Hyundai Tucson problem ze skrzynią(sprzęgłem?)

19 Sty 2014, 12:37

Witam, byłem z rodziną dzisiaj w CH, wjeżdżałem na parking pod górke(stromo ok 40 stopni), wciskam sprzęgło 1 i ruszam, kiedy wjechałem dopiero zauważyłem problem, nie moglem wrzucić 2, a sprzęgło zostało w podłodze, nie było miejsca na 1 poziomie, więc zjechałem, dopiero po ok 300m znalazłem miejsce do zatrzymania, ale w między czasie udało się wrzucić 2 i cud, wszystko wróciło do normy. Auto działa bezproblemowo tak jak ok minuty przed awarią. Płyny wczoraj zostały podolewane. Chcę spytać, czy można autem jeździć, czy nie, czy lepiej poczekać do jutra do wizyty u mechanika.
Z góry dzięki za odpowiedź
suicone
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Hyundai Tucson
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

20 Sty 2014, 16:08

Jak wszystko teraz działa bezproblemowo, to ja my.slę, że można jeździć. Jak sytuacja się powtórzy, to dopiero można zacząć myślec o mechaniku. A nie wiadomo na jakiego trafisz - powie, że coś trzeba wymienić i będziesz płacił niepotrzebnie. chyba, że masz jakieś swojego mechanika, do którego cały czas jeździsz, wiesz, że mechanik godny zaufania itd. to można podjechac i powiedzieć mu co się stało. A on zawsze może sprawdzić.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Sty 2014, 17:43

Problem z hydrauliką ewidentnie.
Z pompą sprzęgła albo wysprzęglikiem centralnym.

Problem na pewno niedługo się powtórzy, więc radzę udać się na wcześniejszą wizytę.
Strimi
Początkujący
 
Posty: 79
Prawo jazdy: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford S-MAX
Silnik: 2,5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Sty 2014, 20:38

Ja również radziłbym się skonsultować z zaufanym mechanikiem JUŻ TERAZ... Gdyby wszystko było ok to by się tak nie stało. Radzę tego nie bagatelizować aby któregoś dnia nie dowiedzieć się (TFU TFU), że samochód nie ruszy z miejsca. Lepiej podmuchać na zimne...

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993