Ile handlarz zarobił na aucie.

21 Lis 2019, 21:01

Invi powierzam Ci auto z umową kupna sprzedaży z moimi danymi i podpisem i właśnie masz w ręku umowę in blanco
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Lis 2019, 21:21

Powierzasz mi umowę z danymi "niemca" i podpisem "niemca". Czy to legalne?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

21 Lis 2019, 21:24

A gdzie widzisz nielegal? Do czasu gdy dane są prawdziwe zgodne z dowodem rejestracyjnym i podpis jest niepodrobiony to wszystko jest w pełni legalne
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Lis 2019, 22:20

Invi napisał(a):Powierzasz mi umowę z danymi "niemca" i podpisem "niemca". Czy to legalne?

Wielu do dzisiaj cierpi z powodu"kupna auta na Niemca" Wielu osobom wyrejestrowano decyzją administracyjną auta,a innym Urzędy Skarbowe powszczynały postępowania karno-skarbowe bo jak US weryfikował umowy to każda opiewała na inne kwoty,lub nigdy do niemieckiego urzędu nie trafiła ;-) Oczywiście to tylko lżejsza forma cwaniactwa handlujących,bo zdarzały i zapewne dalej się zdarzają sytuacje kiedy "sprzedawano" szczepione bliźniaki oferując auta które owszem zostały sprzedane ale innemu klientowi w/g niemieckich dokumentów.
fiatcoupepolska. pl
fiatcoupe
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 185
Miejscowość: Brydzia
Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
Silnik: 2.0.20VT-220 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 1997

21 Lis 2019, 23:30

fiatcoupe napisał(a):Wielu do dzisiaj cierpi z powodu"kupna auta na Niemca" Wielu osobom wyrejestrowano decyzją administracyjną auta,a innym Urzędy Skarbowe powszczynały postępowania karno-skarbowe bo jak US weryfikował umowy to każda opiewała na inne kwoty,lub nigdy do niemieckiego urzędu nie trafiła Oczywiście to tylko lżejsza forma cwaniactwa handlujących,bo zdarzały i zapewne dalej się zdarzają sytuacje kiedy "sprzedawano" szczepione bliźniaki oferując auta które owszem zostały sprzedane ale innemu klientowi w/g niemieckich dokumentów.


Tak straszysz a mógłbyś podać więcej szczegółów bo temat jest bardziej rozległy niż mam się wydaje. A do tego sprawdź plany MF na 2020r.względem umów na Niemca.


Następny temat rzeka :)
Przykładni obywatele RP, źli handlarze i cudowne państwo :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Lis 2019, 13:29

No niestety-danymi i faktami wynikającymi z działalności jaką się zajmuję a tym samym informacje w posiadanie których wszedłem czy mam dostęp nie uprawniają mnie do tego bym nimi dzielił się na publicznym forum. Problem jest jednak bardziej złożony niż niektórym tu się wydaje.Ale mam też dobre wiadomości :) Patologia ta ( sprzedaż na Niemca ) w chwili obecnej w Polsce od kilku lat nie jest wyjątkowym problemem bowiem praktycznie zza biurka można w odpowiednich dostępnych urzędowych systemach zweryfikować; każde auto,każdą osobę i podmiot ,każdą transakcję sprowadzenia samochodu,weryfikację danych i dokumentów jakimi się strony posługiwały,bądź posługują.
fiatcoupepolska. pl
fiatcoupe
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 185
Miejscowość: Brydzia
Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
Silnik: 2.0.20VT-220 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wybrać opony zimowe?
    Często się śmiejemy, że zima potrafi i w styczniu zaskoczyć drogowców, ale po pierwszych opadach śniegu często okazuje się, że najbardziej to są zaskoczeni kierowcy, którzy jeszcze nie zmienili opon na zimowe. ...
    Glikometr - tester płynu chłodniczego - instrukcja
    Cześć, pokażę Wam jak działa glikometr przyrząd którym możemy przetestować temperaturę wrzenia i przemarzania płynu chłodniczego który znajduje się w układzie chłodzenia samochodu. Dlaczego warto kontrolować ...

22 Lis 2019, 14:34

fiatcoupe napisał(a):No niestety-danymi i faktami wynikającymi z działalności jaką się zajmuję a tym samym informacje w posiadanie których wszedłem czy mam dostęp nie uprawniają mnie do tego bym nimi dzielił się na publicznym forum

Najpierw straszysz ludzi a potem zaczynasz pływać po temacie... :ok:
Nikt nie chce szczegółów tylko prosimy o ogóły... a do tego skoro jeste to takie be to powiedz nam co planuje MF na 20r.względem umów na Niemca.

Sztandarowe hasła są o tyle śmieszne że wyłuszcza się pojedyncze przypadki na setki tysięcy sprowadzonych aut i podciąga się pod to praktycznie wszystko co można nazwać "umową na Niemca" gdzie też to pojęcie można podzielić na poszczególne przepisy i ich łamanie. Czyli kwoty, podpisy, vaty itp...

Równie dobrze możesz znaleźć info.ile aut zatrzymano na parkingach policyjnych w celu wyjaśnienia pochodzenia np. używanej części zamiennej kupionej w necie. I co wtedy powiemy nie kupujmy części używanych przez internet?

Tak naprawdę jak sobie to wyobrażasz ? Niby urząd US PL może wystąpić o pomoc prawną do US w DE i ile razy to zrobi i przy jakiej wartości aut.
Do tego przecież w DE podczas rejestracji auta nie wymaga się umów zakupu z kwotami. Więc jak ktoś nie poleci na ostro z wartościami to co udowodni urząd po żmudnym śledztwie ???

Ogólnie temat rzeka co już pisałem :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe