Honda accord viii 2.0

14 Kwi 2023, 17:18

A na te wszystkie "odpada" czy "unikać" masz jakieś racjonalne argumenty czy po prostu takie głupie gadanie i wymysły?
Bo jeśli tak to rzeczywiście kup sobie tego accorda tylko się nie zdziw, że wcale nie będzie szybszy od fiata
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

14 Kwi 2023, 17:26

Grupa VAG - VW w tych pieniadzach nic ciekawego nie ma, Seat tez nie, Skoda jedynie Superb ale nie da sie nic znalezc.
Francuzy - wadliwa elektronika, ktora jak sie zepsuje generuje mnostwo kosztow.
Mercedes - dziadkowozy, widze ze duzo "stron zwiazanych z motoryzacja" poleca W204 ale nie wierze, ze da sie to auto znalezc w dobrym stanie + generator kosztow jak sie zepsuje cos.
BMW - nie potrzebuje wrazen.
Opel/Volvo - nie podobaja mi sie te auta, szczegolnie w srodku, naogladalem sie ich wiele na Otomoto i jak bym sie obudzil w srodku nocy w aucie to bym od razu wiedzial ze to Opel/Volvo.
Audi - A4 B7 to technologicznie to samo co B6, A6 C6 za drogie jak sie zepsuje. Ogolnie nie chce Audi bo nie potrzebuje takiego auta z bajerami, do tego A6 C6 tylko diesle najlepiej 3.0 TDI - odpada dla mnie
Mazdy - rdzewieja bardziej niz hondy a szkoda.

Mozliwe, ze nie mam racji bo wiedze czerpie z internetu/for internetowych, ale z tego co wyczytałem, wyzej wymienione marki nie sa dla mnie.
robertkubica
Nowicjusz
 
Posty: 30
Zdjęcia: 1

14 Kwi 2023, 17:34

robertkubica napisał(a):Francuzy - wadliwa elektronika, ktora jak sie zepsuje generuje mnostwo kosztow.


Taaaa, 3 ogromne marki, setki modeli, w każdym jest "wadliwa elektronika" :mrgreen:

robertkubica napisał(a):Mazdy - rdzewieja bardziej niz hondy a szkoda.


bardziej niż accord 8 to nie rdzewieją

robertkubica napisał(a):Mozliwe, ze nie mam racji bo wiedze czerpie z internetu/for internetowych, ale z tego co wyczytałem, wyzej wymienione marki nie sa dla mnie.


Kierujesz się w dużej mierze stereotypami a nie rzetelną wiedzą.


Popatrz sobie na mondeo mk4 2.5T albo lagunę 2.0T, mazda 6 też jest spoko ale jeśli ma jechać to 2.5. Jeśli może być diesel to świetnym wyborem jest peugeot 508. Są też na rynku dwa fajne, mało popularne kanapowozy - hyundai sonata i kia magentis
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

14 Kwi 2023, 17:48

franccc napisał(a):Popatrz sobie na mondeo mk4 2.5T
Całe 5 sztuk na Otomoto w calym kraju :D popatrze, ale widze, ze tu jeszcze ciezej cos bedzie znalezc i baardzo daleko ode mnie :(

Naprawde Mazda 6 mniej rdzewieje od Accord 8? W takim razie musze sprawdzic, ale tez widze, ze bedzie ciezko bo 12 ogloszen raptem :/

Hyundai Sonata sprawdzalem, nie ma nic blisko sensownego a Kia Magentis same diesle
robertkubica
Nowicjusz
 
Posty: 30
Zdjęcia: 1

18 Kwi 2023, 19:46

@franccc sprawdzilem wszystko co mi podeslales, ale nie moglem sie na nic zdecydowac i pomyslalem zeby troche zwiekszyc budzet do 40-45k. Zaczalem sie rozgladac za Hyundai'ami i40 bo Sonata to chcialbym te wersje 3.3 ale nie ma w czym wybierac, czy i40 165km 2.0 GDI warto sie pchac? Czy to bedzie lepiej szlo od Fiata? Ewentualnie czy cos innego jest w tym budzecie?
robertkubica
Nowicjusz
 
Posty: 30
Zdjęcia: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Po co kierowcy w zimie okulary przeciwsłoneczne?
    Zimą słońce to nieczęsty widok, ale kiedy się już pojawi, może stanowić zagrożenie w ruchu drogowym. Niski kąt padania promieni słonecznych sprzyja oślepieniu kierowcy. Nie pomaga również śnieg, od którego odbija ...

18 Kwi 2023, 20:02

robertkubica napisał(a):czy i40 165km 2.0 GDI warto sie pchac


doczytalem ze jednostka 1.7 CRDi jest lepsza bo ma turbosprezarke i chyba tego poszukam
robertkubica
Nowicjusz
 
Posty: 30
Zdjęcia: 1

18 Kwi 2023, 21:12

A doczytałeś że jeden to diesel a drugi benzyniak?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Kwi 2023, 14:03

tak ale Diesla moglbym przepalic gdzies DPF'a na autostrade 180-200
robertkubica
Nowicjusz
 
Posty: 30
Zdjęcia: 1

19 Kwi 2023, 14:34

Pisałeś że robisz za mało kilometrów żeby brać diesla, a teraz chcesz specjalnie jeździć na autostradę wypalać DPF?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

19 Kwi 2023, 17:49

galakty napisał(a):Pisałeś że robisz za mało kilometrów żeby brać diesla, a teraz chcesz specjalnie jeździć na autostradę wypalać DPF?


a co za problem ?, ja czasami sam się przejadę tak się przejechać , i przy okazji dać w palnik dieslowi, nie widzę żadnego problemu.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

23 Kwi 2023, 17:43

Panowie jestem przekonany, ze ten Hyundai i40 to jest to czego szukam, Fiat będzie jako codzienne auto a na weekend czy gdzieś dalej Hyundai w dieselku

Pobrałem raport z autodna, 2 szkody były jedna na 7k (możliwe ze drzwi albo jakiś zderzak z tego co sugerowaliscie) i druga na ~3k czyli może nawet jakaś obcierka na parkingu? Przebieg wyglada na prawdziwy nie kręcony, przegląd zawsze przechodził, tu jest raport
https://www.autodna.pl/vin/KMHLC41UBFU0 ... a190afeca/

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Tutaj jest link do oferty [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Czy warto iść w tego Hyundai? I czy w razie czego, macie może kogoś kto sie zna na autach do polecenia w Szczecinie żeby mógł je obejrzeć?
robertkubica
Nowicjusz
 
Posty: 30
Zdjęcia: 1