Hyundai Coupe III 2.0 i 16V 143KM 105kW z 2005 r - kilka pytań

21 Paź 2019, 18:11

Witam, jestem raczej laikiem, jeśli chodzi o motoryzację, dlatego chcę się poradzić mądrzejszych. Mam okazję kupić Hyundaia Coupe III 2.0 i 16V 143KM 105kW z 2005 r. z tym, że będzie to zakup dopiero na przełomie kwietnia/maja przyszłego roku, a więc będzie miał już 15 lat. Kilka pytań:

1) gaz założony miał 22/06/2017, a butla gazowa ma 45 litrów. Czy z tym gazem będę musiał coś robić jak miną prawie 3 lata w chwili zakupu od jego założenia czy mogę spokojnie jeździć?

2) martwi mnie przebieg, w chwili zakupu będzie ok. 230.000, ja będę robił nim w granicach 10.000 rocznie, a chcę kilka lat (powiedzmy 5 nim pośmigać). Jest to wykonalne czy ze względu na przebieg powinienem odpuścić?

3) no i w końcu - jaka cena, biorąc pod uwagę powyższe info, wyposażenie (climatronic, szyberdach, fabryczne oryginalne radio Hyundai z nawigacją GPS, czujnik zmierzchu, światła LEDowe (soczewkowe), skórzane skóry, tempomat, podgrzewane siedzenia i lusterka - piszę wszystko, bo nie wiem co jest w standardzie, a co nie) i zdjęcia poglądowe, które dołączam (widać trochę rudej, jakieś zarysowania, pęknięta skóra w szwie na tylnym siedzeniu).

Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie (na co powinienem zwrócić uwagę itp.) to bardzo chętnie przeczytam. Z góry dzięki za każdą odpowiedź. Pozdrawiam :)

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie
davido1916
Obserwowany
 
Posty: 1

24 Lis 2019, 13:33

davido1916 napisał(a):1) gaz założony miał 22/06/2017, a butla gazowa ma 45 litrów. Czy z tym gazem będę musiał coś robić jak miną prawie 3 lata w chwili zakupu od jego założenia czy mogę spokojnie jeździć?
Jak nie będzie żadnych problemów to nic nie musisz robić.

davido1916 napisał(a):2) martwi mnie przebieg, w chwili zakupu będzie ok. 230.000, ja będę robił nim w granicach 10.000 rocznie, a chcę kilka lat (powiedzmy 5 nim pośmigać). Jest to wykonalne czy ze względu na przebieg powinienem odpuścić?
To nie jest duży przebieg i jeżeli auto będzie w dobrym stanie to moim zdaniem nie ma on tu większego znaczenia.

davido1916 napisał(a):3) no i w końcu - jaka cena, biorąc pod uwagę powyższe info, wyposażenie (climatronic, szyberdach, fabryczne oryginalne radio Hyundai z nawigacją GPS, czujnik zmierzchu, światła LEDowe (soczewkowe), skórzane skóry, tempomat, podgrzewane siedzenia i lusterka - piszę wszystko, bo nie wiem co jest w standardzie, a co nie) i zdjęcia poglądowe, które dołączam (widać trochę rudej, jakieś zarysowania, pęknięta skóra w szwie na tylnym siedzeniu).
Do czasu kiedy będziesz chciał kupić ten samochód może się jeszcze sporo zmienić więc ciężko tu podać jakąś konkretną cenę. Widać że nadwozie nie jest w najlepszym stanie, skóra w środku też wiec żeby doprowadzić je do porządku na dzień dobry trzeba by wydać sporo kasy. Nie wiemy też jak wygląda podwozie i czy tam czasem już jakaś ruda się nie zadomowiła.
Jak policzysz koszty które trzeba ponieść na dzień dobry to będziesz wiedział ile można by za takie auto zapłacić żeby się jeszcze opłacało. Tylko że to trzeba by było zrobić przed samym kupnem.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

26 Lis 2019, 12:28

Cichy77 ma sporo racji. Auto już na tę chwilę nie jest w najlepszym stanie i można założyć, że do czasu, gdy je będziesz kupował za pół roku, będzie użytkowane typowo po polsku - czyli absolutnie nic nie inwestować, bo zaraz sprzedaję. Osobiście bym całkowicie odpuścił, bo od ręki znajdziesz lepsze egzemplarze.

Tutaj już na start musisz uporać się z korozją nadwozia, a nie wiadomo co jest pod spodem. Felgi są jakieś za małe, środek trochę zapuszczony. No i z całą pewnością ten samochód nie miał fabrycznych soczewkowych ledów. Nawet na zdjęciu widać, że to jakieś dołożone dziadostwo co oślepia innych. Dobrze, że w końcu zaczęli zabierać dowody rejestracyjne takim osobom.
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ewolucja Suzuki LJ-80
    Pytanie „czym różni się SJ od Samurai” jest jednym z częściej wracających na forum dyskusyjnym. Jednak niniejszy artykuł nie powstał w celu zestawienia parametrów technicznych, wymiarów czy ...
    Jedź swoim torem i trzymaj się właściwego pasa
    Niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach oraz przekraczanie linii wyznaczającej granice toru jazdy to tylko niektóre z bardzo niebezpiecznych nawyków kierowców, ...