Seat Cordoba 2004(model 2005) 1.4 16V BKY Benzyna+Gaz

07 Cze 2021, 21:00

Problem występuje na nierozgrzanym silniku. Na biegu jałowym do 1500 obrotów silnik szarpie i nie chodzi równo. Podczas ruszania nie chce przyspieszać oraz szarpie silnikiem( sporadycznie). Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Problem ten występuje tylko na benzynie na gazie nie. W ostatnim czasie wymieniono filtr paliwa, świece , sondę za katalizatorem. Znajomy mechanik mówi, że sprawdził większość rzeczy które mogą być przyczyną, ale według niego zostało tylko ECU. Miał ktoś może podobny problem?
Ostatnio edytowany przez kacwol7, 07 Cze 2021, 23:27, edytowano w sumie 1 raz
kacwol7
Nowicjusz
 
Posty: 5

07 Cze 2021, 21:42

Mechanik nie wie to co mamy radzić ? Mam wrażenie że za niego mamy zdalnie zrobić robotę . A popatrzył w parametry bieżące na kompie ? Błędów nie ma ? Coś mi się za bardzo nie chce w to wierzyć . Na lpg działa a na pb nie to może ciśnienie paliwa za niskie na listwie wtryskowej ? Strzelam bo nie mam tego auta na warsztacie. A tak naprawdę to dziw bierze że pytasz a auto u mechaniora. Gdybyś sam naprawiał , miał program , grzebał i miał jakieś pojęcie , chęć , zdolności itp... można by było poprowadzić za tzw rączkę . A tak to mechanik powiedział i ......
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

07 Cze 2021, 21:59

Po pierwsze gdzie napisałem, że auto jest u mechanika. Po drugie mechanik jest moim kuzynem, z którym w większości czasu siedzę przy tym aucie. Tak sprawdzał parametry, napięcia, robił test kata, adaptacje, sprawdzał czy z układem zapłonowym jest wszystko okej. Pisałem o ostatnich usterkach, które zostały usunięte , komp wywalał przy nich błędy itp, aktualnie nie ma żadnych błędów, przegrzebał samochód pod względem mechanicznym i według niego jest wszystko okej, a jednak dalej samochód ma problem jak napisałem wyżej, stąd zaproponował dać samochód do elektromechanika, z podejrzeniem uszkodzonego ECU. Zadałem powyżej pytanie, czy ktoś miał podobny problem, a nie czy ktoś może skrytykować i wstawić swoją opinię na mój temat.
kacwol7
Nowicjusz
 
Posty: 5

07 Cze 2021, 22:53

a powiedz mi dlaczego w temacie piszesz kod silnika BKY , BBY ? Nie wiecie co tam macie ?
kacwol7 napisał(a):stąd zaproponował dać samochód do elektromechanika, z podejrzeniem uszkodzonego ECU.
No to dajcie .
kacwol7 napisał(a):Zadałem powyżej pytanie, czy ktoś miał podobny problem, a nie czy ktoś może skrytykować i wstawić swoją opinię na mój temat.
Wybacz , powinienem pisać z Twoim kuzynem nie z Tobą . Ja taki parametr on tak jest lub nie . Ty pośrednik więc się to wszystko rozmywa i nie ma sensu.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

07 Cze 2021, 23:27

Widzę ktoś tu nie potrafi czytać ze zrozumieniem, a napisałem pytanie jasno i wyraźnie
kacwol7 napisał(a):Miał ktoś może podobny problem?
, ale naprawdę rozumiem, że lepiej wytykać komuś czyjeś błędy zamiast starać się pomóc, bo przecież każdy jest alfa i omega jak Ty.
bonifacy napisał(a):a powiedz mi dlaczego w temacie piszesz kod silnika BKY , BBY ? Nie wiecie co tam macie ?
widzę kłuje w oczy także już poprawiam, jeżeli to w czymś pomoże. Jeżeli Pan Wspaniały nie ma nic więcej do powiedzenia w temacie danego wpisu i nie chce pomóc znaleźć rozwiązania, zostawię zapytanie takie jakie było z oczekiwaniem na osobę , która może miała podobny problem. Ps. Nie każdy kto szuka pomocy musi być ekspertem w danej dziedzinie. Warto zapamiętać ;)
kacwol7
Nowicjusz
 
Posty: 5

08 Cze 2021, 20:35

kacwol7 napisał(a):Pan Wspaniały
Dzięki za komplement :D
kacwol7 napisał(a):nie ma nic więcej do powiedzenia w temacie danego wpisu i nie chce pomóc znaleźć rozwiązanie
Ale już pisałem
bonifacy napisał(a):ciśnienie paliwa za niskie na listwie wtryskowej ?
Zauważyłeś ten wpis ? Było mierzone ? To że był wymieniany filtr paliwa nie oznacza że tutaj jest ok . Po za tym czujnik temperatury silnika odczytuje ją właściwie ? Wprawdzie tutaj przy jego błędnych wskazaniach sterownik silnika rejestruje błąd niewiarygodne odczyty jednak co się sam przekonałem może tutaj jest problem . Wiele razy rozgrzewałem silnik z podłączonym kompem i cuda się działy . Taki urok tych czujników . Instalacja lpg też może namieszać . Wiele razy przy podobnych problemach nakazywałem swoim klientom jazdę tylko na pb przez jakiś czas . W większości przypadków okazywało się że lpg jest do dostrojenia , naprawy .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

09 Cze 2021, 11:27

kacwol7 - spokojnie, bez nerwów. Nie naskakuj bez potrzeby na kogoś, kto stara ci się pomóc. Bonifacy wie, o czym pisze. Nie jest tylko zwykłym forumowiczem. Ma wiedzę o samochodach, zajmuje się nimi i dlatego jest tu na forum i się wypowiada, starając się pomóc. Więc poluzuj gumę w kalesonach i odetchnij.
Wracając do problemu - jeżeli silnik na LPG pracuje bez zarzutu, to wina będzie siedziała jak wspominał Bonifacy raczej w układzie zasilania paliwem. Bo gdyby był problem w układzie zapłonowym lub sterowania silnikiem przez ECU, to objaw byłby także na Pb. Jak wspomniał Bonifacy zmierzcie ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej. Problem może być też z samymi wtryskiwaczami benzynowymi ( lub jednym z nich ). Nie będę pisał jak je posprawdzać, bo zapewne wiecie, więc szkoda czasu.
Jeżeli ta odpowiedź jest dla ciebie mało wystarczająca i nadal upierasz się przy swoim, troszkę dziwnym na tym forum pytaniu " czy ktoś miał takie objawy?", to po prostu nic nie odpisuj i czekaj cierpliwie aż znajdzie się ktoś, kto takie problemy miał. Jednak ja myślę, a nawet jestem pewien, że kolega Bonifacy już miał takie problemy w autach i to nie jeden raz :wink:
I dlatego stara ci się pomóc.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000