Opona - brak powietrza

Opona - brak powietrza

31 Paź 2013, 00:13

Zacznę od tego, ze nie mam pojęcia o samochodach i proszę się ze mnie nie śmiać jeżeli zadaje głupie pytanie.

Właśnie wyszłam na parking - no i w przednim kole nie mam powietrza - moje pytanie jest takie:
Czy nie uszkodzi się np opona/felga jeżeli zostawię tak samochód przez najbliższe 2 dni? Dopiero w weeked będę mogła kogoś poprosić o pomoc. Zastanawiałam się czy nie sprobować teraz dopompować... ale trochę mi się nie chce bo już późno i i tak zaraz spuści powietrze.
Alazani
Obserwowany

Auto: opel astra g

Re: Opona - brak powietrza

31 Paź 2013, 22:37

przez 2 dni nic jej się nie stanie.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

11 Lis 2013, 16:17

Witaj!

Nikt się nie śmieje i to jest bardzo dobre pytanie! Najlepiej polecieć do jakiegoś sąsiada i nawet trochę dompompować te opony, gdyż jeżeli są oparte na feldze a auto jest ciężkie to może to odkształcić na stałe oponę plus można uszkodzić karkas czyli tzw. budowę opony - konstrukcje z różnych warstw. Lepiej nawet trochę dopompomować - tylko żeby nie przesadzić!
Pozdro i zawsze pytaj bo ludzie na forach nikogo nie wyśmiewają oprócz cwaniaków więc spoko :)
slickrz
Aktywny

Auto: Audi A3

29 Lis 2013, 21:42

Czym prędzej podpompuj oponę bo jeżeli będziesz przez dłuższy okres czasu jeździć właśnie ze zbyt małą ilością powietrza,to może pęknąć,powodujesz po prostu zagrożenie na drodze.
OponyImpolex
Początkujący

Auto: Audi A3
Silnik: 1.9 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy japoński samochód z obręczami z lekkich stopów – 1967 rok Pierwszy japoński samochód z obręczami z lekkich stopów – 1967 rok
    Popularne alufelgi znano już w latach 20. XX wieku. Bezdyskusyjnie palmę pierwszeństwa dzierży tu Bugatti Type 35 z 1924 roku. Później stosowali je sporadycznie jako opcję różni producenci, np. Cadillac w modelu ...
    Wodór receptą na zmiany klimatu Wodór receptą na zmiany klimatu
    Do 2050 roku rynek wodoru może osiągnąć poziom 2,5 biliona dolarów, co przełożyłoby się na redukcję rocznej emisji CO2 o 6 gigaton. To 20 procent redukcji koniecznej do tego, aby nie dopuścić do podniesienia się średniej ...

•