Hybrydowa Toyota Yaris HSD na targach w Genewie

Hybrydowa Toyota Yaris HSD na targach w Genewie

06 Lut 2012, 15:36

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie zadebiutuje produkcyjna wersja Toyoty Yaris HSD, czyli pierwszego na świecie samochodu segmentu B z pełnym napędem hybrydowym. Dzięki nowej konstrukcji tego napędu wnętrze Yarisa HSD zachowa pełną funkcjonalność, identyczną jak w tradycyjnych wersjach spalinowych modelu.

Na potrzeby Yarisa HSD inżynierowie Toyoty opracowali nowy system hybrydowy o wyraźnie mniejszych rozmiarach i obniżonej masie. Łącznie silnik benzynowy i elektryczny osiągają moc 100KM i wysoką wartość momentu obrotowego.

Hybrydowa Toyota Yaris HSD na targach w Genewie

Silnik spalinowy o pojemności 1.5l, pracujący w cyklu Atkinsona, jest o 16,5 kg lżejszy i 10% mniejszy niż jednostka 1.8 znana z modelu Auris HSD;

Silnik elektryczny ma o 20% mniejsze rozmiary;
Moduł zarządzania mocą (Power Control Unit) jest o 12% mniejszy;

Przekładnia jest mniejsza o 6%, oraz lżejsza o 12 kg w porównaniu do rozwiązań znanych z Aurisa HSD;

Baterie niklowo wodorkowe oraz zbiornik paliwa zostały umieszczone pod tylną kanapą, dzięki czemu bagażnik zachowałswoją pełną pojemność, tak jak w wersjach tradycyjnych z silnikami spalinowymi.

Hybrydowa Toyota Yaris HSD na targach w Genewie Hybrydowa Toyota Yaris HSD na targach w Genewie Hybrydowa Toyota Yaris HSD na targach w Genewie Hybrydowa Toyota Yaris HSD na targach w Genewie

POLECAMY Car Of The Year 2012 - Toyota Yaris

Dodatkowe wysiłki inżynierów w optymalizacji rozmiarów zespołu hybrydowego pozwoliły żeby Toyota Yaris HSD utrzymała swoją podstawową zaletę, z której słyną wszystkie generacje modelu: małe rozmiary z zewnątrz, wielka przestrzeń w środku.

źródło: Toyota
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6817
Zdjęcia: 3348
Rejestracja: 19 Maj 2006, 23:41
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jazda na suwak to będzie obowiązek, a nie zalecenie! Jazda na suwak to będzie obowiązek, a nie zalecenie!
    Zauważyłem, że rząd planuje kolejną poprawkę w przepisach regulujących jazdę na suwak. Obecnie widząc taki znak jest to jedynie zalecenie którego powinni trzymać się kierowcy. Ma to się zmienić na obowiązek i wtedy ...
    Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy
    Zdarzenia drogowe będące wynikiem jazdy po spożyciu alkoholu od wielu lat stanowią przekleństwo polskich dróg. Podjęte przez policję działania przynoszą efekty, ale wciąż jest wiele do zrobienia.

  •