Honda Civic UFO czy inne

03 Mar 2020, 03:26

e0hater napisał(a):Zastanowiła mnie waga i aż zerknąłem w dowód (2009polift 1.8 ) u mnie jest 1265kg więc przekracza Twoje 1250.
dziekuje,ze zerknąłeś. Czy orientujesz się może czy wa kazdej wersji (wyposażenia) te kg są sztywne? Czy może te 15 kg jest ruchome w silnikach 1,8 i to zależy od wersji wyposażenia? Bo ile auto ma kg i pytanie każdego sprzedającego o Wagę jest troszkę absurdalne. :bored:
WujcioPawcio
Nowicjusz
 
Posty: 18

03 Mar 2020, 10:35

Znajdź jakieś ogłoszenie takiego modelu i silnika z numerem VIN i po nim sprawdź dane techniczne samochodu, to będzie najpewniejsze.
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna

03 Mar 2020, 11:39

OW05 napisał(a):Znajdź jakieś ogłoszenie takiego modelu i silnika z numerem VIN i po nim sprawdź dane techniczne samochodu, to będzie najpewniejsze.
tak wiem tak właśnie sprawdzam ale czasem podają ludzie tylko numer vin bez pierwszej rejestracji ani numerów rejestracyjnych dlatego po wpisaniu vin nie wyskakują informacje o wadze auta. Ale dzisiaj w pracy kolega podpowiedział mi, ze w Holandii wystarczy wpisać numer rejestracyjny auta na ichszych blachach i wyskoczą informacje na temat auta oprócz danych osobowych wiec tak będzie mi łatwiej sprawdzić. Ale tez dziękuje za podpowiedź.
WujcioPawcio
Nowicjusz
 
Posty: 18

03 Mar 2020, 19:48

e0hater napisał(a):Zastanowiła mnie waga i aż zerknąłem w dowód (2009polift 1.8 ) u mnie jest 1265kg więc przekracza Twoje 1250.
słuchaj zaciekawiło mnie to co napisałeś wg danych w sieci z numerów rejestracyjnych w Holandii aut i dowodach oraz z tego linku jest lżejszy. Tzn niektóre modele
Maja taka wagę jak podałeś. W sieci w wersjach poliftowych ta sama waga. Tylko nie wiec co to jest MT. dane-techniczne/31144-honda-civic-viii-1-8-mt-140-km-hatchback-5-drzwi
WujcioPawcio
Nowicjusz
 
Posty: 18

03 Mar 2020, 19:57

WujcioPawcio napisał(a):ale czasem podają ludzie tylko numer vin bez pierwszej rejestracji ani numerów rejestracyjnych dlatego po wpisaniu vin nie wyskakują informacje o wadze auta.


Od 1 marca na otomoto firmy nie wystawią ogłoszenia bez podania VIN, a prywatni od 1 kwietnie, więc to się szybko zmieni.
Pozatym można sobie wykupić raport np. na stronach typu
autobaza.pl i tam się czegoś dowiedzieć o samochodzie.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

03 Mar 2020, 20:48

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ta wersja po liftingu ma 1190. Jaka Masz wersje ze masz taka wagę 1265kg?

Ps. Co do auto baza to tam sprawdzałem ale ciagle płace za raporty w zasadzie sprawdzałem już 3 auta i wszystkie 3 powyżej 1250kg.
WujcioPawcio
Nowicjusz
 
Posty: 18
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Maserati GranTurismo - opinia i wrażenia z jazdy
    Miałem okazję trochę pojeździć i jako że nie ma opini na temat tego auta więc się podziele wrażeniami. Maserati GranTurismo Silnik 4.2 V8 405 KM Skrzynia aut. 6 Biegowy Rok prod. 2010 Całokształt Uważam że to bardzo fajne ...

04 Mar 2020, 12:27

Honda z linku to wersja comfort czyli najuboższa jaka wychodziła.

Ja mam sporta czyli drugą w kolejności (+elektrycznie składane lusterka, czujnik deszczu, halogeny, cal większe felgi, tempomat, skórzana kiera, grzane stołki, syczki w trojkątach, usb w podłokietniku i alarm) lecz sprowadzoną ze szwecji więc mam dodatkowo jakiś moduł dziennych świateł i spryskiwacze reflektorów. ale te 2 pierdoły raczej dużo nie ważą .
e0hater
Początkujący
 
Posty: 214
Auto: Toyota Corolla TS
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

05 Mar 2020, 18:41

Witam serdecznie. Przymierzam się do zakupu Auta co zreszta widać po moich innych postach. Mam pytanie do Was, czy auto po lekkiej stłuczce warto kupić? Tzn stłuczka jak napisał właściciel auta: „ Delikatna stłuczka w 2017 roku. Zderzak i błotnik kupione w kolor. Zadbane auto i czyste w środku. Książka serwisowa. Udokumentowany przebieg” czy warto w takie coś iść i walczyć o cenę czy odpuścić Sobie?
Dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez mike, 06 Mar 2020, 17:40, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Możesz bez problemu kontynuować poprzedni temat
WujcioPawcio
Nowicjusz
 
Posty: 18

06 Mar 2020, 12:29

Jeżeli stłuczka, kolizja była niewielka i elementy które ucierpiały zostały naprawione poprawnie to nie widzę przeciwskazań skoro auto jest w dobry stanie.

Warto przyjrzeć się dokładnie temu co było zrobione i ocenić. W tym przypadku masz informację od właściciela o takim zdarzeniu, a wiesz ile jest samochodów w których zdarzyły się takie sytuacje, a nie będziesz o nich wiedział? Jest ich naprawdę dużo.

WujcioPawcio napisał(a):Udokumentowany przebieg” czy warto w takie coś iść i walczyć o cenę czy odpuścić Sobie?
Jeżeli opisany problem został zrobiony dobrze a samochód jest w dobrym stanie to dużo nie utargujesz ze sprzedającym.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

06 Mar 2020, 13:41

Ten sprzedawca nic nie ukrywał pisząc to i odrazu napisał, że była stłuczka. Tylko nie wiek jak to się ma do poduszek bo jeżeli np. Strzeliły a on wymienił deskę i wstawił zaślepki lub wymienił na inne to będzie to ciężkie do sprawdzenia. Sprzedawca twierdzi, ze nie strzeliły. Widziałem kiedyś na filmikach jak była lekka stłuczka i strzelały poduszki w innych sytuacjach były mocniejsze stłuczki i poduszki nie zareagowały. Stad moje pytanie.
WujcioPawcio
Nowicjusz
 
Posty: 18

06 Mar 2020, 16:36

Jeśli wystarczyła wymiana błotnika i zderzaka, to nie mogła to być mocniejsza stłuczka. Raczej nie było to zdarzenie wymagające wystrzału poduszek. Taki samochód nie jest w niczym gorszy, to po prostu uroki eksploatacji.

Wystrzał poduszek będzie odnotowany w pamięci. Kiedyś przy wymianie oleju i przeglądzie powiedzieli mi, że miałem wystrzelone boczne poduszki. Samochód był naprawiony bardzo porządnie z OC sprawcy.
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna