Honda Civic VI 1.4 - jaka instalacja LPG

24 Maj 2011, 22:53

Witam wszystkich,

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Hondy Civic 1.4 iS, autko jest obecnie w benzynie, zastanawiam się jak był by koszt założenia instalacji gazowej. Nie mam na ten temat zielonego pojęcia więc nawet nie wiem jaki rodzaj instalacji był by odpowiedni do tego auta.

Auto jest z 2001 roku, a co najlepsze me tylko 20 000 km przebiegu, dostaje go po rodzinie, auto jest w stanie idealnym, na pewno przez długie lata będzie ze mną, dlatego też się zastanawiam nad instalacja.

Link do strony z opisem technicznym auta
[link do autocentrum.pl wygasł]

Mile widziane opinie osób posiadające w.w. auto z LPG
use
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Elbląg

25 Maj 2011, 08:41

Tylko pogratulować jak po rodzinie i pewne to będziesz śmigał kilka lat wymieniając tylko płyny eksploatacyjne. Co do instalacji to tylko sekwencja nie pchaj się w jakieś starsze instalacje koszt ok 2500zł oczywiście może się trochę różnic w zależności od części i materiałów jakie zostaną użyte.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

25 Maj 2011, 13:27

2500 spoko :) a możesz polecić jakieś konkretne, albo jakich byś nie polecał?
use
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Elbląg

25 Maj 2011, 15:01

Najlepiej zorientuj się co zakładają w twoich warsztatach zapamiętaj na jakich podzespołach na pisz nam i powiemy co zostawić a co wymienić na inne. Zorientuj się czy zakłada ktoś u Ciebie instalacje BRC bo mają gwarancję 2 lata.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

25 Maj 2011, 21:06

Spoko, a możesz napisać, w szczególności o jakie podzespoły powinienem zapytać?
use
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Elbląg

26 Maj 2011, 06:40

Centralka, reduktor i wtryskiwacze pytaj o firmę i model.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

26 Maj 2011, 11:00

Jest w mieście jedna firma co zakłada BRC dokładnie BRC sequent 24, wszystko działa na podzespołach BRC, prócz zbiornika, który musi mieć homologację i jest to zbiornik Stako. Instalacja kosztuje 2900 brutto. Wszystko fajnie, ale okazało się że w aucie nie mam hydraulicznych popychaczy i dodatkowo trzeba instalować modyfikator koszt 300 zł + oczywiście później płyny 5l około 300 zł co powinno starczyć na jakieś 50 000 km.

Co o tym myślicie? Łącznie wyjdzie 3500, zaczynam się zastanawiać czy warto.
use
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Elbląg

26 Maj 2011, 16:33

Po pytaj gdzie indziej wcale nie jest powiedziane, że od razu musisz zakładać BRC.
use napisał(a):Wszystko fajnie, ale okazało się że w aucie nie mam hydraulicznych popychaczy i dodatkowo trzeba instalować modyfikator koszt 300 zł + oczywiście później płyny 5l około 300 zł co powinno starczyć na jakieś 50 000 km.

A tu nie wiem o co chodzi może o lubryfikator? Jeżeli tak to powiem, że montuje się to w samochodach które mają słabe gniazda zaworowe a Hondy takowych nie mają i raczej nie jest to potrzebne. Zasięgnij porady kolegi Migaz-a on jest obeznany i zakłada LPG powinien rozjaśnić sprawę dokładniej jak zależy Ci na czasie to pisz do niego na PW.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001