Opel Corsa E XEL - wypadanie zapłonu - trzy warsztaty, zero rozwiązań

09 Cze 2021, 01:11

Cześć Wszystkim.
Tracę już cierpliwość z moim Opel Corsa E (rocznik 2017, silnik 1.4 XEL LPG)
Po ok. 90 tys. przejechanych zaczynała mrugać kontrolka silnika - komputer pokazał wypadanie zapłonu. Błąd wyskakuje TYLKO przy jeździe powyżej 110/115 km. Po 10 minutach takiej jazdy wyskakuje kontrolka - wówczas automatycznie odpina lpg jeśli był załączony. Błąd pojawia się niezależnie od lpg czy benzyny. Występuje i tu i tu. Auto nie rwie, nie traci mocy, wszystko funkcjonuje na czucie 100% jak należy.

1. Samodzielnie wymieniłem świece zakładając ze stad ten problem - błąd wciąż wyskakuje
Wiec udałem się do serwisu Opla.
2. Przy wizycie w serwisie Opla wymienili jakiś zawór przy parowniku - pierdoła. Błąd wciąż wyskakuje
3. Przy kolejnej wizycie w serwisie Opla wymienili cewkę, a to już konkretne pieniądze. I co? I problem wciąż się pojawia

Pora na warsztat „nieoplowski”
4. Zrezygnowany diagnosta postanowił spróbować z przeczyszczaniem odmy. Nic, problem wciąż jest.
Warsztat się poddał... wtryskiwacze ponoć ok, kompresja w silniku tez ok...

Co to może być...? Macie jakiś pomysł? Zaznaczam ze z tym błędem przejechałem już jakieś 3 tys km i samochód jedzie normalnie, z racji kontrolki (jak już się włączy) nie pozwala mi już przejść na lpg.

Dzięki za wszelkie pomysły i Wasze doświadczenia.
Kacperzg
Nowicjusz
 
Posty: 3

09 Cze 2021, 08:55

Jaki to był dokładnie błąd, masz jego kod? Bo samo wypadanie zapłonu to szerokie spektrum i kody błędów z nim związane mogą być różne.

Masz wymienione świece, cewkę, sprawdzone ciśnienie sprężania więc pozostaje sprawdzić wiązkę przewodów / wtyczkę idącą do cewki.

Kacperzg napisał(a):Błąd pojawia się niezależnie od lpg czy benzyny. Występuje i tu i tu.
W tym przypadku instalacje LPG można wykluczyć i wygląda że jest to błąd niezależny od niej.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

09 Cze 2021, 09:12

Dzięki za odpowiedź! Muszę też powiedzieć (dopiero teraz na to wpadłem) że błąd pokazał się po raz pierwszy po wymianie czujnika położenia wału korbowego (zamontowany zamiennik bremi). Czy może być tak że przy wyższej prędkości nowy czujnik wariuje i to on powoduje błąd?

Podmienię go na ten stary oplowski i sprawdzę... Co Pan na to? Może to być to?
Kacperzg
Nowicjusz
 
Posty: 3

09 Cze 2021, 14:28

Z zamiennikami różnie bywa ale skoro to tak kojarzysz to oczywiście warto sprubować i zobaczyć jakie będą różnice.

A dlaczego był wymieniany ten czujnik powodował jakieś problemy?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

09 Cze 2021, 14:40

Dzieki!
Przejezdzajac w dwoch miejscach (dzialo sie to precyzyjnie w dwoch miejscach i tylko tam, na mostach z nadajnikami radiowymi) czujnik wariowal (komputer wyrzucal bledy na tym czujniku) i wrzucal silnik w tryb awaryjny... Stad zmienilem oryginal na zamiennik.
Kacperzg
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Stacja tankowania wodoru w Belgii
    Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...