Problem Bieg "P"

07 Lip 2019, 22:41

Witam serdecznie, mam problem w moim jaguarze xf 2010r 3.0d gdy po jeździe przełączam na bieg P pojawia się dziwny(tylko na tym biegu po dłuższej jezdzie) dźwięk tarcia, doda iż gdy odpalę go ponownie nic nie słychać, wydaje mi się że dźwięk wydobywa się ze skrzyni.Dzięki za wszelkie podpowiedzi.Dodam iż olej w skrzyni był wymieniany i nic to nie dało.
Dzwięk :

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


(w 1 s akurat odpinam pasy ale w tle doskonale słychać kiedy przełączyłem na bieg P i ten rzęchot w trakcie a później przystawiłem kom jak najbliżej skrzyni) :?: :?:
gasdq
Obserwowany
 
Posty: 2

08 Lip 2019, 15:47

Powiem Ci że ja tam nic nie słyszę :(
Czy na pozycji "N" jest to samo? To praktycznie ta sama pozycja co "P" tylko w tej drugiej jest jeszcze zapinana blokada kół.

Ten dźwięk jest cały czas po zapięciu "P" czy tylko podczas jego zapinania?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

08 Lip 2019, 20:39

Polecam ci przesłuchać na słuchawkach bo na normalnych głośnikach jest bardzo cicho to słychać(przesyłam jeszcze jedno nagranie:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

).Problem pojawia się tylko i wyłącznie na tym biegu "P", wrzuca bieg pojawia się takie "puk" i dźwięk się ciągnie aż nie zgaszę auta i nie uruchomię go ponownie, gdy to zrobię trzeba kawałek przejechać i przerzucić na "P" i dosłownie to samo się dzieje.Ciągle badam sprawę i słucham ale niestety nie mogę tego zlokalizować dokładnie ponieważ obecnie nie mam możliwości udać się na podnośnik. Dźwięk jest dobrze słyszalny z kabiny na poziomie skrzyni a gdy podniosę maskę dźwięk jak gdyby z pod silnika (początek skrzyni?)
gasdq
Obserwowany
 
Posty: 2

08 Lip 2019, 20:44

Z tego nagrania niewiele słychać. Myślę, że musisz się udać do serwisu specjalizującego się w naprawach automatycznych skrzyń biegów. Zwykły warsztat niewiele Ci powie.
aGradory
 

11 Lip 2019, 16:39

A nie ma różnicy czy masz wciśnięty wtedy hamulec czy puszczony? Chodzi o zapiętą pozycję "P".
Jeżeli na "N" tego nie słychać to obstawiam tą blokadę kół która być może jest elektrycznie zapinana i przez to być może jest ten dodatkowy dźwięk.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!