Honda crv 2001 r. - co myślicie

22 Lis 2010, 21:43

Witam, chciałem kupić to auto :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Co o nim myślicie? Kupuję na dojazdy na działkę, częściowo będzie używane w terenie ale w większości po asfalcie. Właściciel pisze że auto jest bezawaryjne ale czy rzeczywiście takie są te samochody? I jeszcze jedna kwestia mnie interesuje, czy serwisowanie tego samochodu i części zamienne są drogie? Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie...
damazy
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Łódź

22 Lis 2010, 23:25

witaj,
fajne auto, bezawaryjne jak nowe lub prawie nowe do 6-7 lat;
ale ono ma już prawie 10 lat , a serwis Hondy drogi , zamienników niewiele
liczniki w milach czyli -zza oceanu ?? bywają róznice, sprawdz czy lampy są asymetryczne
i czesto " podczas frachtu.. bywają ubezwypadkawiane " :mrgreen:
jak przerobiony angol - to radziłbym szerokim łukiem ominąć - bo to spora ingerencja w grodzi i elektryce ,itp...
przebieg podejrzany, i sprawdz czy tył na sliskim załacza - czy trzeba interwencji serwisowej podpartej c.a. 5 tys. PLN
tyle na odległość , TO NIE JEST auto TERENOWE tylko SUV z napedem 4+/-4
tzn wjezdząsz w błoto przód się zagrzebuje i dołącza wtedy napęd tylny -lub nie
powodzenia
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lis 2010, 10:29

Auto jest z USA - skrzynia automat z wajchą przy kierownicy i eleganckie żółte lampki na bokach zderzaków oraz licznik w mph. Jako auto z USA trzeba sprawdzić czy ma hak fabryczny - jeżeli nie to możliwe że ma gorsze chłodzenie i słabsze mechanizmy - amerykańskie Hondy nie są w większości z Japonii tylko z USA - jak Acura. Przebieg może być autentyczny.
Bardzo dobry jak na dołączany napęd 4x4 - ale bardzo drogie zawieszenie (znów nie mam pewności na zgodność z wersją europejską) i napęd jak padnie (a przeciążony lubi bo to sprzęgło wielopłytkowe - taki niby haldex ale patent Hondy) jest koszmarnie drogi.
Ogólnie - jako że z USA cena powinna być zdecydowanie niższa (moim zdaniem ok. 18 - 19 k PLN), gdyby była a auto w pełni sprawne to ciekawa propozycja.
W tej cenie jeżeli auto ma służyć rekreacyjnie to polecam Grand Vitarę, Pajero Pinina (stały mocny napęd 4x4, taka sama niezawodność, mały bagażnik - takiego mam) lub ewentualnie RAV4 - tylko wersja po lifcie jest droga i często (chyba zawsze) w słabszej wersji benzynowej ma napęd tylko na przód.
mstrucz
Aktywny
 
Posty: 354
Miejscowość: Gdynia