Hot Hatch do 25 tys.

25 Sie 2019, 13:42

Witam Wszystkich.
Od pięciu lat jeżdżę Skodą Citigo, w sumie to było ich już 5 sztuk, jako że były w leasingu - silnik 1.0 75KM. Niestety zaprzestają produkcji benzyniaków, a co za tym idzie nie ma już możliwości zamówienia kolejnego auta. Szukam hot hatcha do 25 tys. który będzie miał pod maską trochę więcej mocy (120KM+), żeby choć trochę przypominało to dynamiczną jazdę a nie toczenie się po ulicy. Jazda głównie po mieście, czasem wypady na weekend (270km autostradą w jedną stronę). Rocznie maksymalnie 7000km, nie więcej. W oko wpadło mi to ogłoszenie:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Cena wydaje się zawyżona, ale jeśli przebieg jest prawdziwy, to może jednak warto? Boli trochę brak skóry jak w wersji Gordini...
Wpadł mi w oko jeszcze Colt CZT, ale tutaj nie rozglądałem się za ogłoszeniami. Jeśli ktoś mógłby zweryfikować to Twingo i ew. podsunąć jakąś lepszą opcję, ew. inny model. Coś ze stajni VAG byłoby nawet lepsze - miałbym dostęp do tańszych części i ew. serwisu, ale w tym przedziale cenowym, nawet na Fabię RS nie starczy:/

Pozdrawiam
Agropol
Nowicjusz
 
Posty: 3

25 Sie 2019, 13:49

Ogłoszenie dla mądrych inaczej...
"Jesteśmy jego pierwszymi właścicielami w Polsce od kwietnia 2016 roku, od początku w jednych rękach"
A w Niemczech mógł mieć z 3.
Obowiązkowo sprawdzić bezwypadkowosc, bo młode auta z niskimi przebiegami to spore ryzyko zakupu powypadkowca, szczególnie jak nie był to prywatny import a zakup od handlarza.
tomekdk
 

25 Sie 2019, 14:48

Agropol napisał(a):ale w tym przedziale cenowym, nawet na Fabię RS nie starczy:/
ale starczy na lepszą i normalniejszą Octavię II RS 200 konną :roll:


Po co takie małe zabawki ? 270 km autostradą puszką? Bezsensu
Idź w coś normalnego

Golf V GTI 200 koni / Octavia II RS
Renault Megane sport/rs 225
Opel Astra H OPC 240
Focus II ST 225
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

25 Sie 2019, 15:49

Dzięki Pionek za propozycje.
Jednak chciałbym zostać przy czymś mniejszym. Tu gdzie mieszkam jest zawsze problem z parkingiem, a takim małym "pierdziotkiem" się wszędzie wcisnę ;) A może Polo GTI IV - w sumie wygląd mi odpowiada no i do tych 25 tys. powinienem znaleźć w miarę zadbany egzemplarz?
Agropol
Nowicjusz
 
Posty: 3

25 Sie 2019, 18:37

No ok no ale bez przesady chcesz mocniejszym "Seicento" czyli sportową wersją Twingo jechać ponad 500 km??

Polo IV GTI ok ale to już stare auto z lat 90, jak Fabia I więc wybór należy do Ciebie
Poza tym mało ich jest i połowa sprowadzone ulepy.
Analogowo spójrz na Ibize III Cuprę

a może coś takiego?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

25 Sie 2019, 18:43

Jak dla mnie kompromis [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] link przykładowy
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Sie 2019, 20:43

Pionek napisał(a):Golf V GTI 200 koni / Octavia II RS

Nie za 25tys bo pozniej bedzie placz ze TSI złe
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

25 Sie 2019, 21:12

Na otomoto ok 10 egzemplarzy z początku produkcji w tej kasie to czemu ma być płacz?
Jeśli mówimy o 3drzwiach a dla autora to raczej ok i manual ok 2005r. to spokojnie znajdzie

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

26 Sie 2019, 07:58

Focus ST odpada bo budżet wystarczy tylko na szrot A Astra opc bierze olej na potęgę. Ja bym szukał Clio III RS
Wiercik
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 12 07 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra Coupe
Silnik: 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

26 Sie 2019, 10:16

1 z niemiec, przebieg >200k, brak info o wymianie newralgicznych elementow co przy takim przebiegu nie wrozy nic dobrego
2 cena smiesznie niska w porownaniu do rocznika i przebiegu, takich aut nawet nie jezdzilem ogladac
3 z niemiec, przebieg >240k

tak dla przykładu pokaze Ci godne polecenia ogłoszenie
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Sie 2019, 13:37

Jasne, tylko Twój link to golf 5 z końca produkcji czyli zamiast np 15 lat ma 11..różnica spora jednak i PL salon
Ale dla przykładu mój link ostatni - gość 5 lat jeździł, no to chyba coś auto reprezentuje?
Nie wiem dla mnie rok 2005 i 3 furtki to auto warte max 26-27 tys
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

26 Sie 2019, 13:45

Normalnie komedia ... na randomowe linki z otomoto się licytują :D

Pionek napisał(a):Ale dla przykładu mój link ostatni - gość 5 lat jeździł, no to chyba coś auto reprezentuje?
Kompletnie nic, bo równie dobrze może być powypadkowe, tym bardziej, że opcja "bezwypadkowy" nie jest zaznaczona.

Albo ten czerwony Raziela od osoby prywatnej, który chyba bardziej zachwalany w ogłoszeniu nie może być ... a na końcu adnotacja:
"Ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego, sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia."
- także żaden z Was nie wygrał na ogłoszenia :D
tomekdk
 

26 Sie 2019, 14:11

tomekdk napisał(a):ompletnie nic, bo równie dobrze może być powypadkowe, tym bardziej, że opcja "bezwypadkowy" nie jest zaznaczona.

Dałeś chłopakom popalić z tą opcją ... łał pewnie powypadek :D

Dawajcie chłopaki ... miło poczytać jak trzech muszkieterów walczy na linki oraz dopiski :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Sie 2019, 14:19

tomekdk napisał(a):Kompletnie nic, bo równie dobrze może być powypadkowe, tym bardziej, że opcja "bezwypadkowy" nie jest zaznaczona.

Swego czasu była dyskusja na tym forum gdzie zapewniano m.in mnie że sporo osób celowo tego nie zaznacza bo np błotniczek malowany żeby jakiś narwaniec nie zgosił oszustwa do prokuratury bo przecież auto bite...Także też nie wygrałeś na argumenty :)
Poza tym jak myślisz że ktoś nabył ulepa i się z nim ożenił i się męczył 5 lat no to ok niech tak będzie :wink:
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

26 Sie 2019, 14:42

szybki napisał(a):Dałeś chłopakom popalić z tą opcją ... łał pewnie powypadek

Jeśli komentujesz moje komentarze to proszę "nie z pracy", ale na relaksie i czytaj ze zrozumieniem, bo ja piszę przemyślane komentarze, także:
tomekdk napisał(a):równie dobrze może być powypadkowe

nie oznacza, że jest powypadek.
Naprawdę później nie chce mi się 100 razy tłumaczyć tego co napisałem, bo ktoś nie potrafił odczytać ze zrozumieniem komentarza.
tomekdk