Hyundai Lantra wymiana uszczelki pod oslona zaworow ???

07 Sie 2007, 23:50

Witam

Posiadam Hyundai Lantra 1.6 L benzyna.
Mam maly przeciek z uszczelki pod oslona zaworow i chcialbym ja wymienic
Nie robilem tego wczesniej wiec mam pytanie czy jest z tym jakikolwiek problem i czy bedzie cos wymagalo ustawien.

Ostatnie pytanie .
Rok temu kupilem ten samochod i z slinika wydobywal sie dziwny odglos gdy pracowal. Brzmi jakby to byl disel a nie benzyna.
Jezdze juz tak rok czasu i wydaje mi sie ze ten halas jest troszke glosniejszy. czy moze ktos miec jakis pomysl co to moze byc ???
Adamski
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 08 Sie 2007, 05:07

    Adamski napisał(a):
    Brzmi jakby to byl disel a nie benzyna.
    Jezdze juz tak rok czasu i wydaje mi sie ze ten halas jest troszke glosniejszy. czy moze ktos miec jakis pomysl co to moze byc ???


    Hmmm jak disel mówisz - może chodzi nie na wszystkich świecach ? I rok tak jeździsz ? :wink: extra
    No ja niestety nie mogę się tak wyluzowac i jak mi coś puknie to zaczynem investigation :D
    Poważnie ... traktor może by spowodowany brakiem iskry - sprawdzic : świece , kable WN itd w tym kierunku . :wink:

    A co do wymiany uszczelki ... jak się nie znasz - ZOSTAW, oddaj auto mechanikowi.
    wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
    turbojajko
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 136

    08 Sie 2007, 09:54

    Swiece sprawdzilem wszystko gra. Wydawalo mi sie ze to moze cos z zaworami moze jakies luzy sam nie wiem. CZasami tak metalicznie tez wali ale silnik ma swoje wlasnosci predkosc, przyspieszenie i spalanie wszystko w normie.

    W kazdym badz razie znam sie troche na mechanice a ztego co czytalem to nie ma tam nic trudnego bo podczas wymiany tej uszczelki chyba nie musze niczego wyciagac z silnika oprocz kilku przewodow.
    Adamski
    Nowicjusz
     
    Posty: 2

    08 Sie 2007, 23:24

    wymiana uszczeli pokrywy zaworów to nic trudnego, pamiętaj tylko że jeśli jest samowulkanizacyjna to nie możesz jej za mocno dokręcić bo będzie rozszczelniona,a stukanie możę pochodzić od samoregulatorów zaworów albo vacum pompy(wspomaganie hamulców) jeśli jest zasilana z wałka rozrządu to możę jej popychacz jest już wyjechany i dostaje rotacji i stuka metalicznie
    ciawar
    Nowicjusz
     
    Posty: 20

    08 Sie 2007, 23:38

    mi sie wydaje ze halas pochodzi od zaworów sa poprostu rozregulowane oddaj samochud do mechanika wyreguluje ci zawory i przy okazji wymieni uszczelke
    moondu
    Nowicjusz
     
    Posty: 6