Hot Hatch do 25 tys.

26 Sie 2019, 15:00

tomekdk napisał(a):Jeśli komentujesz moje komentarze to proszę "nie z pracy", ale na relaksie i czytaj ze zrozumieniem, bo ja piszę przemyślane komentarze, także:

Spoko... kiedyś reagowałem poważnie dziś pozostsje się tylko śmiać z następnego odcinka noweli "dociekliwy Janusz".
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10325
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Sie 2019, 15:05

Doskonale wiesz, że chodzi o to, że sam nie zaznaczasz tej opcji, ale prawda też jest taka, że Twoje auta jakieś tam przygody miały, także nie obrażaj się na innych i zaakceptuj taki stan rzeczy.
Gdybyś miał auta totalnie bezwypadkowe to byś sam zaznaczał "bezwypadkowy", tak jak inni - gdyby mieli bezwypadkowe ... to by to zaznaczyli. A nikt nie mówi, że taka zaznaczona opcja sprawia, że auto jest bezwypadkowe, chyba zapominasz w jakim kraju te auta są sprzedawane. Osobiście weryfikowałem setki, jak nie tysiące aut i wiem co się sprzedaje w jakiej skórze.
Także z racji tego, co oferują w Polsce polskim nabywcom handlarze szczególną uwagę trzeba zwracać na auta, które opcji "bezwypadkowy" nie mają zaznaczonej, bo w większości przypadków są to powypadkowce.
Z drugiej strony - chwała Tobie, że jesteś fair.
Ostatnio edytowany przez tomekdk, 26 Sie 2019, 15:31, edytowano w sumie 1 raz
tomekdk
 

26 Sie 2019, 15:19

Wiercik napisał(a):Focus ST odpada bo budżet wystarczy tylko na szrot A Astra opc bierze olej na potęgę. Ja bym szukał Clio III RS


Otomoto-Focus ST, zakres cenowy 25-28 tys, opcja bezwypadek - 6 sztuk, większość od prywatnych

Otomoto - Clio RS - zakres cenowy 25-28 bezwypadek aż 1 oferta, z NIemiec po 4 właścicielach i 160 tys przebiegu
także nie wiem co prędzej się kupi :wink:
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

26 Sie 2019, 16:01

szybki napisał(a):Dawajcie chłopaki ... miło poczytać jak trzech muszkieterów walczy na linki oraz dopiski

Co Cie tym razem bawi w moich wpisach? to ze nie polecam zakupu TSI z 200> przebiegu z niemiec?
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

27 Sie 2019, 06:45

Do Pionek:
To chyba z innej strony korzystasz bo do 25k widzę 10 sztuk zresztą autor ma taki budżet. Za golfa w dobrym stanie trzeba dać 30k a mocniejszego Focusa szukasz za 25. Ciekawe ile trzeba włożyć. No i jeszcze wierzysz w uczciwość oferty jeśli ktoś zaznacza opcję bezwypadkowy. Auto pewnie bierzesz bez oglądania wtedy

Edit:
Do 25k są 3 w całości Focus z czego: Szwajcar z Radomia, Szwajcar u gościa który chce to sprzedać po pół roku posiadania i Włoch do opłat. Same perełki. Jeśli autor pisze że szuka do 25k to proponuj mu auto w zakresie 21-25k żeby później nie dzwonił do bociana. Bo nie wierzę że ktoś takim autem jeździł powoli i przepisowo.
Wiercik
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 12 07 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra Coupe
Silnik: 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

27 Sie 2019, 12:39

Autor tematu pogubił się i zniknął :D ... tyle teorii przy jednym aucie a to kup po 5latach w PL a to z dopiską bezwypadek a to pół roku w pl był mało czasu zarejestrowany a to ze Szwajcarii ... :D

Dobrze że ja takimi głupotami się nie interesuje i może dzięki temu jeżdżę długo i szczęśliwie często autami które są podobno nie do zdobycia... :mrgreen:

No ale nic szukajmy dalej... :D

Raziel11 napisał(a):Co Cie tym razem bawi w moich wpisach? to ze nie polecam zakupu TSI z 200> przebiegu z niemiec?


Nic mnie nie bawi i nawet Twoja propozycja wydaje się o tyle sensowna że przy autach o zabarwieniu zabawowym nie patrzyłbym na cenę tylko na stan techniczny. Bo kupując ten segment aut trzeba mieć świadomość że wydanie 5k może być szybkie i nie musi oznaczać wielkich napraw.

Tak więc autorze tematu...

Olej te dywagacje Janusza śledczego bierz to co jest w najlepszym stanie, omijaj ogłoszenie gdzie masz niską cenę i zestaw głupot w opisie dla Janusza czyli 100% bezwypadek, zaproszenie z miernikiem, serwis, gwarancja i zdjęcia jak z moto plejboja :D

Jeżeli interesuje Cię coś ze Szwajcarii to mogę ewentualnie Ci skrobnąć krótki opis aut z tamtych okolic (szwajcarski :D Radom bym ominął chyba że przy okazji będziesz w pobliżu).
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10325
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

27 Sie 2019, 18:51

szybki napisał(a):Autor tematu pogubił się i zniknął
sam bym zniknął jakbym czytał te wypociny o niczym
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16148
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Sie 2019, 19:33

Witam Ponownie!

Przyjechałem na parę dni do Polski, dlatego nie miałem czasu odpisać. Dziękuję wszystkim za konstruktywne wypowiedzi, wezmę sobie je do serca. Jakoś te hot hatche wybiliście mi z głowy i skończy się na Fiacie Bravo II 1,4 T-Jet, bo wydaje mi się że w takim budżecie znajdę już jakiś w miarę egzemplarz. Do piątku jestem jeszcze w Poznaniu, więc porozglądam się co jeszcze mógłbym w pobliżu na własne oczy obejrzeć. Jak nic nie znajdę będę szukał w Berlinie i okolicach ;)

Pozdrawiam!
Agropol
Nowicjusz
 
Posty: 3