezwypadkowy" i stwierdzilem, ze wydam te kilka zlotych i wezme raport i wyszlo ze mial 4 szkody
https://www.autodna.pl/vin/JHMCU1600AC2 ... utodna_vhr

Sa jeszcze dwie w okolicy do sprawdzenia, tylko tu juz jest ubozsza wersja w manualu, choc z tego co czytalem manual 2.0 jest bardziej dynamiczny od automatycznej 2.0

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

tylko nie rozumiem tego rozrzutu cenowego, roznica miedzy nimi 6700, czy myslicie ze warto je sprawdzic?

@edit
Ta [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]juz nawet na tym forum byla rozpytywana w 2019, zakup-samochodu-sprowadzonego-z-danii-przyklad-vt81397-1485.htm
jednak @Endriu990 nie zdecydowal sie jej widze zakupic bo nie zmienila wlasciciela czyli cos z nia musialo byc.

@edit2
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] wydaje sie ciekawa, ale martwi mnie to ze sprzedajaca jest kobieta, moja dziewczyna od niedawna jezdzi moim Fiatem do pracy i serce mi peka jak widze jak ona go piłuje :lol: wiec tutaj to samo sprawdzenie na stacji diagnostycznej wydaje mi sie malo, moze po prostu lepiej bedzie znalezc kogos a najlepiej mechanika ktory moglby je dokladniej sprawdzic?
robertkubica
Nowicjusz
 
Posty: 30
Zdjęcia: 1

14 Kwi 2023, 13:36

Cztery szkody z czego największa 7-10k na 4-latku :mrgreen:
Chłopie, ten najpoważniejszy "wypadek" to jakaś np. wymiana drzwi albo zderzaka
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

14 Kwi 2023, 14:41

U nas w 2 letniej KIA Sorento była parkingówka, rysa na drzwiach, ASO naprawiło za 4500zł brutto :lol: tylko lakierowanie 1 elementu i cieniowanie drugiego , a w sumie jakby wziąć polerkę to by to w 70% spolerował za 200zł max :lol:


W dalszym ciagu twierdzę że ludie w polsce nie umieją kupować samochodów, nie umieją korzystać z narzędzi typu miernik , typu raport, nie umieją logicznie myśleć, nie umieją wyciągać wnisków,

Nie kupi być może bezwypadkowego egzemplarza , byc może lakierowany tyko powtórnie,
A kupi składany z dwóch bo na zachodzie ktoś go ukradł, rozbił, i arab skleił i polepił, i nie ma żadnej wzmianki o szkodzie, a np. wymienił elementy w kolor pod miernik,
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

14 Kwi 2023, 14:59

Drugi przykłąd u nas w firmie , 5letni passat spotkał się ze sarną, szkoda to pęknięta lama, lekko wgnieciona maska, pęknięty grill, rozbity halogen, lekko pęknięty zderzak
Odbierałem osobiście a ASO po naprawie, Faktura z ASO 13 000zł jakieś 10 lat temu to było,
W sumie wizualnie praktycznie mało widoczne, ASO wymieniło nową maskę, nowy zderzak i lampę plus lakierowanie i na fakturze ze 100 pozycji, każda spinka, każdy klips, demontaż maski, montaż maski itp jak to w ASO każde pierdnięcie jest na fakturze.


A dzisiejsze samochody?
Czasami jakiaś bogatsza wersja auta z lampami laserowymi to czasami 1 lampa może kosztować 15 000zł , plus jakiś radar, grill, i czujniki parkowania, to wymiana tylko zderzaka i lamp po lekkiej szkodzie może się i nieraz uzbierać z 50 000zł , i ktoś po 10 latach kupi raport i powie że auto było skasowane do połowy. :lol:

a on tylko najechał na poprzedzający pojazd...i naprawił szkodę a Autocasco. :lol:


A później się dziwić że stara 14 letnia Honda kosztuje prawie 40 000zł....
:lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

14 Kwi 2023, 15:19

Panowie ja Was prześcignę :D Nie lubię Lidla
ponieważ zesłał na mnie Panią która cofając autem :D
Idealnie wcelowała w błotnik + pajączek na lampie + uchwyt zderzaka. Niestety klosz lampy odpadł !!!. Auto warte wg euro tax 30k. Mi wypłacili 19k. Nigdy tego nie naprawiłem, lampę wymieniłem. Za rok auto sprzedawałem za fajną cenę i nastąpił atak Januszy. Na szczęście przyjechał handlarz i dokonał zakupu w 20min. Auto potem wystawił 15k.drożej :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

14 Kwi 2023, 15:28

:D tak to jest jak sie nie zna, jestem ciemny w temacie aut kompletnie i mozliwe, ze jest tak jak @francc czy @toyman40 pisza, ale nie mi to weryfikowac :/

prawie 40k za 14 letnia Honde tez mi sie wydaje duzo ale nie widze nic ciekawszego w tych pieniadzach, chyba najlepiej bedzie jak znajde jakiegos mechanika ktory podjedzie i sprawdzi te auto bo moj osad faktycznie moze byc bledny, ale nie podoba mi sie to, ze sprzedajacy sklamal ze auto jest "Bezwypadkowe"
robertkubica
Nowicjusz
 
Posty: 30
Zdjęcia: 1

14 Kwi 2023, 15:48

robertkubica napisał(a):, ale nie podoba mi sie to, ze sprzedajacy sklamal ze auto jest "Bezwypadkowe"


Ale to jest kwestia interpretacji. Jeśli trzymać się definicji kodeksowych to wypadek jest wtedy kiedy są ranni lub zabici. W innym przypadku jest kolizja.

robertkubica napisał(a): ale nie widze nic ciekawszego w tych pieniadzach


Kwestia wymagań. Ty przyszedłeś na forum z wybranym modelem a nie po poradę.
A szczerze mówiąc nie wiem jakimi kryteriami trzeba się kierować żeby najlepiej wpisywała się w nie honda accord, jakbyś chciał kupić kosiarkę to jeszcze spoko ale samochód?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

14 Kwi 2023, 16:51

franccc napisał(a):A szczerze mówiąc nie wiem jakimi kryteriami trzeba się kierować żeby najlepiej wpisywała się w nie honda accord, jakbyś chciał kupić kosiarkę to jeszcze spoko ale samochód?


Nie mam wielkich wymagan, przesiadam sie z Fiat Bravo 1.4t-jet w benzynie i zostalbym przy benzynie bo nie robie wiecej niz 20tys km rocznie (kilka dluzszych tras i jazda wokol komina)

Nie rozumiem tego porownania do "kosiarki", chodzi o te "krecenie zeby auto jechalo"?

Auto wydawalo mi sie sensowne, gdyz nie chce niz z grupy VAG, nie potrzebuje Audi A4 / C6, nie chce Golfa. BMW odpadaja, Mercedesy odpadaja, francuzow unikac. Mazdy z tego co czytalem gnija nawet bardziej niz Hondy wiec odpadaja, a koreancow nigdzie blisko ciekawych nie ma a szkoda, bo nimi jestem zainteresowany najbardziej. Nic sensownego w Zachodniopomorskim nie znalazlem, jedynie te accordy.

Czego oczekuje:
- benzyna (za malo jezdze zeby brac diesla)
- zeby nie trzeba bylo wkladac drugie tyle co fiat zeby jezdzilo
- zeby moc spokojnie pojechac 1000km i nie martwic sie czy dojade czy wroce na lawecie
- wiecej mocy niz 120km w fiacie, tak zeby poczuc te wgniatanie w fotel
- najlepiej zeby mial hak z tylu ale nie musi

Sprawdzalem jeszcze AR Giulette ale tez nic ciekawego nie ma w poblizu

Zapomnialem dodac, Ople tez odpadaja i Volvo. Dlatego biorac pod uwage marki ktore mnie interesuja tj
- Kia
- Hyundai
- ewentualnie Honda

wybor padl na Honda bo koreancow niestety w tych pieniadzach cos ciekawego nie ma nic a nic.

@edit
sprawdzalem tez Lexus IS bo widzialem, ze wiele osob je poleca i @szybki bardzo je chwali ale to samo, nie ma zadnych egzemplarzy.
robertkubica
Nowicjusz
 
Posty: 30
Zdjęcia: 1