Honda Civic UFO czy inne

01 Mar 2020, 12:05

Cześć wszystkim. jest rok 2020, zamierzam kupić auto. Aktualnie posiadam stare wysłużone audi 80b4 z roku 1993. Mam do dyspozycji 25 tys. Chciałbym przesiąść się na auto jak najmniej awaryjne jak Moje audi (395 tys. przebiegu w gazie i nigdy mnie nie zawiodło). Myślę nad honda Civic 8 generacji sedan lub hatchback, Renault Fluence lub Renault IV grane tour. Moje jazdy to 90%trasa 5 % miasto. Ja plus żona. Z Racji pracy Mojej żony iż jest masażystką z dojazdem do klienta rozważamy LPG ponieważ czasem w weekend i 300km przejeżdżamy łącznie. Dwa razy do roku dłuższe wyjazdy min. Do Hiszpanii czy Polski (tak audi jeździ również do Hiszpanii od 4 lat co roku). Honda urzekła Mnie wnętrzem i bezawaryjnością, Renault Fluence również. Grand Tour sylwetką. Jeżeli ktoś użytkuje te auta proszę o jakieś informacje ewentualnie o naprowadzenie może na jakieś bezawaryjne zamienniki tych aut. Nie zależy mi na Mocy auta żeby miało nie wiadomo ile koni ponieważ Moja audi miała 90 koni nie wiem ile ma teraz ale jest wystarczająca. jeździmy spokojnie. Z racji iż mieszkamy w Holandii ważna jest waga auta, żeby nie było cięższe niż 1250kg. Rozważałem tez Hondę Civic Hubrydę z 2011 roku ale każdy ja odradza ze względu iż jest pożyteczna tylko w mieście. Dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez WujcioPawcio, 01 Mar 2020, 12:21, edytowano w sumie 1 raz
WujcioPawcio
Nowicjusz
 
Posty: 18

01 Mar 2020, 12:16

Hybryda średnio nadaje się do jazdy w trasie, tzn jechać się da ale ekonomii nie ma w tym żadnej.
Ile w ogóle chcesz wydać?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

01 Mar 2020, 12:18

Mam 25 tys złotych do dyspozycji. Zapomniałem napisać, ze Diesel tez odpada ponieważ tutaj liczy się ekonomia w Holandii i auto z silnikiem diesla jest bardzo mocno opodatkowane comiesięcznym podatkiem 2 razy wyższym niż benzyna. Stad waga do 1250kg i tylko silniki benzynowe biorę pod uwagę.
WujcioPawcio
Nowicjusz
 
Posty: 18

01 Mar 2020, 14:36

Nie wiem jak w NL ale przekładając te 25k na polskie warunki kupno zadbanego civic'a z 2011 (niezależnie od silnika) jest baaaaardzo trudne.

Ogólnie z Twoich propozycji civic spoko, megane spoko. Fluence bym chyba odpuścił, ma swoje problemy.

Innymi, ciekawymi propozycjami mogłyby być astra j i focus ale ten raczej nie waży poniżej 1250 (astra jest w uj ciężka więc na pewno odpada). Fiat bravo?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

01 Mar 2020, 15:28

Tak wiem, ze jest bardzo trudno coś znaleźć z 2011 roku, dlatego polowałyby w civicu rocznik 2010 lub 2009. O grand tour IV miałem na myśli clio a nie megane. Z Racji często padającego tutaj deszczu ( taka mini Anglia )też patrzę na rdzę. Fiata bravo brałem pod uwagę oglądałem tez dużo motoryzacyjnych programów o nim i w 90% mówili o defektach skrzyni biegów, dlatego odpuściłem. Właśnie waga i benzyna odgrywa tutaj najważniejsza role. Dużo czytam o samochodach i żona ma mnie już dość a o autach nie chce już słyszeć dlatego pytam na forum.
WujcioPawcio
Nowicjusz
 
Posty: 18

01 Mar 2020, 15:47

Skoro odpuszczasz np. bravo ze względu na skrzynię (która paść może a nie musi a w odniesieniu do wartości auta nie jest meeega droga) to obawiam się, że na rynku nie ma auta, które będzie dla Ciebie ok. Każde ma jakieś wady.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

01 Mar 2020, 16:05

To nie tak, ze odpuszczam tylko po prostu w tych programach mówili ze nie dożywają 200 tysiecy km. Tu nie chodzi o cenę naprawy bo raz w roku jestem w Polsce tylko nie chce niespodzianki na drodze, wiec przeglądy będą i serwis też tak jak w Mojej audi raz w roku. Wiem, ze każde auto ma jakieś wady. Dlatego zapytałem opinie co ewentualnie w zamian za Moje audi 80 B4. I akurat upatrzyłem te modele myślałem tez nad kia ceed II. Moja żona upiera się przy hondzie civic UFO lub przy clio grand tour IV bo jej się podoba i już. A ja próbuje w jakiś sposób znaleźć alternatywę i jej to racjonalnie wytłumaczyć ale sam wiesz ze kobiecie jest ciężko wytłumaczyć sprawy motoryzacyjne. Miałeś, może któreś z tych aut i jakieś doświadczenia własne oprócz artykułów sponsorowanych w sieci, które znalazłem? Ps. Porozmawiam z żona o tym Fiacie Bravo i przedstawię jej alternatywę. Dam znać jak poszło.
Ps2. Rocznik od 2009 i wyżej każdy silnik ?
WujcioPawcio
Nowicjusz
 
Posty: 18

01 Mar 2020, 16:54

Skrzynia w bravo to m32, była też w astrze j, giulieccie, alfie 159, bodajże vectrze c i jakoś nie widać tych aut ciągle na lawetach mimo, że jest ich w opór na drogach. One nie padają na drodze tylko "szumią" w nich łożyska - i wtedy należy je wymienić.
BTW od bodajże 2010 skrzynia była inna ale to już musisz sobie doczytać dokładnie.
Fajnym silnikiem jest 1.4T/120 - proste, w sumie nie ma się co zepsuć, w razie czegoś lpg założysz bez problemów. Ale generalnie każdy silnik w bravo jest ok.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

01 Mar 2020, 19:30

Ciekawe czy gdyby zamiast M32 to było DSG a autem zamiast Bravo był Golf ile by wtedy tysięcy aut "lądowało" na lawetach.
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 418
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Fiat Bravo sport
Silnik: Tjet 150
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

01 Mar 2020, 19:43

Możesz wierzyć lub nie ale dziwnym trafem ostatnimi 3 autami, które widziałem na lawetach były 3 vag'i. W czwartek na A4 na wysokości Targowiska biały golf V z naklejką gti (uj wie czy "prawdziwe" gti), w piątek passat b8 a dzisiaj podczas drogi na siłownię akurat ładowali seata altea. Nooo i jeszcze w czwartek/piątek była toyota yaris, odwinięta z drzewa/słupa, wyglądała strasznie ale raczej nie liczę jako awaria.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

01 Mar 2020, 19:56

To co ma powiedzieć ten klient który wydał na auto 1mln zł

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

01 Mar 2020, 19:59

WujcioPawcio napisał(a):tylko po prostu w tych programach mówili ze nie dożywają 200 tysiecy km

lepiej nie ogladądaj tych programów więcej :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

01 Mar 2020, 20:00

Jestem po „dyskusji” z żoną. Nie życzę nikomu takich rozmów :no: Ale do rzeczy, Bravo odpadło, i Renault odpadł i stanęło na Hondzie Civic VIII generacji. Pytanie do użytkujących porównanie do mojej audi: jak komfort jazdy w trasach na długie dystanse ? Wiem, ze trzeba długo szukać ale nie mam noża na gardle, ze muszę mieć to już. Jak wyglada blacharka po tylu latach bo nikt nie pisze o rdzy w tych autach po tylu latach. I pytanie czy warto z komisu z gwarancją czy lepiej osoba prywatna?
WujcioPawcio
Nowicjusz
 
Posty: 18

01 Mar 2020, 20:04

W tych programach oglądam co maja najwiecej subskrybentów i wyświetleń. Min. „OtoMoto tv” lub „auto krytyk”.
WujcioPawcio
Nowicjusz
 
Posty: 18

01 Mar 2020, 21:24

W sumie możesz sobie otworzyć raport awaryjności TUV. Taki sam poziom "rzetelności" jak większość YT.

Jeśli bravo "be" to masz lancię deltę a po dorzuceniu 5k AR Giulietta, technicznie prawie to samo.
Civic ogólnie jest twardy, nie spodziewaj się komfortowego przejechania 1000km
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km