Ibiza III SDI dla kobiety albo jakaś alternatywa

04 Cze 2020, 18:24

Witam. Znalazlem fajne rozwiazanie taniego i dosc dobego samochodu mianowicie seata ibize III 2005r 1.9 sdi. Patrze tan na części zamienne i gdzieś kiedyś wpadło mi info do głowy ze pompa wody jest napędzana osobno niż rozrząd? Jak to jest z wymiana takiego rozrządu w sdiku i jak polecacie dla kobiety takiego sdi na 2 fure powiedzmy do 6k? Macie propozycje ew innego dieselka albo coś z gazem takich rozmiarów? Widziałem tez 206 i dość dobre ceny tez maja. Jakie silniki brać pod uwagę i czego się wystrzegać? Proszę o doradzenie w tej dziedzinie. Pozdrawiam
Rzulff
Nowicjusz
 
Posty: 25

04 Cze 2020, 18:46

Rzulff napisał(a):gdzieś kiedyś wpadło mi info do głowy ze pompa wody jest napędzana osobno niż rozrząd?
No nie , chyba , raczej na pewno czy to 1,9 Tdi czy Sdi to pompa napędzana z paska rozrządu. Może w starszych wersjach tego silnika :?:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4737
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

04 Cze 2020, 19:07

No dobra to pol biedy mozna wymienic z rozrzadem od razu najwyzej. Moze kolega wie ile taki zestaw moze kosztowac? Jak sie to spisze dla BABY? :D
Rzulff
Nowicjusz
 
Posty: 25

04 Cze 2020, 19:37

Pompę wody i tak się wymienia, bo nie wiesz czy ktoś to robił. Ile kosztuje? Grosze, bo to stary pancerny trup, a nie nowoczesny diesel.

Czy nada się dla baby? A to one jeżdżą innymi autami? :lol:

Ten silnik ma dwa minusy. Brak osiągów i niemiłosierny hałas (tym bardziej w puszce jaką jest Ibiza). Reszta na plus (czyli spalanie, żywotność).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Cze 2020, 19:50

Kobita i tak jezdzi powiedzmy do 100km/h bo za wczesnie jej do szybkiej jazdy a wlasnie chodzi mi o jakis wytrzymaly samochod jak to wlasnie dla kobiety wypada kupic co za duzo nie bedzie palic :D Ktos z kolegow mial/ma i wypowie sie o eksploatacji/kosztach?
Rzulff
Nowicjusz
 
Posty: 25

07 Cze 2020, 12:57

Człowieku, nie ma sensu rozmawiać o złotówkach i eksploatacji przy takim aucie, bo tam wszystko kosztuje grosze (o ile nie kupisz trupa). Taniej i tak nie będzie, chyba że jakiegoś Seja kupisz.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi R8 V10 RWS
    Audi Sport GmbH poszerza serię modelową R8, wprowadzając nową wersję z napędem na tylną oś. Audi R8 V10 RWS pojawi się na rynku w limitowanej edycji 999 egzemplarzy w wersjach Coupé i Spyder. Samochód napędzany ...