Ile wynoszą opłaty?

Ile wynoszą opłaty?

20 Wrz 2009, 16:43

Witam!

Na początku chciałbym zaznaczyć, że znalazłem sporo topiców dot. przebiegu rejestracji samochodu, ale nie dowiedziałem się ile to kosztuje. Jestem w tych sprawach zielony. Planuję zakup pierwszego samochodu. Na początek chciałbym kupić jakieś małe autko np. Forda Fiestę mk3. Ile wyniosą wszelkie opłaty związane z ubezpieczeniem i przerejestrowaniem samochodu na mnie? Słyszałem, że mogę wziąć drugą osobę, która byłaby współwłaścicielem pojazdu, żeby załapać się na zniżki, ale nie mam nikogo, więc w grę wchodzą pełne opłaty.
Xamil
Nowicjusz

Miejscowość: Polska

Re: Ile wynoszą opłaty?

20 Wrz 2009, 21:19

Rejestracja - tablice, dowód "twardy" i "miękki" - ok. 170 zł
Ubezpieczenie - tu jest różnie, więc pomóc może tylko wizyta lub telefon do ubezpieczalni i odpowiedź na zadane pytania
Podatek - 2% od wartości samochodu (ceny wpisanej w umowie kupna-sprzedaży) - opłacany w urzędzie skarbowym lub urzędzie miejskim przy rejestracji
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz? Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz?
    Wokół prawidłowego stosowania sprzęgła narosło kilka mitów, które są popularne wśród wielu kierowców. Podpowiadamy oraz wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób używać pedału sprzęgła. Zwalniając, ...
    Co należy okresowo sprawdzać w samochodzie? Co należy okresowo sprawdzać w samochodzie?
    Nie znalazłem na forum podobnego tematu, a myślę że może on pomóc innym użytkownikom/kierowcom w ustaleniu tego na co powinni zwracać uwagę okresowo podczas eksploatacji samochodu. O pewnych rzeczach zapominamy czasem ...

•