Hybryda - zastanawiam się nad kupnem

21 Lis 2021, 11:08

No właśnie tak jak pisze @Kao tu warto dobrze rozpoznać dany temat. Dodam tylko jedna ciekawa rzecz która Ci się przyda. Bardzo często samochody w ASO z drugiej ręki potrafią stać na placu długo nawet i rok (sam się z tym spotkałem) to w przypadku hybryd nie jest dobre bo chodzi głównie o baterie. Oglądałem raz samochód w ASO miał wszystkie dokumenty test baterii i układu hybrydowego na rok wcześniej kiedy zostawił go klient biorący inne auto w rozliczeniu.

Ja uważam że jak już chcesz szukać w taki sposób samomochodu to przeglądaj również oferty samochodów krajowych od pierwszego właściciela cena powinna być minimalnie niższa niż w ASO ale wtedy możesz dołożyć i zrobić pełny przegląd napędu hybrydowego wraz testem baterii trakcyjnej.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

21 Lis 2021, 11:29

MotoAlbercik napisał(a):wymieniane jest to, co zużyte

Na to bym nie liczył. Salony do sprzedaży używanych aut, przeważnie mają założoną osobną działalność i działają jak normalny komis.
Przecież obecnie, w rozliczeniu można zostawić każde auto w salonie.
Oczywiście zakup w salonie, wydaje się pewniejszą opcją, niż zakup u przysłowiowego "Mirasa" :lol: , ale ufać za bardzo też nie ma co.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

21 Lis 2021, 12:04

Rokiko napisał(a):Ja uważam że jak już chcesz szukać w taki sposób samomochodu to przeglądaj również oferty samochodów krajowych od pierwszego właściciela cena powinna być minimalnie niższa niż w ASO ale wtedy możesz dołożyć i zrobić pełny przegląd napędu hybrydowego wraz testem baterii trakcyjnej.

O tym nie wiedziałem, że można taki test zrobić :ok: warte zainteresowania.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000