Hyundai Sonata 2017, szarpanie biegów tylko na zimnym silniku??

07 Maj 2019, 11:16

Witam
Szukałem, Szukałem... ale nigdzie w google nie było konkretnego tematu
:no: Kupiłem nową Sonatę 2 lata temu, teraz ma 46,000km przebiegu (automatyczna skrzynia biegów) Na 45k miałem robiony przegląd z wymianą oleju silnika, filtra itp. Problem ze skrzynią biegów pojawił się przed serwisem. Pomyślałem może zaczekam niech zrobią co mają zrobić i może problem ustanie. Niestety nie...

Gdy zostawię samochód na noc lub na około 10 godzin. Odpalę samochód ponownie i oczywiście jest zimny silnik to 2,3 i trochę 4 bieg szarpie. Na początku było dosyć mocne szarpnięcie, lecz z czasem zacząłem odpuszczać gaz przed tymi biegami i przez to zredukowało się szarpnięcie ale problem nadal istnieje. Szarpanie znika po około 10 minutach jazdy, skrzynia wtedy normalnie działa :unsure:

Oddałem Sonatę do serwisu Hyundaia wczoraj, ponieważ jeszcze ma 3 lata gwarancji. Przed dosłownie godziną ją odebrałem. Mechanik stwierdził za małą ilość oleju w skrzyni biegów i wymienił na nową.

Czy jest to możliwe ze samochód z 45k na liczniku mógł mieć mało oleju w skrzyni i olej byl juz stary?? Czy to może jakaś ściema?? I to jest jakiś grubszy temat?? W niektórych wątkach google ludzie piszą że takie szarpanie na zimnym silniku w automatach to jest rzecz normalna, chodź ja w to szczerze wątpię... Bo nie mam przyjemności z jazdy...

Jutro dam update czy wymiana oleju pomogła. Jeśli nie to jaka może być inna przyczyna?? Ktoś wie jak wygląda naprawa??

Dzięki, Dominik
elek92
Nowicjusz
 
Posty: 5

09 Maj 2019, 10:39

Niestety wymiana oleju nie pomogła. Pojeżdżę jeszcze z tydzień może olej potrzebuje trochę czasu jeśli nie, zawożę z powrotem do Hyundaia :x
elek92
Nowicjusz
 
Posty: 5

16 Maj 2019, 15:00

elek92 napisał(a):Jutro dam update czy wymiana oleju pomogła. Jeśli nie to jaka może być inna przyczyna?? Ktoś wie jak wygląda naprawa??
I k pomogło?

Mechanik dolał tylko oleju czy wymieniał go w skrzyni? To była wymiana dynamiczna czy statyczna?

Generalnie po takim przebiegu powinno wymienić się olej w automacie wraz z filtrem jak jeździsz po mieście.

elek92 napisał(a):Czy jest to możliwe ze samochód z 45k na liczniku mógł mieć mało oleju w skrzyni i olej byl juz stary??
Olej w skrzyni też się zużywa i traci swoje właściwości ale nie powinno go ubywać jak nie ma żadnych wycieków to nie silnik że może przedostawać się do komory spalania.

Po wymianie oleju skrzynia powinna zostać ponownie przyuczona do jazdy czyli mogło by być ta że przez pewien czas zmienia biegi twardo aż komputer nauczy się naszego stylu jazdy.

Szarpnięcia mogą być też wynikiem zużytej, uszkodzonej poduszki skrzyni bądź silnika ale nie przypuszczam żeby to było problemem w praktycznie nowym samochodzie.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

04 Cze 2019, 08:34

Hey Cichy
Dzwonilem wlasnie do hyundaia salonu. I facet potwierdzil ze dolali tylko brakujacego oleju. Powiedzialem mu i tez sie zgodzil zeby poczekac jeszcze z 2tyg. Jesli nie, mam przywiesc fure z powrotem. Mowi ze moze byc pare rzeczy ktore to powoduja ale na pewno tym razem wymienia caly olej.
elek92
Nowicjusz
 
Posty: 5

04 Cze 2019, 12:07

elek92 napisał(a):Powiedzialem mu i tez sie zgodzil zeby poczekac jeszcze z 2tyg
Tak zrób i jak się nie poprawi to niech wymienią cały olej wraz z filtrem oraz zrobią adaptację skrzyni po takim zabiegu.
elek92 napisał(a):Mowi ze moze byc pare rzeczy ktore to powoduja
Zgadza się.

Daj znać co z tego wyjdzie :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

05 Lip 2019, 07:25

Witam ponownie
Odebralem wczoraj Sonate, auto bylo u nich 2 dni. No i koles ktory mnie obslugiwal powiedzial ze 2 Techników sprawdzalo auto na zimnym silniku i stwierdzili ze to jest normalne, taka przypadlosc tej skrzyni. Ze szarpie 2 i lekko 3 bieg i po 10minutach juz normalnie zmienia biegi. Tylko problem w tym ze ja przez te ostatnie miesiace delikatnie dodawalem gazu na tym zimnym silniku, gdybym normalnie chcial sie rozpedzic to szarpniecie bylo by naprawde duze. Zredukowalo sie przez to ze lekko sie rozpedzam na poczatku.

Teraz nie wiem co robic czy te szarpniecia przez pierwsze kilka minut to normalne wedlug ciebie?? Powinno tak byc?? :(
elek92
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hyundai Elantra - europejska premiera nowego modelu
    Podczas tragów motoryzacyjnych Motor Show 2016 w Poznaniu Hyundai zaprezentował całkowicie nowy model Hyundai Elantra. Była to pierwsza we współczesnej historii targów europejska premiera modelu, co sprawiło, ...

05 Lip 2019, 11:08

Moim zdaniem nie powinno być szarpnięć, po prostu nie wiedzą w czym jest problem i pewnie tak powiedzieli żeby mieć czyste sumienie i spławić klienta.
Nie wiem jak mocne są to szarpnięcia ale przy delikatnym operowaniu pedałem gazu nie powinny być one wyczuwalne czy to na zimnym czy też na ciepłym.
Jeżeli wcześniej nie było takiego odczucia szarpania to znaczy że coś jest nie halo. Dla serwisu często jak coś działa nawet trochę wadliwie to nie problem i mówią że to normalne dopóki nie padnie konkretna rzecz.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

06 Lip 2019, 11:01

Teraz sie zastanawiam co robic... Skoro mnie splawili to jak pojde do nich drugi raz bedzie to samo :(

Dac go na calkowita wymiane oleju i filtra za ktora zaplace czy moze isc do innego dealera hyundaia?? A ze sprzęglem w skrzyni moglo sie cos stac??

Jak pisales wyzej poduszka w skrzyni i silnika na bank jest dobra bo to nowy samochod.

Szukam mozliwych opcji co moglo pasc zeby miec jakas wiedze bo jak na razie to nie wiem nic :(

Edit"tak mysle teraz czy moge poprosic ich o wymiane oleju i filtra pod gwarancja czy musze za to zaplacic? Jak to jest?
elek92
Nowicjusz
 
Posty: 5

08 Lip 2019, 17:00

elek92 napisał(a):Edit"tak mysle teraz czy moge poprosic ich o wymiane oleju i filtra pod gwarancja czy musze za to zaplacic? Jak to jest?
A jak masz w książce napisane po jakim przebiegu powinien być zmieniony olej i czy to wymiana statyczna czy dynamiczna?

Z tego co pamiętam powinni olej wymienić, a nie dolewać, poza tym w skrzyni jak jest wszystko ok to od serwisu do serwisu nie trzeba dolewać oleju bo go nie powinno ubywać.

Napisz mi bo nie mogę doczytać czy oni wymienili ten olej w skrzyni? Z tego co czytam wyżej wychodzi na to że tylko uzupełnili ubytek. Po przebiegu 45tyś. km jak auto latało po mieście na krótkich odcinkach warto by było to zrobić.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!