Ibiza, Focus w dieslu które wybrać?

31 Paź 2006, 17:03

Witam,
W najbliższym czasie mam zamiar przeznaczyc 26000zł na zakup jednego z dwóch samochodów, tj. interesuje mnie 4 letni Seat Ibiza (w nowej budzie) lub nieco starszy bo 5letni Ford Focus.
Oba samochody interesują mnie tylko z silnikiem DIESLA.
Mam dylemat odnośnie tego zakupu więc proszę Was o dobrą radę.

Jeśli chodzi o Seata to mam do niego pełne zaufanie, ponieważ ojciec jeździ juz seatem Leonem 5 lat, zrobił nim prawie 120 000km i jak narazie bez nawet najmniejszej awarii.
Natomiast forda focusa nie miałem okazji poznac w praktyce, czytam tylko rózne opinie na forach, ale sa one czesto skrajnie rozne wiec naprawde trudno jednoznacznie sie do nich ustosunkować.
Jedyną rzeczą która trochę mnie zniecheca do Forda Focusa to jest korozja,która podobno nagminnie dotyka własnie focusy.
Jeśli chodzi jednak o stylistykę i gabaryty to tutaj w moim guście zdecydowanie wygrywa Focus. No ale jednak nie moge się jednoznacznie zdecydować w związku z tym proszę o ostateczną opinię ludzi którzy mieli do czynienia z tymi samochodami albo poprostu się na nich znają.

Dodam jeszcze, że obecnie jeżdzę Fiatem Seicento, więc niezależnie od tego czy kupie seata czy forda napewno sobie polepsze :) ale mimo wszystko bardzo Was proszę o opinie na ten temat.

Z góry dziekuje za odpowiedzi.
Martini1
Nowicjusz
 
Posty: 1

19 Gru 2006, 14:38

W tym wieku focus juz rdzewieje na drzwiach i klapie tylnej.Jak lubisz rdze to focus.
inic
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 36

19 Gru 2006, 14:50

inic napisał(a):W tym wieku focus juz rdzewieje na drzwiach i klapie tylnej.Jak lubisz rdze to focus.

Mogło zostać to naprawione na gwarancji.
Czasami mam problemy, ale zawsze je rozwiązuję.
motomaniaczek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Miejscowość: Końskie

20 Gru 2006, 08:40

Nawet jeśli naprawiono to jak to świadczy o produkcie ! Hańba zeby auto współczesne (niby ocynki itp. ) po 3-4 latach korodowało ! Co powiedziec jak bedzie miał lat np. 7 ??? Sam zastanawiałem się nad focus'em ale jak poczytałem na jego temat i porównałem do tego co mam (passat '93 r) to tylko siąść i płakać nad fordem. Po prostu nie ma co kupic,co wybrac bo jak nie skrzynie się sypią to rdza.Mam 250 tyś (chyba bo kupiony od handlarza) i nie wiem co to branie oleju czy usterki skrzyni ze o rdzy nie wspomne ! Nie chwale innych producentów bo dziś to wszystko jest szajs,ale zeby rdza w aucie XXI wieku ??? Hańba ! 10 lat spokojnie powinno byc bez problemow z blachą jak to było w latach 90 tych.Poza tym jaka naprawa w focusie ? Tam jest wada technologiczna łączenia blach.
inic
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 36

25 Gru 2006, 13:04

W sumie optycznie to obydwa sie niezle prezentują, miałem okazję sie przejechac focusem i powiem ze zachowuje sie calkiem niezle, gdyby nie to ze to jest ford i sypie sie po paru latach uzytkowania to bym go wolal.


Ocena koncowa: Ibiza :wink:
Pozdrawiam,
Hammond
Hammond
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 75

25 Gru 2006, 13:06

Tak po za tym Focus dobrze trzyma cene, napewno duzo lepiej niz Ibiza, ale wybor nalezy do Ciebie :)
Pozdrawiam,
Hammond
Hammond
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 75
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volvo wprowadza zmiany w modelach S80, V70 i XC70
    Nowe elementy karoserii i wnętrza, zmiany mechaniczne, redukcja zużycia paliwa to tylko niektóre ze zmian, jakie nastąpiły w modelach S80, V70 i XC70. Dodatkowo znajdzie się w nich system sterowania pojazdem Sensus ...