Hyundai ix35 2.0 mpi 163 PS czy warto zagazowac ?

30 Paź 2017, 22:06

Przebywam obecnie w Niemczech i nosze sie z zamiarem kupienie Hyundaia ix35 z benzynowym 2 litrowym silnikiem o mocy 163 PS, podobno nadaje sie do gazu, a spalanie w aucie ponad 12 litrow wiec na pewno tylko gaz. Auto blizniacze do Kia Sportage. Cena takiego auta w Niemczech +- 12.000€ przebiegi okolo max 100 tys. + do tego 2.000 € wstawienie gazu w Niemczech, kwestia czy to sie oplaca, auta doscy drogie jak na 7 latki, znowu myslalem nad Skoda octavia 1.6 tdi, 2014 r. Tylko ze mam blisko do pracy i trasy robie nie za czesto, jak juz to do Polski. W dieslu z dpf, turbo i dwumasa moga byc duze koszta, tym bardziej od jezdzenia w miescie, znowu taka Skoda 4 letnia jest juz za +- 9000€ z przebiegiem 160 tys.Lepiej zainwestowac w ix35, czy zaoszczdzic klka tys € i kupic diesla a nadwyzke przeznaczyc na przyszle naprawy ? Jakies propozycje ? :twisted:
Heineken
Nowicjusz
 
Posty: 4
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Passat b5 FL
Silnik: 1.9 tdi 130 km

31 Paź 2017, 08:15

W SUVach płacisz głównie za modę. Wg mnie jak rozpatrujesz ix35 czy Sportage to właśnie te bezproblemowe benzyniaki są najlepszym wyborem. Tylko za cena za założenie gazu w Niemczech to jakaś pomyłka. W PL zrobisz to za mniej niż połowę ceny na bardzo dobrych komponentach.

Wg mnie zamiast skody rozpatrz mniej modnego Hyundaia i30 II z benzynowym silnikiem 1,6 120KM - też go spokojnie zagazujesz a cenowo jak Octavia.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

31 Paź 2017, 11:27

I30 to troche za małe auto, dlatego rozwazam ix35, Z dieslem beda problemy to na pewno, chociaz mam passata b5 1.9 tdi i jestem mega zadowolony, tylko to ostatni dobry diesel bez dpfa i pseudo bajerow ! Wstawienie gazu w Niemczech to duzy koszt, ale jest homologacja i wszystkie papiery, w Polsce na pewno taniej ale duzo zalatwiania plus kilka stowek € na wbicie do dowodu, Nie oplacalne dla 200€, tym bardziej tutaj bedzie auto serwisowane,
Heineken
Nowicjusz
 
Posty: 4
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Passat b5 FL
Silnik: 1.9 tdi 130 km

31 Paź 2017, 11:50

Ale Octavia jest tej samej klasy, co i30 i zapewnia podobną ilość przestrzeni. Jedynie z wyglądu wydaje się mniejszy. Podobnie w stosunku do ix35, które jest oparte na... i30. Oczywiście chodzi mi o Octavią i i30 w wersjach kombi.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Kwi 2018, 17:28

Przy gazie ważna jest instalacja więc powinno się ją zakładać w wyspecjalizowanych warsztatach. Zepsuć potrafi każdy a naprawa może być kosztowna. Tutaj podaję listę firm, które są w tym najlepsze i instalują Lpg polskiej firmy optimagas https://optimagas.com/znajdz-najblizszy-warsztat
mikołaj11
Nowicjusz
 
Posty: 15
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: renault laguna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Camry - historia innowacji
    Toyota Camry, średniej wielkości sedan z napędem na przednie koła, należy – obok Corolli i Priusa – do najlepiej rozpoznawalnych modeli japońskiej firmy na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych jest od wielu ...