Toyota Yaris HSD czy KIA Rio 1.2

04 Cze 2014, 17:31

Witam,

zastanawiam się nad kupnem nowego miejskiego samochodu. Na chwilę obecną koncentruję się na dwóch modelach azjatyckich:
- Toyocie Yaris z napędem hybrydowym
- Kia Rio z 1,2 benzyniak.

Ciężko mi powiedzieć ile rocznie będę wyrabiał kilometrów, ale w ciągu tygodnia będę poruszał się głównie po mieście a weekendy ok. 20 razy w ciągu roku na wypady 500+ km.

Zastanawiam się który samochód będzie tańszy w utrzymaniu (oprócz oczywistego zużycia paliwa) w perspektywie czasu i kilometrów. Które ASO są tańsze? Które części są tańsze? Awaryjność tych modeli w perspektywie czasowej (czy można coś powiedzieć już teraz mimo, że to całkiem nowe modele)?

Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju sugestie, rady, dane, strony które pomogą mi podjąć dobry wybór.

Dzięki,
belesky
belesky
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

05 Cze 2014, 23:33

Nikt?
belesky
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

06 Cze 2014, 06:47

Większość na tym forum ma wiedzę z zakresu 10-20 letnich strucli, łącznie ze mną :naughty:

Jednak wybrałbym Yaris, miałem Yaris I i II.
Także myślę że aktualnie produkowany model, jest godny spadkobiercą tego poziomu niezawodności.
Nie bałbym się hybrydy, ponieważ w PL jeżdzą 15 letnie Priusy i nic się z nimi nie dzieje... a miały podobno zdechnąć po 2-3 latach :lol:

KIA nigdy mnie nie przekona jako marka, miałem kilka na handel... badziewie :unsure:
KUPIĘ KAŻDE AUTO.
PomocDrogowa
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 340
Zdjęcia: 14
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW 728i
Silnik: M30B28 184KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1984

06 Cze 2014, 08:36

PomocDrogowa napisał(a):Nie bałbym się hybrydy, ponieważ w PL jeżdzą 15 letnie Priusy i nic się z nimi nie dzieje... a miały podobno zdechnąć po 2-3 latach :lol:


Miały zdychać ale nie wyszło :D
Ostatnio rozmawiałem z kolegą (pracownikiem ASO tojki) to na ta chwilę jedyne auta które mógłby polecić w 100% są hybrydy.

Osobiście troszku jeżdżę hybrydą kolegi i uważam ten rodzaj napędu za ok. szczególnie w zwykłych autach do przemieszczania z punktu A do B gdzie nie jest potrzebny dźwięk V8 :D

Tak właścicwie hybrydy nie wydają dźwięków.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe