Hyundai Coupe I czy Astra II?

19 Gru 2009, 17:29

Witam serdecznie! Jako świeżo upieczony kierowca zaczynam poszukiwać odpowiedniego auta dla siebie, i z tą prośbą zwracam się do Was drodzy forumowicze.
Przeglądałem dość długo allegro, przeróżne fora motoryzacyjne, rozmawiałem z wieloma znajomymi, i na chwilę obecną interesują mnie dwa samochody: Hyundai Coupe I lub Opel Astra II. Czy możecie mi powiedzieć co nieco o nich, jakie są ich główne wady i zalety wiem, bo sporo o tych modelach czytałem, interesują mnie głównie rady kierowców dotyczące tych aut, a nie czyste dane z magazynów motoryzacyjnych itp.
Być może będzie to istotne, zatem napisze, że będzie to jedyny samochód w moim domu (mieszkam tylko z mamą i bratem, którzy prawa jazdy nie posiadają), jeździć nim będę głównie na dalsze wypady do rodziny czy mojej dziewczyny (około 60-150 kilometrów), mieszkam w małym mieście, zatem jazda po nim raczej odpada. Główne kryteria którymi się kieruje to dość nowoczesna stylistyka zarówno wnętrza jak i z zewnątrz samochodu, gdyż po prostu nie podobają mi się auta starsze. Poza stylistyką kryteria to głównie cena i komfort użytkowania auta - zarówno podczas jazdy, jak i komfort mojego portfela ze względu na możliwie jak najniższą awaryjność samochodu. Po głowie chodziły mi też takie pomysły jak Hyundai Lantra czy Audi A4, jednak te auta interesują mnie o wiele mniej niż wymieniona Astra i Hyundai Coupe. Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów, i z góry dziękuję za Waszą pomoc! :)

PS. Ale się rozpisałem :P
yoh1239
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Rawicz

19 Gru 2009, 17:47

Witam, jestem posiadaczem Opla Astry II i moge powiedziec , ze to bardzo fajny, funkcjonalny samochod ! . mimo , ze opel ma opinie gnijącego, to astra II nie gnije tak bo ma podwojny ocynk . ja mam silnik diesla 1.7 i bardzo fajnie jezdzi, z tego co wiem to silnik 1.4 tez jest ok bo moj wujek ma ( pierwszy wlasciciel nalatane ponad 200tkm ) i nic sie z samochodem nie dzieje . O Coupe ci powiedziec nic nie moge, bo nikt kogo znam , i zadnych opini tego samochodu nie znam
pozdrawiam
marcineq
Początkujący
 
Posty: 136
Miejscowość: Tychy

19 Gru 2009, 17:58

Z tego co piszesz wynika, że lepszym wyborem jest Astra. Jest ona po prostu dużo bardziej praktyczna od Coupe. Masz do dyspozycji dodatkową parę drzwi, na tylnej kanapie jest wystarczająco dużo miejsca by podróżować z pasażerami na większą odległość, o wiele łatwiejszy dostęp do bagażnika, większy bagażnik. Tak jak pisał poprzednik w Astrze II generacji nie może być mowy o żadnej korozji - I generacja miała z tym sporo problemów. Jeśli nie potrzebujesz bardzo dynamicznego samochodu najlepiej szukaj silników 8V - nie będzie problemów z braniem oleju (na pewno nie w takich ilościach jak w 16V).
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

19 Gru 2009, 18:36

Jeśli chcesz jeździć w więcej niż 2 dorosłe osoby, to Hyundai Coupe odpada... Ogólnie całkiem fajne autko, trochę o nim wiem z forum Hyundaia, nie ma jakiś problemów z awaryjnością, na pewno dałoby ci więcej radości z jazdy niż Astra bo raz że szybszy, a dwa że ma już lekkie zacięcie sportowe... Ale na pewno nie nada się na pierwszy samochód w rodzinie, co innego gdybyście już jakiś mieli i byś szukał drugiego taniego ale fajnego...
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

19 Gru 2009, 22:49

Za 8-9 tys. zł to kupi nie Astrę II, ale coś co ją udaje. Nie ma szans, na dobre auto w tej cenie.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

19 Gru 2009, 22:59

Ale gdzie jest napisane ze za tyle? Bo ja nie widze
foemka
Początkujący
 
Posty: 229
Miejscowość: warszawa

19 Gru 2009, 23:02

Fakt, też na początku nie zauważyłem. Musisz wyjść do "jakie auto kupić?" i jest napisane jako podtytuł pod tematem.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

19 Gru 2009, 23:06

A tak juz widze, ja szukalem w temacie i sie nie doszukalem. To rzeczywiscie w tej cenie to nie znajdzie tego co chce czyli astry, a4 itd.
foemka
Początkujący
 
Posty: 229
Miejscowość: warszawa

19 Gru 2009, 23:09

Może w takim razie Fiat Brava?
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

20 Gru 2009, 11:48

fiat brava dobre rozwiazanie, zawsze chwale ten samochod , i ma wiecej miejsca w srodku niz astra
marcineq
Początkujący
 
Posty: 136
Miejscowość: Tychy

21 Gru 2009, 13:33

Hm, dzięki za te kilka odpowiedzi. Skoro twierdzicie że za te pieniądze ciężko zdobyć samochód w pełni sprawny i nie zajechany, to co powiecie mi o hyundai'u lantrze? Mam okazję kupić od znajomego dobrze wyposażony samochód, i może akurat tą możliwość wybiorę, bo okaże się najlepsza?
yoh1239
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Rawicz

21 Gru 2009, 18:03

Za te pieniądze bez problemu znajdziesz niezajechany samochód tylko akurat nie Astre II. Jeśli masz możliwość kupna auta od znajomego to moim zdaniem dobra opcja szczególnie jeśli nie znasz się na samochodach
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

02 Lut 2010, 16:38

Temat do zamknięcia, zakupiłem ładnego peugeota 206.
Lantra niestety przestała być aktualna, więc zostało wertować ogłoszenia. Pojechałem z mechanikiem, obejrzeliśmy, no i jest :P Na razie przejechałem około 1000 kilometrów i jest ok :) poza pasem który się zepsuł :P
yoh1239
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Rawicz