Miejski hot hatch do 25-30 tyś zł.

14 Cze 2010, 18:27

Planuje kupić małe, zwinne i szybkie autko. Samochód będzie użytkowany tylko przeze mnie do jazdy po mieście i ma dawać dużą frajdę z jazdy.
Chciał bym wydać około 25-30 tyś.

Moje aktualne typy to:

1. Suzuki Swift Sport 1.6 125KM (pewnie będzie trzeba wydać trochę ponad 30tyś)
2. Renault Clio mk2 Sport - 2.0 172KM
3. Mitsubishi Colt CZT 1.5 Turbo 150KM

Które z tych aut jest najlepsze, które najfajniej się prowadzi, jak jest z awaryjnością i kosztami części? Jakie inne podobne auta można kupić w tej cenie?
nowszy
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Łódź

16 Cze 2010, 13:49

Wszystkie te samochody są dobrymi propozycjami. Clio będzie szybsze, będzie miało tańsze części, ale zapewne będzie się częściej psuć. Natomiast swift i colt będą miały gorszą dynamikę, droższe części ale będą bardziej niezawodne. Najlepiej by było przejechać się każdym z nich i wtedy zobaczysz, który ci będzie odpowiadał. W tej cenie możesz mieć mazdę mx5 ( jeżeli ci nie przeszkadza, że ma 2 miejsca) która daje wielka frajdę z jazdy, np: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Mini coopera ( piękne, kultowe autko), np: [link do oferty na Allegro wygasł]
Seat ibiza (w dieslu jest szybka i oszczędna), np: [link do oferty na Allegro wygasł]
beybe
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Limanowa

16 Cze 2010, 14:28

Jeśli będziesz jeździł sam lub ewentualnie z jedną osobą i po mieście, to Mazda MX5 będzie w sam raz :) Diesla do miasta trochę szkoda brać.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

16 Cze 2010, 15:00

na dobrego coopera w niemczech trzeba przenaczyc ok. 7 tys euro, wiec sprowadzone za 23 tysiace z oplatami? po prostu :lol: bity/powodz/przebieg mozesz se skreslic jedno z tych okreslen
mx5? swietne, ale tylko na weekendy. dla mnie za ciasne nawet na 2 osoby(lbem uderzalem o dach a mam 186 cm). za malo komfortowy
to co podales jest naprawde ok. z tym ze zrezygnowalbym z colta(wyglad :razz: ) clio bedzie szybsze, swift dobrze skrojony(brak istotnych wad)
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dlaczego zwolennicy hybryd wybierają Toyotę C-HR?
    Toyota C-HR Hybrid szturmem zdobyła rynek hybryd w Polsce i jest liderem aut z takim napędem. Sprawdzamy, co czyni ten samochód aż tak popularnym. Odważny crossover Pierwszą zapowiedź kompaktowego crossovera Toyoty ...