Hybryda czy benzyna - które z tych rozwiązań będzie lepsze?

03 Mar 2024, 19:05

Cześć,

Chciałem podpiąć się pod temat hybrydy. hybryda-pytania-i-porady-czy-ktos-cos-wie-na-temat-tych-aut-vt124430-30.htm Stoję przed dylematem czy wybrać hybrydę czy zwykłego benzyniaka. Przeczytałem większość Waszych komentarzy i spotkałem się z różnymi uwagami dotyczącymi spalania.

Mam do pracy około 15 km. Głownie trasa z ograniczeniem do 70 km. Miasto to może z 4 km i to też bez korków raczej bo pracuję prawie przy wylotówce. Samochód używany tylko na dojazdy do pracy bo drugi nam służy do jeżdżenia na dłuższe ekspaty.

Moje pytanie brzmi - czy jest sens kupować hybrydę typu Auris/Corollą? Czy raczej odpuścić temat i wybrać ekonomiczny samochód na PB? Kwota jaką chcę przeznaczyć to około 60 000zł.

Jeśli coś napisałem nie precyzyjnie albo niezrozumiale to dajcie proszę znać
Kinok15
Obserwowany
 
Posty: 2

03 Mar 2024, 19:28

Kinok15 napisał(a):Moje pytanie brzmi - czy jest sens kupować hybrydę typu Auris/Corollą?
W tym przypadku lepiej by było kupić Yarisa hybrydowego jak ma być to tylko na dojazdy do pracy :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

03 Mar 2024, 19:42

Jak zależy Ci na automacie to hybryda, jak nie to czysta benzyna. To jest 7-8 tys km rocznie
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

03 Mar 2024, 21:17

Kurcze, yarisa bym chyba nie chciał. Przezorny zawsze ubezpieczony i jednak wolałbym mieć coś troszkę większego (gdyby pierwszy zaniemógł). Jeśli nie yaris, to coś innego polecisz?

Zależy mi na automacie bo jednak wygoda jest na innym levelu
Kinok15
Obserwowany
 
Posty: 2

03 Mar 2024, 21:42

To zostaje Ci Auris. Corolli nie było w hybrydzie a na nowsza nie masz hajsu. Zabezpieczyć podwozie po zakupie i jeździć.
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

04 Mar 2024, 12:10

sisinho17 napisał(a):To zostaje Ci Auris.
No może być jeszcze Prius :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34