Hyundai i30 problem ze wspomaganiem kierownicy świecąca kontrolka EPS

18 Kwi 2024, 18:27

Witam. Mam problem z Hyundaiem i30 2009r. Problemem jest brak wspomagania w kierownicy i świecąca kontrolka EPS.Auto ma elektryczne wspomaganie. Byłem u mechanika podłączył komputer i błędem okazał się błąd c1290 którego nie dało się skasować. Mechanik zalecił mi wymianę czujnika kąta skrętu czyli tą tasiemkę która znajduje się pod kierownicą. Tak też zrobiłem. Po wymianie błąd zniknął i wspomaganie wróciło. Jednakże po 3 dniach jazdy błąd zapalił się na nowo i ponownie wspomagania brak. Odłączenie klemy na akumulatorze nic nie daje. Kierownica ledwo się kręci. Czy ktoś miał podobną historię i jeśli tak to jak ją rozwiązał. Jak myślicie co może być przyczyną że błąd zniknął a po kilku dniach na nowo się świeci. Tasiemka wpięta jest poprawnie. Z góry dziękuję za odpowiedzi
TimmyTrombka
Obserwowany
 
Posty: 1
  • 21 Kwi 2024, 11:45

    Tego błędu nie skasujesz jak jest ciągły czyli występuje cały czas. C1290 – awaria czujnika momentu obrotowego: prawdopodobnie jest to usterka układu elektrycznego wspomagania kierownicy.

    Zerknij jeszcze tu do tematu na forum hyundai-i30-2010r-ciagle-swiecaca-kontrolka-eps-i-brak-wspomagania-vt130699.htm
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9756
    Zdjęcia: 34