Ile dajecie takiemu filtrowi powietrza ?

16 Mar 2021, 11:23

Ile dajecie takiemu filtrowi powietrza ? Ile dajecie takiemu filtrowi powietrza ?
Mam na myśli jak dawno był zmieniony i po jakim czasie może tak wyglądać. Czy wymienić taki? Dodam że na koniec po odpowiedziach małej sprostowanie, ciekawe ale bardzo zaskakujące
rikiMor0102
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 289
Zdjęcia: 21
Miejscowość: góral podbeskidzia
Prawo jazdy: 01 08 2005
Auto: Opel Kadet 1,6 Opel Corsa 1,4
  • 16 Mar 2021, 12:44

    Strzelałbym, że 1,5 roku, może 2 lata nie był wymieniany. Na twoim miejscu bym wymienił, chyba, że lubisz wdychać syf :D
    malmon3
    Aktywny
     
    Posty: 302

    16 Mar 2021, 12:47

    To jest filtr powietrza ktoś jeszcze się wypowie ? Niespodzianka na koniec
    rikiMor0102
    Aktywny
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 289
    Zdjęcia: 21
    Miejscowość: góral podbeskidzia
    Prawo jazdy: 01 08 2005
    Auto: Opel Kadet 1,6 Opel Corsa 1,4

    16 Mar 2021, 15:29

    Normalnie wygląd takiego filtra to raczej bliżej tak dwóch lat jak się lata głównie po mieście. Ja jednak w swoim jednym samochodzie jak robili u mnie drogę i kurzyło się przez 3-mc, a często jeździłem miałem po pół roku gorszy :P

    Strzelam że 8 m-c :mrgreen:
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9712
    Zdjęcia: 34

    16 Mar 2021, 16:21

    Zabrudzenie filtra jest zależne tylko o wyłącznie od sposobu eksploatacji auta. Dziwnie czarny jakby pluło olejem w filtr.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16084
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    18 Mar 2021, 10:04

    Może to być filtr zarówno roczny jak i mieć dwa lata. Wszystko zależy w jakich drogach auto jeździ. Wystarczy, że zapylenie jest na drodze większe i już wygląda tak po roku. Ja mam podobny wygląd filtra po roku, ale jeżdżę drogami, gdzie są wyjazdy z kamieniołomów i kopalni i droga jest albo czarna albo żółta :)
    No i zależy też ile to auto jeździ....
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Akcesoria zimowe – wyposaż swoje auto!
      Mróz potrafi naprawdę narobić sporo szkód, jeżeli chodzi o wygodę i komfort jazdy zimą. Na pewno nieraz musiałeś rano wstawać wcześniej tylko po to, by odpowiednio przygotować Twoje auto do jazdy. Na szczęście ...

    21 Mar 2021, 19:18

    Dzięki dzisiaj oczekiwana odpowiedz. Filtr ten według mnie ma więcej niż rok, ale w czerwcu zeszłego roku samochód był w serwisie i miało być wymieniane wszystko tzn. świece i filtry , olej . Był to jak wspomniałem czerwiec, jednak nie chce mi się wierzyć że serwis go wymienił . Co prawda przyznam że w moim regionie robią drogę ekspresową i czasem samochody jeżdżą drogą powiatową z ziemią , przewożąc ją z miejsca A do puntu B i droga jest trochę brudna. Zrobię test i po zamontowaniu nowego filtra odczekam taki sam okres czasu i zobaczymy, warunki powinny być zbliżone bo budowa drogi będzie trwać jeszcze 2 lata. To tak jak z rozrządem Pan w serwisie na moje pytanie mówi że jest łańcuch a jest tam pasek. Taką wiedzę moją serwisy ASO . Pozdrawiam
    rikiMor0102
    Aktywny
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 289
    Zdjęcia: 21
    Miejscowość: góral podbeskidzia
    Prawo jazdy: 01 08 2005
    Auto: Opel Kadet 1,6 Opel Corsa 1,4

    25 Mar 2021, 03:48

    Ciekawy test, czekam na wyniki :D
    malmon3
    Aktywny
     
    Posty: 302

    12 Kwi 2022, 11:05

    Witam dzisiaj po roku zamieszczam zdjęcie filtra który założyłem w zeszłym roku w marcu . Tak wygląda. Jakie opinie jak porównamy go z tym pierwszym ?
    Ile dajecie takiemu filtrowi powietrza ?
    Ostatnio edytowany przez rikiMor0102, 12 Kwi 2022, 11:12, edytowano w sumie 1 raz
    rikiMor0102
    Aktywny
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 289
    Zdjęcia: 21
    Miejscowość: góral podbeskidzia
    Prawo jazdy: 01 08 2005
    Auto: Opel Kadet 1,6 Opel Corsa 1,4

    12 Kwi 2022, 11:09

    Ile km na nim?
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16084
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    12 Kwi 2022, 11:10

    Jak mamy porównać jak wrzuciłeś dokładnie to samo zdjęcie co w pierwszym poście?
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9712
    Zdjęcia: 34

    12 Kwi 2022, 11:14

    Dawno tutaj nie byłem i już edytowałem zamieściłem to samo przez pomyłkę.
    rikiMor0102
    Aktywny
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 289
    Zdjęcia: 21
    Miejscowość: góral podbeskidzia
    Prawo jazdy: 01 08 2005
    Auto: Opel Kadet 1,6 Opel Corsa 1,4

    12 Kwi 2022, 11:22

    Ten filtr jest przynajmniej o połowę mniej zabrudzony niż ten z pierwszego postu.

    Wracając do twojej wypowiedzi:
    rikiMor0102 napisał(a):Filtr ten według mnie ma więcej niż rok, ale w czerwcu zeszłego roku samochód był w serwisie i miało być wymieniane wszystko tzn. świece i filtry , olej
    to że samochód trafia do serwisu nie znaczy że za każdym razem wymieniają filtr powietrza już się nie raz z tym spotkałem.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9712
    Zdjęcia: 34

    13 Kwi 2022, 06:46

    No tak ale jak jest zabrudzony to chyba powinni wymienić , czyż nie tak ?Ja tam już we wszystko co robią w serwisie to nie do końca wierzę. Macie dobre lub złe doświadczenia z serwisami ?
    rikiMor0102
    Aktywny
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 289
    Zdjęcia: 21
    Miejscowość: góral podbeskidzia
    Prawo jazdy: 01 08 2005
    Auto: Opel Kadet 1,6 Opel Corsa 1,4

    13 Kwi 2022, 07:40

    Ostatnio w Dacii znajomego pierwszy raz wymieniony filtr dopiero po drugim serwisie ponad 30tkm. Oni jak nie mają w serwisówce wymiany to nawet nie zaglądają pod osłonę filtra żeby zobaczyć jak wygląda.

    Bardzo często masz też do wyboru kilka pakietów podczas danego przeglądu. Wpis w książce masz przy wszystkich ale konkretne rzeczy które zostaną zrobione znajdziesz dopiero na fakturze :wink:
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9712
    Zdjęcia: 34